GROEI De mensen en dingen die we dage lijks zien groeien zo langzaam dat we vorderingen nauwlijks noteren. Pas als je een baby van enige tijd terug weer ziet, merk je tot je verbazing hoe de pritil gegroeid is. Dat geldt ook7 voor zaken en bedrijven. Eén ervan, The Hollin- da Co aan Huntington Drive (Ted Abbink en zijn vrouw Vonnie) heb ben we langzaam zien opgroeien, /^pe jaar gelden nog maar een Mandjevol" artikelen in een vrijwel lege shop. Maar nu is de toko helemaal vol en zowat alles uit Indonesië en Holland, wat we zouden wensen, is er te krijgen. En tegen absoluut con currerende prijzen. Je vraagt je soms af hoe ze *m dat leverenI Ted's grootste asset is zijn be hulpzaamheid en gastvrijheid. De Indischman voelt zich er thuis en weet zeker dat hij waar voor zijn geld krijgt. We zijn erg benieuwd hoe de To ko er na nog eens twee jaar uit zal zien. KERRIE VAN SPALL den kip (of vlees), 3 eetlepels jngesneden gebraden uien, 6 lom boks, twee vingerlengten koenjit, 2 theelepels ketoembar, 1 theele pel djienten, theekopje asem water, santen van een halve klap per, zout naar smaak, boter, olie. De kip wordt aan stukken gesne den en het vlees aan lange repen eraf genomen. Van de kluifjes maakt men bouillon. De kruiden wor den zonder de uien fijngestampt en in boter gebraden. Daarna doet men er het kippenvlees bij, br aadt het samen bruin, voegt er het asem water, de gebraden uien en de san ten bij. Laat dit koken, en, mocht dit te dik worden, leng dit dan met de bouillon aan. THE VISITOR I HAD ONE NIGHT The house I live in, has a big porch in front. One night I heard footsteps on our porch. The door bell rang. I ran to the door, looked through the door-window and then I had the biggest surprise of nry whole life. I said: "Oh, it couldn't bet" My mother asked who it was. I said: "Oh, it must be a long lost relative or something". I opened the door and let myself in, at least I think I did. My mother came and said: "What are you doing in the doorway such a long time and where is he or she? I said: "Right here, in fact you are stepping on her toe. "Are you sick, Marcelle?" asked my mother. Then I realized some thing: only I could see herj From then on she was like n§r sha dow. She helped me with ny home work, dis the dishes with me and slept in my bed with me. And do you want to know something? She looks just like me! Marcelle Klinkert Dit is werkelijk een uitstekend verhaaltje, sober en onopgesmukt verteld, een stukje "kinderlite ratuur" van eerste orde. Kinderen hebben altijd zo hun

American Tong Tong | 1964 | | pagina 7