nisten nu al practisch voor de deur in Cuba, terwijl in Azië al leen maar gemarchandeerd en ge praat wordt en de toestanden van kwaad tot erger vervallen. Ook is Amerika veel te royaal met hulp verlening aan andere landen, die mooi weer spelen met het geld en coquetteren met Rusland. De demo craten, zeggen ze, worden meer en meer socialistisch. Er is veel te «el staatszorg en veel te weinig Lvate enterprise. Het wegnemen van veel "risico's" lijkt wel erg mooi, maar maakt het volk slap. De democraten daartegenover ver wijten de Republikeinen extremis me en voor-zien dat een "eigenge reide Amerikaanse politiek on vermijdelijk leidt tot vervreem ding van andere volken en moge lijk tot een nieuwe wereldoorlog. In het binnenland wordt het ini tiatief van de Staten meer en meer beknot en dat is in strijd met onze opvattingen van vrijheid, al dus de Republikeinen. Kijk maar waar het forceren van de Civil Rights toe leidt: alleen maar meer Neger-relletjes en zelfs anar- ^chie. De Democraten daarentegen CJiggen: al dat conservatisme van de Republikeinen leidt alleen maar tot onderdrukking van ander mans rechten. Er is in dit blad helaas geen plaats om preciezer en uitvoeri ger op allerlei tegenstellingen tussen Republikeinen en Democra ten in te gaan. Wie echter zelf regelmatig en oplettend de kranten leest, krijgt langzamerhand meer en meer inzicht. Vergeet niet dat we binnenkort allemaal citizen van Amerika zijn en dat onze kinderen in elk opzicht meer Amerikaans staatsburger zullen zijn dan wij. Dus ook mee zullen stemmen en "aan politiek doen". Wie zich niet tijdig een ernstig oordeel gaat vormen, blijft alleen maar meelo per en een hinder van deze maat schappij. De redactie zou het zeer waarderen als de lezers in dit blad hun mening af en toe ook eens zouden testen. T.R. BOATEL? De laatste veelbelovende uitvinding is de "boatel" of het "boot-hotel", een boot, waar men met zijn auto in rijdt en oversteekt om er dan weer uit te rijden. Het reizen met zul ke boten is goedkoper dan met de ge wrone passagiersschepen, omdat a. er zijn geen gemeenschappelijke maal tijden met bediening, maar men help zichzelf aan een buffet, b. er is een veel ruimer "sliding scale" in te huren hutten. Verder alle genoe gens van een normale boot (salons, zwembad, etc.). De eerste "boatel" werd geprobeerd op de vaart Napels - Israel en was zo'n daverend succes dat ijlings een tweede boot werd bijgebouwd. En nu is ook de eerste transatlanti sche "boatel" op komst, 20.000 ton, tussen Amerika en Europa. Nu kunnen we gezellig onze auto meenemen als we "naar huis gaan". Maar dan het NL-plaatje eraf maar, ja? Staat niet zo stoer daar!

American Tong Tong | 1964 | | pagina 3