de Indo zoals hij is en o.m. een kampioen voor Tong—Tong. Dit jaar wordt in Nederland op initiatief van Tong-Tong het feit herdacht dat 45 jaar geleden het IEV werd opgericht. Het Comité voor de herdenkingsplech tigheid nodigde de heer Meyer Ranneft uit voorzitter te worden en dit voor stel werd door deze "Grand Old Man direct aanvaard, hoewel hij een druk bezet leven heeft. Het is te betreuren voor de Indo, dat zulke Nederlanders zeldzaam zijn en blijven. Het lezen van brieven van moeders met kleine kinderen, is een coffeebreak op zichzelf. Wat denkt U van kleine Margie die moeder ziet huilen tijdens het gadeslaan van de Kennedy-tragedie op tv: ze slaat troostend haar armpjes om moeder heen en zegt: "Don't cry Mammy, they already have another new president!" And what about haar zusje van anderhalf, Reneetje. Ze hoort haar vader achter het stuur wel eens uitvaren tegen clumsy drivers. Op een dag ontdekken vader en moeder dat Reneetje bij ieder stoplicht links en rechts "Stupid!" staat te roepen tegen de niets vermoedende stoppende automobilisten. Dat kunnen ze dan alvast in hun zak steken! Ik blijf nog even bij het kleine grut. Jongetje van 5 krijgt vaak te horen dat hij "mata krandjang" is of in goed Nederlands: zijn ogen zijn groter dan zijn maag. Of hij de betekenis nan dit gezegde begrepen heeft? In ieder geval heeft hij het onthouden want tegen Mamma die binnen enkele dagen de nieuwe baby verwacht zegt hij, terwijl hij haar aandachtig bekijkt: Mammy no body can say that your eyes are bigger than your stomach! Dansen, uiting van levenslust en vreugde, emotie, strijdlust, sex. Dansen kan om alles zijn. A"een al om het feit dat je je nog teen-ager kan noemen. Misschien moet het dan liever geen dansen meer genoemd worden maar gewoon twist, mashed potatoes, erwtensoep of bahmi. What's in a name, het gaat om het slingeren van ar men en voeten, om het deinen van de hoofdje It's great fun, whatever it is. Maar noem het geen dansen, daarmee brengen jullie die arme oude vaders en moeders in de war. Die hebben namelijk nog altijd de slow- fox, quickstep, wals en rumba in het hoofd. Net als Mrs. H, trotse moeder van 6 dans- lustige teen-agers. Op een dag organiseren ze thuis een party en mama heeft evenveel plezier als de jongelui. Tot het dansen begint. S^'zwi jgend slaat ze de schudden de, slingerende, trillende jongens en meisjes gade en ze moet denken aan de Watusies en de Maories, die doen precies zo. Gelaten trekt ze zich ten slotte in de keuken terug. "There's nothing you can do about it, the only one who could save their souls would be a missionary!" Lilian Ducelle

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5