r fomf toirüf ^Hhc ihnerican Zondag 2 Juni Opening van "De Soos" in Jefferson Recreation Center 1501 East Villa, PASADENA (tussen Hill en Lake t. Noorden van Colorado Blvd.) Premiebetaling Ouderdomswet ASSIMILATIE Perry en de Billies 2 Op de eerste oprichtingsdag is iedereen welkom tegen een entree van 1.00 per persoon of 1.50 per gezin (ongeacht hoeveel kinderen). De Soos is open 1 uur tot 6 uur n.m. Er is gelegenheid tot DANSEN in de Grote Zaal. Dansmuziek van de "HURRICANE STRINGS." Er is gelegenheid tot BRIDGEN of "ngobrol" in de Kleine Zaal. Er is gelegenheid tot spelen voor de kinderen in de speeltuinen rondom het gebouw. Er is gelegenheid tot badminton en basketball op de sporting grounds. Liefhebbers zullen echter hun eigen sportmateriaal moeten meenemen op deze eerste dag. Er is een Indisch buffet, waar tegen schappelijke tarieven flink gegeten en smakelijk gesnoept kan worden. Er is een eerste expositie van Indisch schilderwerk. Mensen met Ideeën kunnen hier contacten leggen. Op deze eerste (en oprichtingsdag zal een uur worden gereserveerd voor een vergadering en verkiezing van het voorlopig bestuur, waarbij voor alle geïnteresseerden de mogelijkheid is opengesteld voor vragen en suggesties. Ga er eens een hele dag gezellig op uit met de hele familie en ontmoet verre familie en vrienden. Arrangeer een leuke "stamfafel" voor Uw eigen kring, maar houd contact met andere stamtafels. In deze "Grote Indische Familiekring" komen de kansen open voor nieuwe ondernemingen en initiatieven, cultuureel en zakelijk. Reserveer één dag in de maand voor breder leven en doe daarbij tegelijkertijd een reeks visites in één keer af! Tot ziens dan op Zondag 2 Juni! Het Initiatief Comité Het Nederlands Consulaat verzocht om publicatie van onderstaand bericht. Bij Koninklijk Besluit van januari 1963, Staatsblad no. 5, is de mogelijkheid tot vrij willige premiebetaling, teneinde te zijn ver zekerd onder de Algemene Ouderdomswet, uitgebreid tot bepaalde personen, die nim mer op grond van die wet verzekerd zijn geweest. Krachtens dit Besluit zijn degenen, die: a) op 1 januari 1957 de leeftijd van 65 jaar nog niet hadden bereikt, en b) na het bereiken van de vijftienjarige leeftijd en voor 1 januari 1957 binnen het Rijk hebben gewoond, doch op die datum niet meer binnen het Rijk woonachtig waren en niet ingevolge de Algemene Ouderdomswet waren verzekerd, bevoegd tot premiebetaling over een tijdvak, liggende na en aansluitende aan 31 december 1956. Zij, die hiervan gebruik wensen te maken, dienen zich vóór 19 januari 1965 schriftelijk te wenden tot de Sociale Verzekeringsbank, Afdeling I.W., Bureau Beperkte Registratie, Appollolaan 15 te Amsterdam-Z. Opgave van de verschuldigde premie en andere inlich tingen kunnen van genoemd Bureau Worden verkregen. In ons vorige nummer kon de lezer in ons blad een invulformulier aantreffen, door de opsteller, Willy Wanrooy, ons ter verspreiding aangeboden onder een deel van onze lezerskring. Wanrooy is bezig met een onderzoek naar de vorderingen van aanpassing van de Indische immi grant. De meningen over het succes van deze aanpassing zijn namelijk noga! uiteenlopend, maar exacte cijfers voor een juistere oordeelvelling ontbreken. W e hopen dat Wanrooy voldoende ingevulde formulieren terugkrijgt om ermee te kun nen ïverken. Redactie The Am. Tong-Tong Wie nog geregeld Hollandse tijdschriften en kranten leest om "bij" te blijven met het nieuws uit Europa zal af en toe gratis en voor niets ook nog op de hoogte worden gehouden van wat in Amerika gebeurt. Wat denkt U van dit berichtje in de "Reviue?" "De nieuwe Televisie show van Perry Como, BEVERLY HILL-BILLIES genaamd is in Amerika een gradioze mislukking geworden. De kijkdichtheid bleek per uit zending zo gering te zijn, dat de show ijlings van het program werd gevoerd. Perry zoekt nu werk in Hollywood met de be doeling zijn 19 jaar geleden afgebroken filmcarrière te hervatten. Tot nu toe heeft geen enkele producent hem echter onder contract genomen Zelfs de meest ongeregelde tv-kijk(st) er zal weten dat Perry Como in New York zit en de Beverly Hill Billies uit Hollywood wordt uitgezonden. Dat deze 2 uitzendingen door elkaar zijn gehaald komt misschien omdat deze tv-programma's op hetzelfde tijdstip vallen. Overigens hec ik grote be wondering voor deze Revue-journalist want nog nooit heb ik in zo'n klein berichtje zoveel onwaarheden verwerkt gezien! De grootste onwaarheid is wel die "grandioze mislukking." De Beverly Hill Billies staan namelijk op de nominatie vor de "Emmy '63" dat is de hoogste ondrescheiding die men geeft voor de populairste tv-uitzending. Door het samenvallen van de uitzendtijden heeft inderdaad Perry Como het in kijk dichtheid moeten afleggen. De Hill Billies zijn nieuw. Perry's show draait meen ik al 6 jaar. Desondanks is Perry nog steeds een van de populairste show-men en multi- millionnair en ik geloof dus niet dat hij bedelend naar Hollywood moet komen. Is zo'n tv-nieuwtje nu werkelijk zoveel waarheidsverkrachting waard en waarom? Zoiets geeft te denken. En al denkend herinner ik ine dat de Avro-televisie inder tijd de relay van de Perry Como-shows (die ze deelden met de BBC) moesten stop zetten om financiële redenen. Van 1000- den kijkers kwan toen het verzoek toch alsjeblieft door te gaan want met één Dorus- en een Rudi Carrell-show per maand, voel den men zich erg misdeeld. Maar de Avro kon niet verder. Zijn de druiven nu misschien toch te zuur gebleken? Het is bekend dat onder de journalisten de grootste "duimzuigers" voorkomen. Gekke is heb ik opgemerkt, dat bij het duimzuigen over Amerika, Amerika er in Nederland altijd bekaaid van afkomt. Misschien moe ten ze eens die andere duim proberen! LILIAN DUCELLE The Only Independent Dutch-Indonesian Magazine in America le Jaargang No. 19 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar ..$10.00 I FYPF D I Tl E. f,BONHEM&IT Lilian Ducelle Tjalie Robinson telf. 699-6837 Roy J. Steevensz Marijke Steevensz telf. 693-5659 P. O. Box 137, Whittier y^Gable Address: Tong-Tong Whittier

American Tong Tong | 1963 | | pagina 2