INDO ENTERPRISES INC De plannen voor het bouwen van een Indo Recreation Center komen meer en meer "uit de verf". Een aantal vaste inschrijvingen is nu al binnen, een bankrekening is geopend en een Board of Trustees aangewezen, bestaande uit: R. Monod de Froideville, E. Klinkert, L. Par ker, R.v.d. Horst en Tjalie Robinson. Bij dit bestuur kunnen via dit blad alle gewenste in lichtingen bekomen worden. Indien de plannen door welke oorzaak ook aiet kunnen worden gerealiseerd, worden alle eeds gestorte gelden geretourneerd. Gaan ze wel door dan is een zeer profitabele invester ing gewonnen en is eindelijk de Indo-groep een eigen bezit rijk. Bij voorlopige contacten is gebleken dat ve len eigenlijk niet eens weten waar het om gaat. De doorsnee Indo geeft zijn geld uit of spaart het. Andere mogelijkheden bestaan niet voor hem. Zelfs waar hij al vrij lang in Amerika zit, weet hij niet dat verreweg de meeste onder nemingen tot stand komen door het bijeenbren gen van veel kleine en vaste bijdragen die tenslotte een kapitaal vormen, waarmee veel meer verdiend kan worden dan door sparen alleen en winsten of dividenden kunnen wor den gemaakt tienmaal hoger dan welke spaar- rente ook. Bovendien wordt vaak ook door ter reinaankoop een investerings-object gewonnen, het ingebrachte geld solide vastlegt en ^Roor de snel stijgende grondprijzen in Cali- fornie (door de grote toestroom van migranten uit heel de U.S.) voortdurend aan waarde wint. Een goed geexploiteerd centrum brengt ten slotte uit pachten en huren altijd goed geld op. Het aandelen nemen in INDO EN I cRPRISES INC. getuigt van verstandig inzicht en een op juiste wijze inpassen in het nieuwe vaderland. Bij verstandige indeling van hét huishoude lijk budget zullen er altijd inschrijvingen mogelijk zijn van 10 of 5, die dus op de vaste uitgaven I i j st geschreven woraen naast b.v. uitgaven voor huis, auto, meubels, etc. met dit verschil dat al deze bezittingen op den duur "slijten" en verloren gaan, terwijl met een vast aandeel in het Recreatie Centrum men een vast bezit zal verwerven, waarvan de waarde zelfs stijgt bij de vordering van de jaren. Het is zaak niet te lang te aarzelen, want de inschrijving sluit natuurlijk onherroepe lijk als het aanloop kapitaal gevormd is. Het motto is dus: "Zorg dat je erbij bent!" Brie ven over dit onder werp adresseren: Indo En terprises Inc. p/a The American Tong-Tong. Kinderen in Amerika Don't steal, don't kill, don't get a baby Drie jaar geleden in Holland was het een lief, beleefd meiske van 12, de trots van Mamma. Toen ik een week geleden bij diezelfde Mamma op bezoek was, herkende ik het meisje niet meer terug. Een blase gezichtje onder een hooi berg die met hair-spray overeind was gespoten. Ze keek me niet eens aan, laat staan dat er nog een "hi" op kon overschieten. Of ze eerder kon eten en daarna de car hebben. Op het "waar voor?" van Mamma brabbelde ze iets onver staanbaars in het Amerikaans terug, en dat was het dan. Ze veranderen hier zo volkomen, "klaag de de moeder," als ik me bedenk boe ze een paar jaar geleden nog waren, kan ik wel hui len. Ze verbeelden zich dat ze alles beter vreten en doen dan wij. V/ij zijn in hun ogen imbeciel, achterlijk. Als je hen iets ver biedt of iets verbetert dan zie je de ver achting, ja bijna iets van haat in hun ogen. Waarom lopen ze je hier in Amerika zo uit de hand? Maar je kunt ze toch niet altijd achter na gaan, ze worden toch ouder, zelfstandiger? Trouwens wat op school door de leraren zelf wordt toegestaan!" De kinderen in Amerika. Zoiang er de kleine kinderen mee wordt bedoeld is alles prima. Men is opgetogen over de scholen de clubs, de parties, ja alles wat het kind in Amerika

American Tong Tong | 1964 | | pagina 7