wat zal ik Ezcn Q VERDIENDE PLUIM nen leren. Ons zoontje Robert is een jaar oud." Vera ten Cate 311 Jefferson Ave. La Porte - Indiana 46350 Ik kan niet anders dan grote bewondering heb ben voor dit energieke immigrantenpaar dat niet op een beter toekomst wacht, maar er eent je maakt. Wie klimt in de pen om hen over eigen ervaringen te vertellen? L.D. Ongeveer een jaar geleden vroeg ik Uw boekenmedewerker Jan.B. van Steenbergen om inlichtingen over boeken voor High School kinderen, die ondermeer in de supermarkets werden verkocht. Binnen de week gaf hij mij deze inlichtingen. Kort geleden had ik veel moeite om de ontbrekende boeken van de serie in handen te krijgen en wist de heer van Steenbergen wederom raad. Binnen de kortstmogeli jke tijd kreeg ik van de Publishers bericht hoe te handelen. Er waren geen geldelijke voordelen aan verbonden. Alleen door zijn goede naam in de boekenwereld kon hij over deze moeilijkheid heen komen. Een goede raad voor TT-lezers, vraagt eerst odvies alvorens een belangrijk boek aan te jjHen! grfrankeerde enveloppe insluiten). Dit briefje is een recommandatie voor Jan.B.V.Steenbergen die mij zo snel heeft geholpen en het zeker anderen ook zal doen." Mevr. Florentinus Los Angeles C. Het is altijd prettig een pluimpje op iemands hoed te kunnen steken en deze re commandatie drukken we dan ook met plezier af. Zelf zou ik J.V.S. willen bedanken voor de vele nuttige adviezen, informaties, die hij aan The American Tong—Tong en aan mij persoonijk gedurende de afgelopen twee jaar heeft gegeven. Je kunt iets niet zo gek bedenken of hij heeft er knip weet er iets over te vertellen dat hij ergens gelezen heeft. Jan B. van Steenbergen is een wandelend archief en wat hij niet weet, komt hij voor U te weten! Lilian Ducelle Over Uw 'teen agers" bent U in eigen kring natuurlijk nooit uitgepraat. Hebt U ook beseft, dat ze hoe langer hoe meer van U af- groeien, dat ze b.v. niets meer weten over een of andere Maleise uit drukking of gezegde. Vind U het niet vreselijk jammer? Herinnert U zich de aardige sprookjes uit Indie, ze zijn min stens zo aardig als b.v. the Wizard of OZ. Juist kort geleden is door Hendrikus en Hendrina de LEEUW een aardig boek op de markt gebracht, het heet JAVA JUNGLE TALES, met een voorwoord van Hendrik Willem van LOON, U welbekend en wat de verhaaltjes betreft Het ene nog interessanter dan het andere. Om enige te noemen: The Old planter tells some tiger stories, the Jungle and its animals. U herinnert zich nog wel de kantjil hier heet het dan the mouse deer, Babu tells her stories over The Buffalo and the Cow, verder een spook verhaal "Ario hears Spooks", ook wordt niet vergeten, onze wajangvoorsteiIingen, hier heet het dan om in stijl te blijven The wayang- puppet-shadow-play. De kosten zijn betrekkelijk laag, slechts 3.15 rechtstreeks aan huis geleverd. Enjoy reading, folks! Jan B van Steenbergen Box 17201 San Diego, Cal. 92117

American Tong Tong | 1964 | | pagina 7