J *The American n i(l«l ontwijken maar de richtijnen vaststellen waarlangs die bewustheid ontwikkeld moet worden. Reeds in de eerste maanden van het bes taan van deze Soos hebben deze ernstige voor nemens zich gekristalliseerd in de geleid- li jke vorming van 1. een studiegroep, 2. een kern voor ontwikkeling van zakelijke activi teit (Indo Enterprises Inc. met o.m. het Bouwfonds) 3. een Jeugdorganisatie, onder afdelingen voor sport, toneel, enz. Het blijft dus niet bij een gezellig en gezapig bij elkaar zijn met een dansje, een hapje en wat "ngobrol". Hier komt een bundel ing van positieve eigenschappentot stand die veel heil kan brengen voor de hele groep. We weten dat De Soos veel last zal hebben van critiek en verdachtmakingen, maar advis eren daar niet te veel op te letten en stand vastig voort te gaan onder het motto: "De karavaan gaat verder; de honden blaffen!" Het zijn immers altijd alleen maar mensen die niets (beter) kunnen die wat te blaffen hebben. Wie immers zelf hard bezig is, heeft geen tijd om te blaffen. Hoofdzaak is dat er een positieve Samen werking ontstaat tussen bestuur en leden in deze zin dat het bestuur niet "manusje-van- alles" blijft, maar dat alle leden door regel matige beschikbaarstelling van arbeidstijd voor organisatorisch werk en van extra- finan ciële hulp voor nevenptojevten met het best uur samen een grote opbouwende macht wordt geschapen. Wijzelf achten de studiegroep voorlopig de belangrijkste activiteit van "De Soos". Velen van ons hebben na school en door de "eeuwige verhuizingen" geen maatschappelijke kennis kunnen ontwikkelen en zijn letterlijk "achter gebleven". Willen wij als Amerikaans burger nuttig worden in ons nieuwe vaderland en eventueel hoog opklimmen dan hebben wij meer nodig dan vakkennis alleen! Als kinderen in hun ouders mensen zien die niet alleen werken en plezier maken, maar daarnaast ook studeren en verenigingsleven kennen, krijgen zij spoediger besef van hun eigen taak als nuttig staatsburger later. Het nieuwe en definitieve bestuur is als volgt samengesteld: Paul van Ligten, voorzitter, Bob Monod de Froideville, vice-vz., Rene Creutzburg, secretaris, Eric Klinkert, penningmeester, Commi ssari ssen: Mona Klinkert-v. Kriegenberg Ruth Creutzburg-Ave Roy Steevensz Rudi Cohen Leo van ter Tooien Eugenie Wintersberger-Merckeibach, Charles Blaauw. T. R. The Only Independent Dutch-Indonesian Magazine in America Verscöijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00 i e f.BOHM HE.) DA C 77 Lilian Ducelle Roy J. Steevensz Tjaüe Robinson Marijke Steevensz telf. 699-6837 telf. 693-5659 P. O. Box 137, Whittier, Cal., 90608

American Tong Tong | 1964 | | pagina 2