UTte HTmerican 29 Feb. 1964 2e Jaargang No. 13 "DE SOOS'' DEFINITIEF OPGERICHT OURIKc ONIS\ B R I D G E BETWEEN EAST AND WEST Op 9 Februari ji. werden in een tweede algemene vergadering de statuten en re glementen van de Indo Community Center "De Soos" definitief aangenomen en is daarmee de officiële oprichting van dit cent rum van Indische activiteit een feit geworden. Het meest opmerkelijke feit bij deze oprichting is de zonder enige tegenstand en zelfs met alle stemmen aanvaarde naams- vastscelling: Indo Community Center "De Soos". Voor zover wij weten is dit de eerste en enige Indische vereniging ter wereld na de oorlog, die de naam Indo openlijk wenst te erkennen en deze eerste en historisch vaststaande traditie statutair vastlegt. Na zoveel schuwheid, minderwaardigheidsgevoel en vrees voor tegenkanting tegen deze naan is deze eerlijke en zelfbewuste manifestatie voor handhaving van een eigen identiteit een "bravo!" dubbel en dwars waard. Een logisch gevolg van deze principiële vastlegging van identiteit was het in artikel 2 van de Statuten neergelegde streven tot bevordering van traditiebewustheid, en om te voorkomen dat dit een holle frase zou blijven de formulering van een ongewoon, maar nochta- tans doeltreffend artikel, dat bestuursleden gekozen zouden worden uit abonnes van Tong—Tong, zijnde het enige medium dat de kennis verschaft voor Indische traditiebe wustheid. De aanneming van dit laatste artikel had nogal wat voeten in de aarde en vereiste zelfs een aparte algemene ledenvergadering. Het voorlopig bestuur van "De Soos" echter (als Tong-Tong-lezers initiatiefnemers voot de oprichting van de Soos" hield rustig voet bij stuk en ontzenuwde diverse bezwaren. Men legge dit vooral niet uit als een "succesje" voor ons blad, maar als een erkenning van de essentiele waarde van dit blad, dat niet "een blaadje van Tjalie" is, wat velen denken, maar een streven van trad- iliebewustheid van duizenden Indischgasten (blank en bruin) die gezamenlijk het blad vullen en daarmee een bron van traditie- kennis scheppen, die inderdaad enig is in de wereld en uit dien hoofde ook universit aire appreciate heeft. Nochtans is het te hopen dat in "De Soos" op den duur zoveel traditiekennis vergaard (en uitgedragen) wordt dat later het betrokken artikel opgeheven kan worden. Wat wij in deze "eerste echt Indische organisatie" met vreugde en zelfs trots begroeten is de eerlijkheid en ernst, die wij al zo lang missen in Indische milieux. Eerlijkheid: het openlijk en in eigen recht traditiebewust willen zijn zonder lege halfheden, en dit in duidelijke statuten will en vastleggen. Ernst: de plicht tot traditievorming niet

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1