jelah-je-rot Voor slechts 8,25 TAN AH AER KITA in het Engels! Let's be blue 8 "The world owes you nothing, you have to do everything with your own hands." Uitspraak van een man die door een onge luk beide handen verloor, doch door wils kracht en kunstmatige handen weer vol komen selfsupporting door het leven kon gaan. -x- "Mijn man begon als night desk clerk voor $1.- per uur, 6 nights week. Een em ployment agency (ondanks de waarschuwing van anderen dat het bloedzuigers zijn!) hielp hem aan een vaste job als accountant en nu studeert Cor voor zijn degree in accounting in een night class. Niet lang geleden ontdekte hij in een studieboek een belangrijke incomplete opgave. Door al de afgestudeerden van de Universiteit (het boek wordt in alle universiteiten gebruikt) over het hoofd gezien! Cor schreef de au teurs aan en hun antwoord was: "I appreciate your recent letter and the excellent suggestion therein. You will be happy to know that the deficient illustra tion will not appear in the next edition which is now at the printer." Herbert E. Miller Prof, of Accounting Michigan State Un. Deze brief ontving ik van Sylvia Pitton, St. Louis. Alles wat ik hierop kan zeggen: "You have a wonderful husband Sylvia. Good luck and success for you both." Als ik je echter één raad mag gezen: laat Cor nooit in je huishoudboek kijken. Ik geloof niet dat er ooit één accountant is geweest en zijn zal die iets zal begrijpen van een huishoudboekje Ik rommelde een beetje tussen oude TT's en las ineens iets, dat ik een poosje gele den voor de Ned. lezeressen schreef en dat misschien hier voor U ook bruikbaar is. Heeft U ook zo'n bende oude lappen, kleren, gordijnen die echt te shabby zijn voor de Salvation Army booth? Knip er lange repen van, naai ze aan elkaar tot een lengte van 2 yard of zo. Laat er de kin deren vlechten van maken en draai van die vlechten ronde kleedjes op een glad stuk als voering. Natuurlijk eerst vastprikken met spelden en dan met een steekje vast zetten. Ik heb bij iemand een ontzettend leuk matje gezien, gemaakt van die lapvlechten. Lijkt een beetje op die punikken-lapjes die we vroeger maakten. Kinderen zeggen de wijste dingen. Tedje Beers bijvoorbeeld"Cartoons are for kids, the other programs are for people." Ik heb een paar kennissen die zo'n alles omvattende refrigerator-freezer hebben ge kocht. Met dat "allesomvattende" bedoel ik diepvriesvoedsel volgens een food-plan met voedsel voor minstens 3 maanden. Zo'n heerlijk veilig gevoel, vooral als je die maandelijkse afbetaling weer achter de rug hebt. "Maar als we dat ding over 3 jaar hebben afbetaald, heeft 'ie ons even $900.- gekost!" schreef een vriendin me. Natuurlijk, maar je moet ook alleen denken aan die honderden dollars kip. ham en sir loin die je veroberd hebt. En niet jij alleen, maar al die onverwachte gasten die konden blijven eten, dank zij het feit dat je die "allesomvattende" in huis had. Je hebt misschien wel eens gedacht: "Daar gaat mijn kip van morgen en de roundsteak van overmorgen", maar nooit meer embarrass ment bij etenblijvers als je portemonnaie leeg is! -x- Abonnee uit Philadelphia schreef: "Vorige week was hier (Philadelphia) in het Intern. Institute een Indonesian din ner gesponsord door de Dutch Club. Het eten vond ik smakeloos en nonchalant toe bereid en wij werden aan tafel bediend door leden van de Ned. club in boer-en boerinnecostuum. Hoe rijmt dit Lilian: een Indonesian dinner geserveerd door boertjes en boerinnetjes? Dit bracht dan ook ver warring bij vele Amerikanen en andere nationaliteiten die niet begrepen wat Hol landers te maken hadden met Indonesian food, want het is heus niet bij iedereen bekend dat Indonesia eens een colony was van de Dutch." Men zal hier mettertijd wel het verband te weten komen én het verschil tussen een volbloed Dutch en Dutch Indonesian. Het ligt echter geheel aan ons. Dutch Indonesians ons zelfbewust en met trots op onze afkomst en op het land dat nog altijd een van de mooiste op deze wereld blijft, te presenteren. Ik geloof dat we alleen met eerlijkheid en ongecompliceerdheid de goede plaats zullen weten in de Amerikaanse maat schappij. Wat dat serveren van Indonesisch eten in Hollands nationaal costuum betreft, ach ik zou maar zo denken: honderden jaren lang hebben onze onberispelijk ge klede, beschaafde djongossen en baboes ook Hollandse kost moeten serveren. Mogen dan voor één keer boertjes en boerinnetjes de rijsttafel opdienen? LILIAN DUCELLE The American Tong-Tong en de Ned. Tong-Tong vormen tezamen een zelf standig TIJDSCHRIFT. Het is geen or gaan van een Indische Club, zoals velen nog steeds fout blijven veronderstellen. U bent dus geen 1 i d, maar abonnee van ons blad. 320 pagina's 22,5 x 31,5 cm., 15 kleurenfoto's, 335 zwart-wit foto's, 8 kaarten, pakken de tekst. Een boeiend en leerrijk fotoboek dat nooit verveelt en Uw vriend schap met Amerikanen versterkt! Te bestellen bij: The American Tong-Tong P.O. Box 137 Whittier, Calif. SPREEKWOORDEN De appel valt niet ver van de boom, alleen als ister tjodot valt erg ver. Wie een kuil graaft voor een ander wordt moe. Een gegeven paard niet in de bek zien. want stink. IN DE TRAM Indischman tegen ritgenoot: „Adoe, kaki koe kakoe!" Toehoorder: ..Wat brabbelt die gooser daar? Italiaan zeker." Indischman (verstoord) ..Moeka moe!" Toehoorder: „Siejewell" Goeie mopzeggen we dan, of "JE-LAH-JE-ROT" dat werd meteen de titel van ons nieu we boekje in de uitgavenreeks van TONG TONG. Een bundel "Humor uit het oude Indie." waaruit wij deze mopjes overna men. Mopjes, korte en wat langere anec- dotische verhaaltjes, door de TONG- TONG-lezers zelf verzameld door inzend ingen aan het tijdschrift TONG-TONG vormen de inhoud van dit boekje, dat omstreeks eind april van de pers komt. Zullen wij verdrietig zijn over dat "tempo doeloe," dat nóóit meer terug komt? Neen, natuurlijk NIET! Net zoals bij een gezellig samenzijn van oude Kontjo's de grappige verhalen vanzelf te voorschijn komen, is tijdens het "samenzijn" van de TONG-TONG-groep, „vanzelf" dit boekje ontstaan, een selectie uit zes jaargangen TONG-TONG. Een boekje van voor U. Voor The American Tong-Tong abonnees lopen bestellingen via onze administratie P. O. Box 137. Whittier. Wilt U verze kerd zijn van "Je-lah-je-rot" vult U dan onderstaande coupon in: Naam Adres Woonplaats Zend mij ex. Je-lah-je-rot Prijs S 1. (inclusief porto) Handtekening: Betaling vooruit Zeepcommercials in andere landen vormden een tijd geleden een probleem voor Ameri kaanse firma's. Welke huidskleur moest men nemen om te voorkomen dat klanten met andere huidskleuren zich beledigd zou den voelen? Afterall maakt zeep elke kleur schoon! Het zou te kostbaar zijn voor elk land een aparte commercial te maken. Op lossing na veel resarch and brainwrecking: animated cartoons waarin de mensen diep blauw zijn. Er is namelijk altijd iets aan de hand met een kleur. Rood suggereert de Indiaan of misschien een politieke richting; geel is voor de Chinees en zwart gaat helemaal niet uit technisch oogpunt. Groen betekent ziek. Diepblauw is de enige kleur niets sugge reert. J. Walter Thompson kwam met deze oplossing uit de bus.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 8