wat zal ik 9 Bzent :A O Velen onzer die met genoegen Tem po Doeloe en Tanah Aer Kita door bladeren zullen zich afvragen: Hoe is het nu eigenlijk in Indonesia? Bij het doorsnuffelen van de Li teraire supplementen van week en dagbladen kreeg ik enkele heel in teressante boeken onder het oog, die ik heb gelezen en graag aan beveel. "The Scrutable East" is dit jaar verschenen. De prijs is ^,95. De schrijver is Robert Trumbull, rei zend correspondent voor diverse bladen; hij heeft in Indonesia en omliggende landen gereisd vanaf 1946 en is met verschillende tus senpozen weer teruggekomen. Zijn laatste verslag dateert van 19&3 Herinnert U zich nog de bekende na men Soetan Sjahrir, Moh. Roem, Anak Agung Gde Agung? Wat is er met hen gebeurd? Lees dit boek. En ook over het culturele leven. Op dit gebied is meer gepresteerd dan wij nuchterlingen ooit hebben durven of kunnen dromen. De Indo nesische Regering heeft o.a. met de Prambanan Tempels als achter grond een geweldig auditorium la ten bouwen voor 3000 toeschouwers. Het toneel is 150 li. lang en 12 M. diep en 350 dansers kunnen er op treden. Opgevoerd wordt het Hindoe-epos Ramayana en wel bij volle maan ge- 8 durende zes achtereenvolgende nach ten in de maanden Juli tot October elk jaar. Het schouwspel moet mooier zijn dan de Taj Mahal bij maanlicht! Sluit bij een ev. bestelling een check of money order in plus 10 ct voor porto. Enjoy reading, folks! Jan B. van Steenbergen Box 17201, San Die go.Cal,. 92.117 KNOW WHAT LITTLE MORON SAID? Een bepaald soort moppen - vaak woordspelingen of "puns" - doet sinds enige tijd opgang in Ameri ka. Ze worden altijd gepresen teerd na bovenstaande inleiding. Moron zwakzinnig. Moron-jokes zijn dus "idiote moppen". De on- dervolgende moppen werden inge stuurd door Lucian Boon. Wie weet er meer? "Why was the man buttering his sandwich in the middle of the street?" "He was waiting for a traffic jam." "What did they do about the kiu napping in Texas?" "They woke him up. "What did the salad dressing say to the refrigerator?" "Shut the door. I'm dressing." "What would you do when your lit tle toe breaks off in the middle of the freeway?" "Call a tow-truck."

American Tong Tong | 1964 | | pagina 8