with brains ahd dinsjin WAT MOET IK LEZEN? 4 Er zijn mensen die voor alles tijd kunnen vinden of maken en mensen wie het ''ik heb het zo druk" op de lippen bestorven ligt. Een dame die zich ziek ergerde aan een buur vrouw die nergens interesse voor toonde omdat ze beweerde tijd te kort te komen kreeg van Ann Launders (Probleem-oploster van de Daily News e.a. kranten) dit pientere antwoord "Everyone has equal time ito more no less. People who insist they can t find time to do this or that should be remined that it's the division of timeand not a shortage which determines what gets done. The cliche is accurate: "If you want something done, ask a busy person. He'll do it!" "Smeer het maar in je haar" kan de Am sterdammer zo vriendelijk zeggen, als hem iets niet bevalt. In New York zegt men het ook, maar dat moet U dan letterlijk nemen, als men U een fles ketjap voorhoudt! Schoonheidsspecialisten hebben namelijk ontdekt dat soy sauce uitstekend is voor het haar. De natuurlijke proteinen voeden het haar, doen het beter groeien en voorkomen het splijten. Die ketjap is overigens niet helemaal naar ons bekende rijsttafel recept gemaakt, maar soja-olie vermengd met mais- olie en een druppeltje lecithin. Prijs 4.95 per flesje. Zo'n soy sauce behandeling bij een kapper varieert van 2.- tot 25 al naar gelang de chic van de zaak. Maar altijd met gesloten deuren en speciale air-condi tioning, want die haar-ketjap schijnt een doordringende lucht te verspreiden! Vrouwen achter het stuur. Daar maken ze hier lang niet zoveel misplaatste grapjes over als in Europa, want een vrouw achter het stuur is iets heel normaals. Het is wel ab normaal als ze ook nog perfect kaart kan lezen of zich kan oriënteren. Ze heeft zo haar eigen manier en akals om op de plaats van bestemming te komen, so who cares? Zodra echter manlief naast haar zit is het mis. Zo ook met deze dame. Ze maken een lange trip en lossen elkaar af aan het stuur. Nadat hij een hele tijd gereden heeft, laat hij haar aan het stuur. "We zitten nu op route 55, als je dus maar die 55 in de gaten houdt, dan kan het niet missen. Wek me maar als we bij B. zijn," en hij gaat onder zeil. Wordt na een uur of wat weer wakker." Zijn we er nog niet? vragt hij verbaasd, "we hadden er allang moeten zijn!" "Kan niet" meent zij "we zitten nog steeds op die 55. Kijk maar, daar heb je wéér zo'n bord!" Daar had je inderdaad weer zo'n bord, voor Speed limit 55. Maar goed dat die man goed uitgeslapen was. Kaartlezen is voor An ook een aparte kunst. Ze probeert het in ieder geval telkens weer. "Kijk nu goed," zegt de man, "hier zitten we nu. Hier moeten we naar toe, langs deze weg. Als je nu de kaart zó houdt en in ge dachten meerijdt, dan kun je me bijtijds waarschuwen als we links of rechts moeten. Voel je het?" Ja. ze voelt het. Ze geeft stipt en op tijd de aanwijzingen links, rechts, rechts, links. Na een half uurtje rijden worden de aan wijzingen aarzelenden en sporadischer. "Ik geloof nooit dat we goed zijn," zegt manlief ongeduldig. Je hebt je beslist ver- gist!" "Ja," antwoordt ze zachtzinnig, "dat denk ik ook. Ik voel al een hele tijd niets meer!" Kan ook niet, als je de kaart onder steboven houdt. Ik kijk graag naar dat Roller Skating. Een flinke por hier, een dreun daar, een schuiver, een smak, daar gaan ze weer, onze onver- woest- Shirley Hardman en de vurige Mary Lou Palermo. Wat zou ik ze graag op de baan zien. Christientje (Profumo) Keeler en haar hele gang met als guest star Elizabeth Taylor, uitkomend tegen the Outlaws. Of ze zullen winnen is een tweede, maar ze zullen gelou terd uit de sportieve strijd tevoorschijn komen, geloof ik. Make-up is uit de mode, het is nu tijd voor een make-down. Als U nog niet goed weet wat dat is: het zodanig aanbrengen van cosmetica dat de gezichtslijnen vager worden, met alleen het accent op de ogen. Lichte bijna natuurlijke lipstick, vooral geen rode koontjes en geen jeeper-creepers ogen en oogleden. Just as sweet as you are. En met de kunstmatige op-aan-en bijbouwsels van het haar is het ook afgelopen. Geen fancy hairdo's meer, geen bee-hives, duive- tillen, vogelnesten, en paardestallen meer. Gewoon stijf haar met desnoods een slag naar voor, maar dan werkelijk ook niets meer. Maar wel verzord haar, glanzend en goed bijgeknipt. Zouden we er op vooruit gaan denkt U, of onherkenbaar worden? LILIAN DUCELLE Bijna dagelijks leest men thans in de pol itieke weekbladen over de toestand in het Verre Oosten en in het bijzonder over In donesia en naburig Malaya. Het is dus wenselijk dezer dagen meer te lezen over deze gebieden en wel boeken ter hand te nemen, geschreven door buitenlandse en ook onze schrijvers. Hier volgen ze dan: Angoulant, G. Les Indes Neerlandaises. Leur role dans l'economie in ternationale illus, 2 vol. 8 vo 1926..$12.50 Banner, Romantic Java, Illustr. 8 vo Cloth 4.50 Bezemer, T.J. Indonesische Kunstnij verheid, platen atlas, 245 illustr4.50 Brenner, J. von Besuch bei den Kanni balen Sumatras. (Bataklande) 1894 10.00 Broersma, R. Lampongse districten. Illustr. 1916 5.00 Brouwer, D Bijdrage tot de anthropol ogic der ALOR eilanden met 32 pl. 1935 cloth 8.50 Bruce, C. Twenty years in Borneo illustr. 1924 6.00 Collet, O. J. A. Terres et Peuples de Sumatra Illustr. 192515.00 Covarrubias, M. Island of Bali Illustr. 1937 10.00 de Wit. Augusta. Java, Facts Fan cies illustr. 1906 5.00 Funke, F. W. Orang Abung, Volkstum Sud Sumatra im Wandel, vol. 1 26 plates 1958 Cloth 12.00 Furness. A. H. The Flomelife of Bor neo Headhunters, its Festivals and Folklore, illustr. 8 v 190210.00 Goris, R. Rronkers P. L. (Photos) Bali, Cults and Customs, illustr. 1954 10.00 Grubauer, A. Unter Kopfjaeger in tral Celebes. Illustr. 1913 12.00 Hoop, A. N. J. van der H. Indonesian Ornamental Design, 152 illustr. 1949 12.50 Ijzerman, J. W. Dwars door Sumatra, tocht van Padang naar Siak, illustr. 1895 -6.00 Flower Growing Cut Flowers and Care It is too late in the season to advise on planting any kind of anuals except Zinnias, Potulaca, Balsam, etc. However, we will be able to cut many of our flowers and here are some ways to keep them fresh longer. The problem of keeping cut flowers is to keep a supply of water coming up through the stems. After cutting flowers, remove lower leaves and any excess foliage and recut under water. This will prevent airbubbles from entering the stemcanal and obstructing the upward flow of water. A slanting cut will expose more absorbing surface and prevent the tubes from being sealed by resting on the bottom of a vase. Woody stems. (Shrubs, Peonies, etc.) should have the ends slit or a little bark peeled away. Stock stems do best when slightly battered but the stems of plants which exclude a milky substance after cut ting (Dahlias, Oriental Poppies, Heliotrope, Poinsettias) must be sealed by searing them with the flame of a match or gas or dipping the tips in boiling water. Another important step in making bou quets last longer is cutting them in the prop er stage. Cut Gladiolas as the first bud opens Peonies as the outer petals developRoses in the soft budDahlias in full bloom after the sun goes down. Plants are filled with sap in the morning. Therefore cut at this time those that wilt easy. Late afternoon, when the stems are empty, is good for flow ers such as Gladiolus and Zinnias. They will fill quickly when plunged deep in water and be in prime condition the next morning. Calendulas, Chrysanthemums, Euphorbia, Roses and Snapdragons need twenty-four hours to fill and harden off. Never allow leaves below the water. Drafts and sunshine cause rapid evoporatin and place a hardship on flowers. Cut flowers do well in cool places and water must always be clean, cool and pure. E. van Voorthuizen P. O. Box 241 Tuba City, Arizona Junghuhn, F. Java, deszelfs gedaante, bekleding en inwendige structuur Maps, graphs, charts illustr. 4 vols. 1850 25.00 Kats, J. Het Javaanse Toneel, Wajang Poerwa (Javanese Theater) 37 col- orplates and numerous illustr. 1923 Krohn, W. D.In Borneo Jungles, among the Dyak Headhunters, illustr. 1927 Enjoy Reading, Folks! Jan B. van Steenbergen Box 17201 San Diego 17, Calif. 25.00 4.50

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4