3 HOE KOMEN MEXICANEN VOORUIT? Hoe komt het dat Mexicanen in de Amerikaanse maatschappij, vooral in California zo'n vaste voet gekregen hebben, ook in economische en socia le topfuncties, dus als directeur van grote bedrijven en b.v. burge meester? Waarom spreken zij over het algemeen veel beter Amerikaans, ook al zijn ze cultuur en taal van hun Land van Herkomst niet vergeten? ^ie in Mexicaanse kringen rond- CJSjkt vindt al gauw het antwoord ze zijn uitermate studieus., In alle libraries zal men regelmatig oude en jonge Mexicanen vinden» Men ziet ze regelmatig neuzen in boekwinkels en Jan Beyer, salespromotor van de Encyclopaedia Americana, kon mij aantonen dat meer Mexicanen dan Amerikanen encyclopaedia^ kopen» Voor degenen onder onze lezers, die al een tijd lopen te piekeren over de aankoop van een encyclopae dia, kan ik uit eigen ervaring zeg gen dat zo'n boekenreeks in mijn eigen huishouden en voor mijn gezin enorm veel goeds gedaan heeft en zal blijven doen. Veel aspecten van het Amerikaanse leven en de mo- êrne wetenschappen zijn mij duide- jjk geworden door het regelmatig bladeren in de encyclopaedic. Voor hun studie zitten mijn kinderen al tijd in de encyclopaedic te neuzen. Het bespaart ze menige rit naar de library en ze pikken er altijd meer uit op dan een bepaalde verplichte studie van school vraagt. De Encyclopaedie van de Americana Enterprises heeft onder de vele encycldpaedieön toplisting in alle opzichten, dus ook in de uitermate lage prijs. Haar voornaamste kracht zit echter in haar aparte serie van 18 delen "Our Wonderful World", dat o.m. uitvoerige voorlichting geeft omtrent diverse beroepen en de daarvoor benodigde scholing. Onze meisjes b.v» kunnen uit zulke artikelen als "How to become a beautician" or "How to become a model" veel leren, dat van directe waarde is voor de beroepskeuze» Wie over welk onderwerp ook meer wil weten, wordt hiertoe in de ge legenheid gesteld met 100 research couponsdie men voor elk onderwerp ,kan opsturen naar het hoofdkantoor en dan uitvoerige inlichtingen te rug krijgt. Bovendien kan men des gewenst elk jaar een nieuw jaarboek bij kopen met alle nieuwe voorlich ting die er in het afgelopen jaar bij gekomen is. Zodat men altijd "bij" blijft. Wie meer wil weten, kan zich in verbinding stellen met Jan Beyer, Americana Enterprises, TÖ^-3 "E. Las Tunas Drive, San Gabriel, Cal. of Phone; 285 - 2125. Hij komt graag aan huis of stuurt alle informa ties per post. Vroeger of later zult U merken dat meer algemene of speciale ken nis onontbeerlijk is voor Uw car rière, dat Uw opgroeiende kinderen meer geestelijke vorming nodig hebben. Vroeger of later. Maar waarom dan altijd later?

American Tong Tong | 1964 | | pagina 3