m nauwli.jks beinvlood.Maar het vaak- ocli tieke ver- zaam bestuderen houdingen er begrip verkri jgon van de de gevaren die een bepaalde po litiek kunnen brengen, maakt dat men langer tevoren veiligheidsmaat regelen kan treffen voor het behoud van het gezin. Men kan van politieke debatten erg veel leren. Wie alleen maar zijn kinderen braaf naar school stuurt en braaf spaarcentjes vergaart, kan net zoals vroeger in Indië plotse ling door een econo mische ineen storting of een oorlog getroffen worden. Kennis van politiek (ook al doet men niet mee) maakt van U een rij per mens. WAT WETEN Heeft U de vorige keer al die voe- I dinesvragen kur.r.en beantwoorden? Of eet U zo Indisch of zo gezond dat U best leeft zonder al die kennis? Toch zijn er twee zeer belangrijke redenen om er meer van te vreten. De eerste is: de gemiddelde Amerikaan is zeer voedings-"conscious".In ve- le Amerikaanse gesprekken landt men gauw aan op het terrein van ée voe ding en dan staat het toch wel wat knuppelig om breed lachend te zeg gen: "I only eat. Indonesian food! The best food!" Een beetje bannen meepraten is op zijn minst beleefd! En verder: vroeger of later wordt ieder mens wel eens ziek. En dan wordt verstandig eten zeer belang rijk. Een paar meegepikte lesjes uit Tong-Tong wor k-n Jan erg nuttig. Ook de volgende vragen en antwoor den werden i t -knobeld door voe- dings-expertsen vrel van de Univer sity of Arizona. 1robeer ze eerst zelf te beantwoorden en check dan af met de antwoorden or< pag. 8. 1. Does smoking aid digestion? Is the fluorine added to crinkir;.- iter in some cities a health has arc. 3. Are products grown with chemical fertilizers safe? h. Does soil that is depleted, produce wegetables and cereals of low food value? 5. Should everybody take extra iodi ne? 6. Is blackstrap molasses very rich in minerals? 7. Are vegetables put through a jui cer especially nutricious? 8. Is it harmful to cook foods in alu- minium utensils? 9. Is it true that canned foods often spoil, if the cook does not feel well when she cans? 10. Is aspirin a eood food preserva- tive? g* 11. May foods be allowed to stand opened tin cans? Ter verduidelijking: digestion - spijsvertering fluorine een mineraal, verbinding van calcium en ijzer, vaak aan lei dingwater toegevoegd, deplete - in waarde verminderd iodine jodium mclasse-s melasse, ruwe keuken- ell WIJ VAN VOEDING

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4