r "A ftfre American standigheid en koppigheid a.h.w. de barometer is van wat in onze groep omgaat, heeft dus ook zijn ups and downs. Als wij elkaar in de downs niet in de steek laten, zul len wij straks in de "ups" des te hoger kunnen stijgen. "Poekoel teroes!" SPOTLIGHT De rigoureus doorgezette bezuiniging met ingang van dit nummer heeft een "shuffle" van copy nodig gemaakt, waardoor het nieuwe hoofdstuk van "Spot light on D.I. History" weer een keer moest blijven liggen. Het is een belangrijk hoofd stuk en we willen er ondanks de beperkte plaatsruimte goede aandacht aan besteden. Dus tot een volgende keer. Overigens verbaast het ons dat wij over deze rubriek, die ook in Nederland grote aan dacht heeft, nooit commentaren ontvingen! Komen ze nog? DE NAAM DUTCH-INDONESIANS We kregen de laatste maan den van verschillende kanten verschillende opinies en infor maties over de naam "Dutch-In donesians", die neerkomen op de volgende standpunten: 1. Eet Nederlandse stand punt (vermoedelijk ook het of ficiële) gedeeld door veel Indische Nederlanders is, dat de naam "Dutch" alleen genoeg is. De naam Dutch-Indonesians maakt alleen maar meer misver standen en schept zelfs twist. 2. Zij die "de knoop door hakken" en zichzelf Indo noe men, die dus afstand doen van de naam "Dutch", schieten met de naam Dutch-Indonesian ook niets op. (Dit is de groep die gemerkt heeft dat Ameri kanen hen om hun kleur, uit erlijk, etc. niet aanmerken als Dutch, zich altijd Dutch- Indonesian noemen, maar "aan het uitleggen blijven".-Red) 3. Wie heeft die naam uit gevonden? De Amerikaan of Nederlander? En waarom heeft men dat gedaan? The American Tong-Tong meent ook dat de "uitvinder" van deze naam geen gelukkige greep gedaan heeft en er de Indische groep niet bepaald een goede dienst mee gedaan heeft The Only Independent Dutch-Indonesian Magazine in America Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs-: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 Laeïj>iTi£ ASOMNE MEWT <m 0 -X C 77 Lilian Ducelle Roy J. Stecvensz Tjalie Robinson Marijke Steevensz telf. 699-5837 telf. 693-5659 P. O. Box 137, Whittier, Cal., 90608

American Tong Tong | 1963 | | pagina 2