hebben, liefst zo eenvoudig moge lijk, b.v. een box. Bij een connec tie kan hij namelijk voordelig af drukken en ontwikkelen, en met dat toestel kan hij dan geld verdienen. Wie heeft er nog een ouwe "kiek kast" thuis? Stuur opl Voor zulke omstandigheden ben ik blij dat "Dong-Tong bestaat en in ternationaal gelezen wordt. Veel "adiks" in nood hebben wij reeds kunnen helpen. Houdt dit goede werk in stand! Dank aan lezers Op deze plaats willen we onze le zers dank zeggen voor hun geduld met "The American Tong-Tong". Want het blad ziet er werkelijk niet al te best uit. "Cheap", zou men kun nen zeggen: af en toe is de druk beroerd, een andere keer weer staan er veel fouten in, enz.enz. Buitenstaanders zeggen: "Geldweg- gooierij!" want voor hetzelfde geld koop je veel betere Amerikaanse lec tuur. Klinkt waar. Kaar zij weten niet wat U weet: het gaat om de spi rit van het blad en om zijn geheel eigen karakter. Nu ons blad ook door onze eigen mensen wordt gedrukt, is zijn karak ter nog eigener geworden. Alle begin is moeilijk en we zullen het vak nog moeten leren. Zij die op het ogenblik met de pers werken hebben nooit tevoren in hun leven zelfs maar een pers gezien! Kaar als de wil om zelf aan te pakken er maar is, zullen de moeilijkheden succes sievelijk overwonnen worden. Dit is vooruitgang in de beste zin van het woord. Ken kan voor zijn werk naar leve rancier A gaan, en bij B nog har- 6 der werken om A te betalen, kaar men kan ook zelf A worden. Dat nu heeft onze Indische gemeenschap in zijn geschiedenis veel te wei nig gedaan. Over het algemeen wa ren wij in practisch al onze be hoeften "loonslaaf" van andere volkeren. Voor onze rijst, ons vlees en onze groeten moesten we terecht bij de Indonesiër, want aan landbouw en veeteelt deden we nie"t. Voor ons brood en onze meu bels moesten we zijn bij de Chinees, want bakker of meubelmaker waren we niert. Voor de meeste onzer ande-v-^ re behoeften waren we aangewezen op Hollandse importeurs en fabrikanten want importeren deden we niet en aan zelfstandige industrie deden we ook niet. Hier in Amerika leren vele Indo's zich bewegen op andere werkterrei nen en doen meer vaardigheden op. Daar moeten we dankbaar voor zijn. Want zo groeien wij positief naar zelfstandigheid SARONGS UIT INDONESIA Prachtige veelkleurige dessins merk BOEROENG POETIH, Pekalongan Ideaal materiaal voor zomerkle ding Prijzen van 10 tot 12,50 En natuurlijk ook geschikt voor een origineel (verjaars-)cadeau in het bijzonder voor Amerikaan se kennissen. Verkrijgbaar bij Lilian Ducelle, 1332 Watson Way, Whittier.Cal. Tel. 696-4921

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6