4 weten doet Wie heeft zin in koken met deze warmte? U niet, ik niet wij niet, maar het moet wel voor de mannen die hongerig van het werk komen en op de een of andere manier toch wel in leven gehouden dienen te worden. Waarom kunnen we eigenlijk niet leven van vocht alleen? er zijn zulke zalige drankjes te krijgen, drankjes met een smaak van vroeger. Velen van U hebben ze zeker al ontdekt voor degenen die nog niet goed gespeurd hebben in de Mexicaanse of bui tenlandse afdeling van de store (probeert U anders bij zo'n Mexicaanse farmers mar ket), de tip om eens uit te klijken naar: Guanabana NectarZuurzaksap (heus, de echte) Mango Nectar-Mangga-juice een vloei bare herinnering aan onze golek en aroe- manis, heerlijk! Guaba (guava)djamboe kloetoek juice, naar mijn smaak iets te flauw maar mis schien houdt U er toch van. TamarindoAsem juice, dus geen asem- stroop. Er kan een beetje suiker bij, maar zo puur, met veel ijs is ze het lekkerst. Papayapapaya-sap een paar druppeltjes lime en wat suiker erbij. Deze juices komen allemaal van Puerto Rico, merk "La Famosa." Ik betaalde 19 ct. per 2 oz. blikje. Echt de moeite waard om te proberen. Als ik U een raad mag geven, niet aanlengen met water, maar wel veel ijsblokjes erbij. Dan heb ik nog het-ijsje-voor-volwassenen ontdekt: Daquiri ice cream. Alleen bij de "31" ice cream winkels, U weet wel die ijspaleisjes waar ze 31 soorten ijs hebben. Daquiri ice cream is gemaakt naar het recept van de Daquiri-cocktail, dat ik hieronder geef. Het ijs is heel licht pastel groen, de smaak delicious maar absoluut niet geschikt voor de kids hoor, vanwege de "tik" die erin zit. Dus de tractatie voor een adult-party. Het recept van de cocktail vond ik ergens in een krant. L.D. Daquiri-cocktail Shake or stir well 2 tsp. frozen limeade or lemonade or Daquiri Mix (or use juice of Zz lemon or lime and J/2 tsp. sugar), 1 /i oz. rum and ice. Serve on-the-rocks. Van Amy Folkeringa een andig recept van lontong-in-foil. Gemakkelijk voor de bar becue-picnic of gado-gado. Lontong blijft zo lekker lang goed, ook in dit warme weer en je hoeft niets op te warmen ook! American lontong Zoveel rauwe rijst als de lontong die we willen maken. Verder voor de boengkoesan, foil. Zwaar of licht naar verkiezing. Ook voor vrijgezellen en huisvaders een koud kunstje deze lontong. De rijst eerst goed wassen natuurlijk, daarna een half uurtje in het laatste was water waaraan wat zout is toegevoegd weken en daarna laten uitlekken op een vergiet. an foil maakt U langwerpige zakken. De twee langste zijkanten vouwt U dubbel dicht. Met een lepel bolt U de zak op. Het gaat heel gemakkelijk. Dan wordt te zak met de gewassen rijst gevuld. Voor héle stevige lontong wordt de zak tot precies de helft gevuld. Voor soepele veerkrachtige lontong iets minder dan de helft. Gemakkelijk te onthouden nietwaar? Dan sluiten wij de zak met een dubbele vouw en met een fijne satépen prikken wij enkele gaatjes in de zak, zodat de rijst in de zak kan "adem halen," waardoor de lontong "geboren" wordt. Een diepe pan met ruim water wordt aan de kook gebracht. Aan dit borrelende water worden de zakken toevertrouwd. Sluit de pan goed af. Keer de zakken af en toe en giet er steeds voldoende water bij. Flet kook- proces is 34 a 1 uur op een goede vlam. Tot Uw schrik zult U merken dat tijdens het koken de zakken verkleuren. Echter geen paniek. U draait het gas uit en vergeet voor een half uur de hele pan. Als. U terug komt is de kleur verdwenen. De lontong wordt eruit geschept en buiten ijskast-temperatuur afgekoeld. Nog beter is het wanneer U de lontong een dag van tevoren maakt. Dus echt iets om voor een picnic te maken. Wat moet ik lezen? Nu de zomer in het land is en de vacanties zijn begonnen, lijkt het mij wenselijk meer aandacht te besteden aan onze "off-spring" onze kinderen. Het liep net toevallig zo, dat een Amerikaanse kennis mij vroeg: Ik zou zo graag een boek willen hebben, getiteld: 'How to raise your child's I.Q. by Davis Engler. Well, zij kreeg het boek stante pede, de prijs is slechts 3.50. Aan U, lezeressen één raad. prober dit boekje ter leen te krijgen in de Public Li brarytenzij U het zelf in Uw bibliotheekje wilt hebben en U zult het machtig interessant vinden. I.Q. is een maatstaf voor "a person's mental age" Als b.v. een gemiddeld zesjarig kind in staat is zekere vraagstukken op te lossen en, bepaalde opdrachten goed uit te voeren, passend bij zijn leeftdkan gezegd worden, dat van deze zesjarige zijn "mental age" is 6 jaar., Zijn I.Q. is dan 100, maar indien een 5 jarig kind een mental age van 6 J, is zijn I.Q. 120 (mental age gedeeld door leeftijdsjaren en dan vermenigvuldigd met 100). I.Q.'s tussen 90 en 100 zijn middelmatig, boven 110 worden ze als superieuren be schouwd en lager dan 90 zijn ze "below aver age." De vraag wordt thans gesteld: wordt bij een hoog I.Q. een betere hersen-capaciteit verondersteld dan bij "average" ofwel "low IQ."? Meerdere schrijvers geloven dat in vele gevallen het kind zijn verstandelijke ontwik keling geerfd heeft, maar anderen denken, dat: "a child's intelligence is a result of the experience and the education he has had and the kind of environment in which he has lived." Nog meer boeken van dit genre kan ik aanbevelen Facts of life and Love for Teenagers door Evelyn Millis Duvall, Ph.D. The Art of Datingdoor dezelfde schrijf ster 2.50 enkele hoofdstukken hieruit: Are you ready to date asking for a date -accepting/refusing a date what to do on a date going steady Getting mar ried etc. (Ik hoor ouders, grootouders meesmuilend zeggen: Moe dit alles volgens strikte regels geschieden, wij deden het vroeger, in Indië, heel anders, laat dat aan ons over Andere tijden, andere zeden Dad and Mom. we zeiden ook vroeger: O Tempora, O mores) A Parent's Guide to Children's reading by Nancy Larrick 3,00. (achteraan dit boek staat een lijst van EEN NIEUW BOEK VOOR UW INDISCHE BIBLIOTHEEK "De tijger in het volksgeloof" door J. C. Hazewinkel Een Luxe pocket-uitgave in onze reeks 1.75. Het bevat 250 pagina's, en vele illus traties (tekeningen van Rogier Boon en foto's) gedrukt op speciaal illustratiepapier. Altijd heeft het grimmig gestreepte mas ker van de tijger, de Oude, een zeer grote invloed gehad op het leven en denken der bevolking van Indonesië. In oude tijden werden in zijn naam hele dorpen ver vloekt, omdat zij de adat hadden ge schonden. En als resultaat moesten alle bewoners onbewust de tijgervorm aan nemen gedurende de nacht en als tijgers handelen. Door het citeren van bepaalde toverformules of rapals konden bepaalde mensen zich bewust in tijgers veranderen. Over onbewuste en bewuste lycanthropie geeft de schrijver in het eerste deel van het boek een uiteenzetting, verder leest IJ over metempsychose (na de dood transmigratie der ziel in een verwant dier), het door il'moe macht verkrijgen over tijgers, over volgtijgers: nagualisme en nog veel meer. Het tweede deel van het boek bevat een drietal ervaringen van de auteur: „ont moetingen met „de Kreupele," „de Slachter en „de man-eaters van Goe- noeng Meraksa." Spannend en echt ge beurd! De Tijger in het Volksgeloof is in vele opzichten een bijzonder boek, dat we U met trots aanbieden. Aangezien wij voor onze Amerikaanse abonnees apart en tijdig moeten bestellen (anders zitten wij er met de eerste oplaag naast!) zouden wij belangstellenden wil len verzoeken, zo gauw mogelijk deze bon ingevuld te willen opsturen aan The American Tong-Tong, P.O. Box 137, Whiftier, C. Noteer mijn naam voor de luxe-pocket "De Tijger in het Volksgeloof" a 1.75 (incl. porto) N aam Adres Handtekening aanbevolen kinderboeken, heel nodig als U in de bibliotheek navraag wilt doen). Your Child's Mind Body (A practical Guide for Parents) by Flanders Dun bar, M.D. Voor Katholieke lezeressen, speciaal dit boek Parents, Children and the Facts of Life. (A Manual for Parents Teachers door Henry V. Sattler, C.S.S.R., Ph.D. Your Child Today door Morton Edwards, schrijver van Today's Child Magazine. Een frappant hoofdstuk uit dit boek is: "in many homes it is an economie neces sity for both parents to work. A sociologist offers reassurance on this question Does the Mother's working have an ILL EFFECT on the Child?" Drie boeken voor "the early grammar school years." ($1.50-$4.50). 1. "Tested ways to help your Child learn" by Virginia Burgess Warren. 2. How to help your Child in Reading, Writing, and Arithmetic by Frieda van Atta (het bevat "drill material") 3. Help your Child succeed in school by Dr. Leslie J. Nason. Jan B. van Steenbergen Box 17201, San Diego 17, Calif.

American Tong Tong | 1963 | | pagina 4