Gardening ie-lah-je-rot Help en 4 met brains en tangan dingin!) Tot onze vreugde hebben wij in de heer van Voorthuizen uit Tuba City onze vaste medewerker voor een tuin-praatje in ons blad gevonden. Van zijn gedegen kennis van grondsoorten en het aanleggen van tuinen kunnen wij nu allemaal profijt trekken. Heeft U vragen, problemen, schrijf een kaartje naar Tuba City. Het adres vindt U onderaan. It is impossible to give a complete out line on the subject of gardening in one arti cle. For one thing, The Tong-Tong readers are located all over the U.S. and you can say that the U.S. is roughly divided in about 10 different climatic and hardiness zones. Also, the rainfall pattern is an important factor: For instance: in Holland the average rainfall is about 27.8 inches annually. In Grand-Rapids, Michigan it is about 32.0; Houston, Texas 44.8; In Fort Meade, Flor ida it is 61.8 and in Phoenix, Arizona only 7.6 inches. I would like to introduce the readers however to three terms that you need to understand to be a good gardener in this country. They are: Fertility, Topsoil and Drainage. "Fertility" A great many people think that fertility means merely placing in the soil the chemical elements which are part of and necessary to plants. This is but a small part of it. Most soils, and I know the Western soils, contain all the necessary ele ments to produce almost any kind of a good crop. The only limiting factor usually is water. Acidity and alkalinity also effect is in Holland net van de pers en de zend ing voor Amerika is onderweg! Heeft U dit boekje nog niet besteld, doe het alstublieft nu, anders vist U achter het net. Van de zending onder weg is namelijk nu al de helft voor- ver kocht! Bijna 200 pagina's originele Indische humor, verzameld uit 6 jaargangen Tong- Tong. Kostelijke belevenissen en anec dotes van Tong-Tong lezers, verteld in hun eigen taal. Wilt U zich ook rot-lachen, bestel dan nn I Woonplaats Zend mij ex. Je-lah-je-rot Prijs 1. (inclusief porto) Handtekening Betaling vooruit THE AMERICAN TONG-TONG P. O. Box 137 Whittier-Cal. fertility but these are specific conditions which I cannot treat here in a short article. "Topsoil" Good garden soil needs to re tain the water in order to maintain its fer tility for plant growth. Good soil needs to contain humus, in the form of manure, peatmoss, leafmold, or homemade compost. A good average topsoil is about 40% clay, 40% humus and 20% sand. Topsoil can be bought in any nursery to grow your seedlings in at home. "Drainage" Too much moisture is un desirable. Surplus moisture must be removed by under ground drainage. Therefore when you plant a garden, spade the ground as deep as you can. This usually means a lot of hard work but I guarantee all you gard eners that it is worth all of it. This is the first of a series of little talks on gardening subjects. Next time we will cover a different and more specific item. Just remember that you need good top soil. When you have good topsoil, do not overfertilize and always water heavy after you apply fertilizer. Also provide for drain age by deep cultivation and you are in business. E. van Voorthuizen P. O. Box 241 Tuba City, Arizona 5370 So. Huntington Dr. L.A. 32, Calif. CA 1-1716 Het verhaal over de zwarte vis (ATT no. 18) met belangstelling gelezen. Kan het ook zijn dat het punt minderheid hier een woordje meespreektH.S. Mass. Ontegenzeggelijk. Een bak vol zwarte vis sen met 1 goudvisje ertussen zou geen critiek op de zwarte hebben opgeleverd. Maar een bak met evenveel goude, zwarte, als grijze vissen ook niet, geloof ik! L.D. -x- We komen nogal ontdaan thuis in een auto, die voor we uitgingen, zeker 300.- meer waard was. Aanrijding gehad. We ver tellen het sensationele verhaal aan de kinder en, die vol spijt zijn dat ze niet mee waren gegaan. De damage wordt vol aandacht be studeerd door zoonlief. Alleen dochterlief (9) vraagt achterdochtig: "Mam, are you sure you weren't on Candid Camera?" Als de mensen tegen je zeggen: "Wat zie je er goed uit!" wees ervan overtuigd, dat je minstens 10 pond moet reducen! Desnoods met meer Metrecal en meer willpower. •x- Telefoongesprek Zij 1 "Zeg hoe vind je dat. we hebben k naries!" Zij 2: "Wat heerlijk! Van wie heb je ze gehad. Zijn ze mooi?" Zij 1 "Van de familie Jansen. Die had er al zoveel en toen hebben ze ons wat ge geven Zij 2: "Zeg als je misschien ook teveel hebt dan wil ik ze graag van je overnemen. Heerlijk voor koewee bika!" Diep stilzwijgen aan de andere kant van de lijn. Dan verontwaardigd: "Ben je nu helemaal, je wilt die arme vogels toch niet eten? En waarom juist koewee bika Dan floept er een lichtje aan bij Zij 1. Hoe kon Zij 2, die met hart en ziel in de kokerij zit, anders denken dan aan "kenaries" en geen moment aan "kanaries?" Klein meisje staat 's morgens met dikke ogen van de slaap op "Wat is er met jou?" vraagt de moeder. "I hardly couldn't fall asleep last night. And I hardly can't stay awake now, either!" Zelfde meisje heeft een goeling, waar ze niet buiten kan in bed. Ze kust het ding zelfs goodnight. "When you look close enough, you can see it has a face," meent ze. A very, very, sleepy face I think. We hebben het er altijd over, dat de Amerikaan zo keihard is. Ik vraag me nu af, zouden ze ons halfzacht vinden? En wie maakt uit wie er gelijk heeft? There is a way to tell where people are from. Let's take the International Auto Show in New York for instance, where people from all over the world come. He who lifts the hood, to examine the engine is defenitely German; British people always check the upholstery. The horn-honker couldn't be anything else but Italian and the French can only appraise the exterior lines. The size-checker and price-tag seizer is of course that capitalist, the American! How would the Indo's act? LILIAN DUCELLE Robert Poublon, één van onze abonnees schrijft ons: "Velen onder U zullen hen wel gekend hebben, de Zusters Clarissen van "Alverna" Tjitjoeroeg, W-Java. Hun werk was liefde werk en de "aalmoes" die ze U vroegen, ging naar de armsten onder de armen. Het klooster van de zusters werd tijdens de oorlog vernield en zij verhuisden naar BiaraSanta Clara. Patjet. Sindanglaja, waar zij nu nog wonen. Om aan de kost te komen, vervaar digen zij kerkgewaden en allerlei ander bor duurwerk. Wie wil uit dankbaarheid tot God en uit erkenning, wat deze zusters indertijd voor onze armen deden, iets voor de missie in het homeland doen? Wie wil de Zusters Clarissen van "Alverna" Biara Santa Clara, Patjet- Sindanglaja, helpen aan wol, borduur garen en zijde (wit, rood, paars, zwart). Elke hoeveelheid is welkom. Zend naar: Robert Poublon, 311 North Locust St., Inglewood, Cal. Phone OR 3-0883.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4