wat zal ik 9 Lezem Tjolie beschreef in Tong—Tong no. 15 twee bijzondere boeken geschreven door buitenlanders over ons Indie. Een ervan is geschreven door Laurens v.d. Post, een Zuid-Afrikaan, beter gezegd een Boer of Afrikaner. U herinnert zich nog wel dat een groep Boeren - Generaal de Wet's groep naar ik meen, ons medehielp om tegen de Japanners to vechten. Nu, dit boek is hier te krijgen voor 4.- Het tweede boek, de "Indo" door Emily Hahn ook hier gepubliceerd, is verkrijgbaar voor 4.75. (Prijs op omslag vermeld). Een derde heel lezenswaardig boek dat zich ook gedeeltelijk in Indie afspeelt is. "The eye of the Lion", een novelle gebaseerd op het leven van Mata Hari (Marguerite Gertrud Zei Ie) door Lael Tucker Wertenbacker. Voor hen die wat meer willen weten of hun herin neringen willen ophalen uit de Ie wereldoor log, kan ik dit boek aanbevelen. Prijs 5.95. Mochten er onder U zijn die famillie in Holland willen gedenken met uitstekende lec tuur, bestel deze boeken bij mij. U kunt zich misschien die 4.. 5.— be ter van Uw weekloon permitteren, dan Uw familielid de prjjs van f.17.— tot f. 20.- (de prijs van b.g. boeken) van zijn salaris. Iets om over na te denken. Enjoy Reading Folks! Jan. B. van Steenbergen Box 17.201, San Diego Zoontje (4) zit tegenover moeder die bezig is een formulier in te vullen en hardop leest: "Mamma is een female, hier kruisje zetten". Zoontje kijkt op en zegt: "Is Mamma een female? ben ikke dan een een zak met meel?" Fie Weber We hadden met Pasen een kinderstukje in elkaar gezet, iets met kippen die door eenlloe- wak werden bedreigd. Toen de costumes nog niet klaar waren was het een toer om kippen Q van bomen, bloemen en loewak te onder scheiden, ook al omdat de lieve kleinen geen seconde op een plaats konden staan. Op gegeven moment is het een wirwar van kinderen en ik kan gewoon niet verder met de regie. Ik begin ze dus stuk voor stuk naar hun plaats te trekken. Staat een klein jongetje een beetje afzijdig me met wazige grote bruine ogen aan te kijken. "Are you (a) chicken?" vraag ik. "No," zegt hij zacht, "just tired". Er is ook een klein buurjongetje, Chico, Mexicaantje dat zich bij elke repetitie ent housiast tussen de spelers mengt en er na tuurlijk prompt uit wordt gesleurd. Zielig, want hij wil zo graag. Bij de eerste costuum repetitie hebben alle kippetjes hun kippe- kapje op. Chico rent naar huis, komt terug me^ een wollen ijsmuts op. "Can I play now?" Ik geloof dat de beroemde Mexicaanse ko miek Cantinflas door dezelfde hardnekkigheid de top heeft kunnen bereiken. Loten we nog een beetje "kinderachtig" blijven. What would America be, if ail people painted their cars pink? Answer: a pink carnation. Lillian Ducelle

American Tong Tong | 1964 | | pagina 8