1 SENTIMENTEN Wie neemt zich de moeite om te ontdekken wat goede entertainment kan zijn voor de teen ager? Gun hem zijn denderende muziek en zijn onbegrejpelijke geschuifel op de grond, maar geef zelf ook wat. Bent U wel eens naar een moderne muisical geweest, heeft U ze wil eens getracteerd op een goed toneelstuk of een muziek-uitvoering die voor hun aanvaardbaar is? Bent U wel eens wezen winkelen in een andere grote stad inplaats van in uw eigen platgelopen supermarket waar hun aandacht alleen wegens gebrek aan iets nieuws toch maar weer uitgaat naar grammofoonplaten en sportartikelen? Amerika is zo groot er is zo ontzettend veel te koop, ook zonder geld, als U begrijpt wat ik bedoel. 'A family that play and pray together, stay together," las ik eens op een tekstbord voor een kerk. Wat een waarheid! Met dat 'pray' kan nog wel eens gesjacherd worden, met PLAY beslist niet. Spelen is leren, ook voor ouders. Ik geloof niet zo zeer aan slechte invloe den als aan het verlangen van een kind om te veranderen. Omdat er thuis iets missing is. Dat heeft niets met materiele waarden te maken. Onze kinderen veranderen hier wel, omdat wij niet veranderen. Wij moeten mee verand eren, alleen dan kunnen wij ze volgen en bij staan als ze ons nodig hebben. Laat de afstand niet te groot worden, U haalt haar moeilijk in. Lilian Ducelle. Lees Uw Bijbel met behulp van de SCHRIF TELIJKE BIJBELCURSUS, "STEM DER PROFETIE" Geheel KOSTELOOS. In't Nederlands of Engel s. Adres: Stem der Hoop, P.O. Box 153 Lorna Linda, California In Indische kringen wordt veel gemop perd op sentimenten, d.w.z. we laten ons nuchter verstand te veel beinvloeden door sym— en anti pathieen. Dat is goed gezien. Maar we vergeten een ding: dat we om nuchter te denken ook nuchtere kennis moeten hebben. Wie geen algemene ontwikkeling heeft, beoordeelt betere mensen maar al te gemakkelijk met zijn tekort aan ontwikkeling, dus zijn teveel aan sentimenten. Het is ons o.m. opgevallen dat de In do geen "Grote Indo's" kent. Niet omdat ze niet bestaan hebben en nog steeds be staan, maar omdat hij niet omvatten kan hoe pienter deze Indo's wel zijn. En dan gaat gemakkelijk het negatieve oor deel overheersen, dus het sentiment (dat vaak hopeloos vals is Voor beeld: de grote nieuwsman Berret- ty was werkelijk een genie, bekend bij en geeerd door alle "nieuwskoningen van zijn tijd. Als de Indo het in die jaren begrepen had, hadden wii hem tot een geweldige voorvechter kunnen maken in onze publiciteit. Maar we hadden er geen flauw idee van. Dus beoordeelden wij hem met sentimenten: hij smeet met geld; hij was een Don Juan (geheel onjuist); hij was Japans spion (absoluut onwaar) hij was dom, want hij was in zijn jonge jaren voor het examen van commies 4de klasse gezakt (en dus was iedere Indo Commies 3de klasse pienterder!), enz. enz. Hij ging dood en voorgoed verloren zonder dat wij een sikkepitje profiteerden van zijn grote en milde gaven. Sentimenten maken vaak ook dat wij ai te afbrekend oordelen over iedereen die nog jong is (die snotapen!), maar niet bes effen dat intelligentie geen automatisch bezit is van de ouderdom, maar een aange-

American Tong Tong | 1964 | | pagina 7