Indonesisch Community Center In Los Angeles is dezer dagen de oprichting tot stand gekomen van een Indonesisch Community Center» de IKATAN MASJARAKAT INDONESIA. Deze groep presenteerde zich op 26 September aan het grote publiek met een "Open House" in het Inter national Institute. De avond was druk bezocht, behalve door Indone siërs ook door vele leden van de Indische gemeenschap in L.A. en talloze Amerikanen die Indonesië uit eigen ervaring kennen of be langstelling hebben voor de cul turele waarden uit de Gordel van Smaragd. Daardoor droeg de avond een bij zonder gezellig karakter; oude be kenden schudden elkaar weer de hand; nieuwe vriendschappen wer den aangeknoopt. Een zeker cachet van distinctie was echter onmisken baar. Dat wordt duidelijk als men zich realiseert dat de Indonesische gemeenschap in Los Angeles in hoofd-J zaak bestaat uit studenten aan de UCLA, dus telgen uit prominente Vervolg van pag. 5 vele nieuwe gerechten hebben uit gevonden. Maar de Indo heeft nooit beseft dat hier cultureel werk van eerste orde werd verricht en heeft de dames dus nooit de eer doen we dervaren die ze verdienden. Het kan geen kwaad van eten iets meer te weten dan waar je het vandaan haalt en hoeveel je ervan naar binnen kan werken. Ken nis leidt tot verfijning en hogere cultuur. Ook op het gebied van eten. T.R. 6 families en oud-aristocratische geslachten. Dat bleek ook wel dui delijk uit het gebodene op de plan ken. De hoofdschotel vormde een dans uit de Mahabharata; het ge vecht tussen Anggoto en Trikojo, uitgebeeld door de musicoloog Soe- silo en Wasisto» de laatste uit de Jogjase djmsschool Tridobeksowiromo. Verder waren er dansen uit diver se andere delen van de archipel. Een klein ensemble onder leiding van Soesilo bracht diverse kron tjong-nummers, die bijzonder in sloegen bij het publiek. De door de Portugezen naar Indonesië ge brachte Lusitanische muziek, door de Indo's herschapen in de unieke krontjong» maar door deze Indo's in deze eeuw weer verworpen,wordt in Indonesië opnieuw beoefend en gecultiveerd tot nieuwe hoogten. De faculteit voor Musicologie van de UCLA heeft er grote belangstel ling voor. Er zullen in de komende maanden door deze Indonesische vereniging zeker nog vele voorstellingen ge geven kunnen worden van een hoog cultureel gehalte. De Ikatan Masjarakat Indonesia \J stelt het lidmaatschap open voor alle nationaliteiten en rassen. Het lidmaatschap bedraagt 1 per maand, te voldoen in termijnen van 3 P©r kwartaal. Het secretariaat! berust bij Mrs. G. Bhattacharjie, 229 N.San Vincente Blvd. Santa Mo nica. Phone: GL 1 - 3921. Onze beste wensen vergezellen deze Indo nesische club op zijn weg in de Amerikaanse maatschappij.

American Tong Tong | 1964 | | pagina 6