PHILADELPHIA FOLK FAIR HOE DOET (DEED) U HET 7. Does too much milk cause arthritis? 8. Are vegetable fats any easier to digest than animal fats? 9. Does eating a high calorie meal at night add more pounds than eating the same number of calories in the morning? 10. Is coffee better for one if sugar and cream are left out? Toen Hetty Wassmer uit Philadelphia hoorde over onze stand op International Day fn het International Institute ).L.A. en het succes dat we ondanks veel tegenstand als zelfstandig ethnische groep "Indo-European hebbengehad, stond bij haar het besluit vast op de a.s. Folk Fair zou ze ook met een stand onze groep willen vertegenwoordigen. We beloofden haar daarbij te helpen maar lieten ook niet na haar te waarschuwen welke voetangels en klemmen deze presentatie met zich rr.ee zou brengen. Hetty Wassmer weet nu hoe moeilijk het is om Indo-European te willen zijn en zich ook zo te durven noemen, want net als in Colifornie zijn er vele Indische mensen die toch liever voor "Dutch" versleten worden. "Hoe kan ik me Dutch noemen als ik van Duits- Indonesische afkomst ben?' vroeg Hetty wan hopig. Het kan niet, als je teveel prijs stelt op een eerlijke persoonlijkheid, het kan niet, als je trots bent op je afkomst en de cultuur von je geboorteland. Voor Hetty geen Volen- dammer kostuum en klompen, geen boeren kool en etwtensoep, niet omdat ze die niet apprecieert, maar omdat die niet bij haar horen. Ze heeft boze blikken gekregen op de vergaderingen waarbij ze aan het comité uitlegde dat ze mee wilde doen als Indo-European. Het Amerikaanse comité heeft het onmiddellijk begrepen (net zoals hier in Los Angeles) maar zowel de Indische mensen als de Hollandse vinden haar maar een vervelend, koppig en onmogelijk mens. We hebben haar aan materiaal geholpen, ons Representotiefonds staat er nog maar schraaltjes voor, maar we hadden gelukkig nog materiaal over van onze eigen stand van October vorig jaar. En zo opent op 25-26 April de grote Philadelphia Folk Fair haar deuren en zult U tussen de tientallen stands ook de stand van de Indo-European zien, voor de tweede keer in de geschiedenis van de Dutch-Indonesian emigration. We wensen Hetty Wassmer van hieruit sterkte en succes toe En U lezers, als U die kant uit woont, bezoek de Fair, en vertel haar persoonlijk hoe trots we op haar zijn! Lilian Ducelle Wij kwamen hier 2 jaar geleden, gesponsord door de Methodist Church. Niet lang na onze aankomst hadden wij werk. Mijn man werkte op een fabriek en ik in een ziekenhuis. Eric was onderwijzer in Indonesië en ik heb mijn verpleeg sters diploma in 1955 in Holland gehaald. Vorig jaar heeft Eric een "extension course" gevolgd van de Indiana University en ook dit jaar is hij^^ ermee bezig en wil hij als full-time student naar een college gaan. Voor mijn registratie als nurse is het nodig dat ik I jaar moet studeren. Nou zouden wij graog willen weten van familie s die gestu deerd hebben of misschien nog studerende zijn, hoe zij dit gedaan hebben (doen). Ik bedoel, hoe zij in hun levensonderhoud (hebben) voorzien naast het student zijn eigen ervaringen maar toch lijkt het ons goed om van "die andere ervaringen" te horen, opdat we er van kun-

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6