DOS e Ufhc iïmerican Shift-show 2 "Thor" bestaat een jaar Op 6 Juli j.l. vierde de voetbalvereniging Thor in Polonia Hall te Los Angeles haar eenjarig-bestaan. Een korte terugblik op het bestaan van deze jonge club toont, dat het enthousiasme van de spelers tot uitstekende resultaten heeft geleid, Thor startte het seiz oen niet 2 eftallen in de "Pacific Soccer League" te Los Angeles. De teamkleuren voor Thor I zijn oranje voor Thor II rood, shirts werden aangekocht door tussenkomst van Piet van Hooydonk in den Haag. De competities en bekerwedstrijden zijn nu voorbij en Thor heeft zich uitstekend geweerd. Zij eindigde op de 4e plaats in de competitie, won 2 bekers (de Pico Rivera Cup en de So Gal. Municipal Athletic Fed erationcup). Beide bekers werden onge slagen veroverd. In September/October hopt Thor met 3 elftallen uit te komen. Via het Ned. radio programma "Holland Hour" kan men horen waar Thor speelt. Van verschillende officiële voetbalkringen ontving Thor schriftelijke en mondelinge ap preciatie en werd als voorbeeld gesteld dooi de Bond voor hun sportiviteit, speltechniek en kameraadschap. Onze jongens bewijzen ook in de vreemde, dat zij weten wat voet ballen is. De prachtige tropheëen bewijzen liet. Elke sportclub dus ook Thor heeft sup porters nodig. De belangstelling en het en- •*Vj continued (The distribution between local and foreign currencies of the remaining 30,000 million, representing the "Special Project" for the military, is unknown). If it is assumed that three-quarters of the Special Project is in foreign exchange, total foreign exchange re quirements are US$2,200 million. The strategy of the Plan is to concentrate during the first three years on achieving self- sufficiency in food, a substantial measure of self-sufficiency in textile production, making preparations for later major capital projects, and refining the Plan. In the latter five years, emphasis shifts to industrial plants e.g. steel, aluminum, and petro-chemicals. The Plan also includes an expansion of edu cational facilities at the secondary and high er levels, and a number of cultural projects. The "B" projects are expected to produce nearly 120,000 million Rupiah in domestic currency and nearly US$2,500 million in foreign exchange (compared with the $2,200 million assumed foreign exchange require ments of "A" projects). Of the $2,500 mil lion expected foreign exchange revenues, over $1,900 million is expected to come from export of oil and the portion of new oil company investment that is spent in Indo nesia. Please note the fine balance in in vestments: the biggest part will go to Transport Communications. Indonesia is an archipelcgo and strong communications must be built up between all the islands to secure unity and economic progress. The second important point is Industry. With the enormous resources of rich Indonesiia thousands of industries will rise, not for In donesia alone, but also for export to other countries. As we already know from the newspapers, agreements have been reached between the Indonesian government and Stanvac and Socony. Shell will follow soon. This means that industrial plants for so called petro-chemicals (a.o. plastics) will come soon. Yes. Indonesia faces a good future, and let the pessimists amongst us be right and all this growth will take not eight but twen ty years, all right, but for our children any way Indonesia can be a Land of Milk and Honey again. For them: keep awake! ll&I W&ÊmÈïiÊk De spelers van Thor I: St. v.l.n.r.: Marten Borg jr. (coach), Henk Gasper, Karl Hey- mans, Willem Heymans ("zwarte panter"), Jos Heymans, Jan v.d. WielGeorge de Groot (huidige voorzitteren Cor Stans {Si tjabé rawit! Knielend v.l.n.r.: Chiel Hillebrand, Pantje Heyligers (oud B.V.C. en NIVO speler), Guus RivieraBen Jenssen, Rudy de Leeuw en Eddy Smi th. thousiasme van het publiek is de onmisbare olie voor de motor en Thor's motor heeft meer "olie" nodig. Waar blijven de trouwe nonlonners van Deca Park Dierentuin en Vios-veld. Al mag dan de afstand van Uw huis naar het sportterrein nu een beetje groter zijn (afterall hoeft U toch niet per betjak over de freeway!) de voldoening over een goed bestede en prettige middag of ochtend vergoedt alles. En Thor zal er door groeien! Uitkering Nazi-slachtoffers Het consulaat-generaal de Nederlanden verzocht ons publicatie van een bekendmak ing van de Minister van Financien, betref fende de uitkering aan Nazi-slachtoffers. Voor Nederlanders en zij die Nederlands onderdaan waren bij de aanvang van het Nazi-bewind, bestaat de mogelijkheid zich aan te melden bij de C.A.D.S.U. (Centr. Af wikkelingsbureau Duitse Schadeuitkeringen) aan de Keizersgracht 105 Amsterdam. Dit geschiedt door inzending van een speciale strook, waarbij de aanmeldingsformulieren bij de C.A.D.S.U. moeten worden aange vraagd. Bedoelde strook bevindt zich op de bekendmaking, waarvan exemplaren bij het consulaat-generaal verkrijgbaar zijn. (615 So. Flower Str.. Suite 612, L.A. 17, Cal.) Bij beschikking van de Min.v.Fin. zal worden bepaald, welke gevallen of groepen van gevallen, waarin de staat van Neder lander pas na de aanvang van de vervolging ws verkregen, eveneens voor de uitkering in aanmerking zullen komen. Bedoelde personen zullen eveneens in de gelegenheid worden gesteld een aanvraag in te dienen. International Institute Het Internationaal Institute 435 S. Boylc str. Los Angeles geeft op 18 Juli a.s. voor newcomers onder de emigranten een gezellige dans-avond. Het programma zal een Ned- Indisch karakter dragen en verzorgd worden door Dewi Chandra en Peggy Breedveld. Aanvang 8 uur p.m.. toegang gratis. Spotlight on History For the second time the series "Spot light in Dutch-Indonesian History" has to be postponed. So many requests were received from several sides for a gener al view on Indonesia's economy today, that the editors decided to write about this matter in this issue. In the next issues we will continue "History" again. De 2e Soosdag op 7 Juli J. C. was een nog groter succes dan de eerste. Er zat meer "lijn" in, doordat het bestuur verschillende afdelingen had geplanned en de sfeer was opmerkelijk rustiger. Er werd geschaakt, ge sport, gedanst en gelezen en de medja bocnder-koempoelan bleek een goed idee. Men leerde elkaar, eikaars interesses en prob- lement kennen in een prettige sfeer en door deze gesprekskring kunnen voor de toekomst vruchtbare contacten gelegd worden. De nursery liep goed, maar er is meer materiaal nodig. Wie brengt de volgende keer wat kleuterspeelgoed mee of heeft in zijn wagen nog plaats voor een opklapbare box of hobbelpaard? Op de eerstvolgende soosdag, 4 Augustus in het Jefferson Recreation Center, Pasa dena, zal een show van shift-dresses worden gehouden, waraan alle vrouwelijke bezoek sters van de soos zullen deelnemen. Een aparte categorie vormen zelfgemaakte shifts, waaruit een winnares gekozen zal worden uit de origineelste en vlotste creaties Ook voor meiskes van 6-12 jaar is een prijsje beschikbaar. Floe meer deelneemsters, hoe groter het succes van deze shift-show. Mocht U zich nog niet hebben laten inschrijven (voor de self-made shift categorie) op onze soosdag 7 Juli, dan kunt U het alsnog schriftelijk doen bij. LILIAN DUCELLE P. O. Box 137. Whittier, C. The Only Independent Dutch-Indonesian Magazine in America lc Jaargang No. 22 Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 L£XPÉ£IT|& ADvetfTFN tÏe\ /"aBONN g r/?EDACT/_ Lilian Ducelle Tjalie Robinson telf. 699-6837 Roy J. Steevensz Marijke Steevensz telf. 693-5659 P. O. Box 137, Whittier, Cal., 90608 ^^Cable Address: Tong-Tong Whittier

American Tong Tong | 1963 | | pagina 2