Vrouwen in Amerika VRIENDSCHAPPEN ONTVANGEN, VRIENDSCHAPPEN GEVEN Mijn man en ik behoren beide tot de "witte boord" groep en waren van middelbare leeftijd toen wij emigreerden. We wisten dat het voor ons soort vermoedelijk veel moeilijker zou worden dan voor mensen met een technische oplei- «Lng en die jonger waren dan wij. It is nogal meegevallen, tot nog t9e tenminste. Mijn man is bok hier een "witte boorder" gewor den, maar verdient beslist niet minder dan technisch aangelegde krachten, overwerk van de laat- sten niet in aanmerking genomen. Vanaf het moment dat wij het be richt in onze brievenbus in Hol land kregen wie onze sponsor was hebben wij een uitgebreide cor respondentie met hem gevoerd. De man was voorzitter van het Com- mite van Diakenen vandde Madeira Presbyterian Church en als zodanig ging onze zorrespondentie de hele kerk aan en onzw brieven werden op het aanplakbiljet in de kerk opge- >yigen zodat iedereen ze kon lezen. Vrij hebben van het begin de na druk gelegd dat we niet in de stad Wie daarentegen meewerkt aan het in stand houden van al het Tong- Tong-werk zal in de toekomst zijn land en zichzelf "tanggoeng" be langrijke diensten bewijzen! wilden wonen. En omdat Madeira geen huurhuizen had indertijd heb ben ze in allerijl iets moeten ver zinnen. Met behulp van Jan en Al leman werd een boebrakhuisje, nog stammende uit de pionierstijd van binnen wat opgekalefaterd. Wij heb ben later dit huisje waarin we tien maanden heel gelukkig hebben gewoond aan andere emigranten la ten zien, and let me tell you dat ze er hun neus voor optrokken! We waren hier nauwlijks een maand toen verschillende vrouwenorganisa ties me vroegen een lezing voor hun te houden. Neen, lezing is een te stuffy woord ervoor. Hier zeg gen ze:"Will you give a talk for our group, Fe?" Dat deed ik maar al te graag, babbelkous die ik van nature ben. Zo werd ik niet alleen door de vrouwenclubs van onze kerk gevraagd, maar ook door verenigingen Van andere kerken. Hierdoor kreeg ik uitgebreide con tacten. Bovendien werden wij links en rechts for dinner uitgenodigd. En boebrakhuisje of niet, ik vroeg ze terug. Vanwege het kleine salaris dat mijn man in het begin verdiende, vroeg ik ze op de Zon- dag-na-kerktijd lunch. Ik serveer de dan soto ajam (de gele soort) en iedereen vond het fijn (en in teressant) om bij ons te komen eten, ondanks het ratjetoe aan servies en bestek. Mijn man werd al vroeg gevraagd om een van de leiders te zijn van de Zondagschool voor volwassenen. Hij en de vice-president van een grote maatschappij hier hebben elke Zondagochtend de leiding van deze Zondagschool die eigenlijk

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5