r V. öPhc American derijen), als kleinlandbouwer, dus met een eigen stukje grond, of als werknemer bij anderen. Een groot gedeelte werkt dus als b.v. indus triearbeider, maar hoort op het land thuis. Het bracero-program bracht echter zoveel welvaart, dat landbouwkundi ge reorganisaties die meer opleid den tot zelfstandige boer, niet werden ontwikkeld. Nu zit Mexico dus met "de gebakken peren". Hier zit een les in voor de Indo-gemeen schap, die voor 99 werknemer is en dus niet zelfstandig. En daar door afhankelijk van andere gemeen schappen (Indonesisch, Nederlands, Amerikaans, enz.Komen er moei lijke tijden, dan ligt de Indo er gauwer uit dan de man die door ge boorte of andere sociale banden dichter bij de zelfstandigen hoort. Het hemd is nu eenmaal nader dan de rok. Dit is ook de reden waarom een aantal Indo's zo hard werkt voor Indo Enterprises Inc.van waaruit zich een kring van zelfstandige activiteiten kan ontwikkelen. Maar zal dat door gebrek aan be grip nog heel lang duren....? T.R. IN DIT NUMMER een extra bijlage over de doel stellingen van de Indo Enter prises Inc. en de voorlopige planning. Het hoeft geen betoog dat wij voor de volle honderd procent achter dit streven zul len blijven staan! TE LAAT Als Tong-Tong te laat komt of bij Tong-Tong gedane bestellingen niet op tijd worden uitgevoerd, kunnen wij daar vaak niets aan doen. Nog steeds ondervinden postgoederen van Holland hierheen af en toe verve lende stagnatie, of door moeilijk heden bij de post hier of in Holland zelf. Of door nodeloos lang ophouden bij de "Customs" (douane). We houden ons hart weer vast voor de komende Decembermaand, waarin wij elk jaar weer voor de meest on voorzienbare moeilijkheden worden gezet. Probeer niet te mopperen; we doen werkelijk ons best! Zou ons onderwijs mogelijk geweest zijn zonder schoolboeken? Neen. Zo zullen wij in ons leven na de school niet vooruit komen als wij niet voortgaan met lezen. Lees al les, want alles is meegenomen! Redactie: Tjalie Robinson Ph: 696 - 4921 Adm.Marijke Steevensz Ph. 944 - 3549 Postadres: P.O.Box 4572 Whittier. Calif. 9060? Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00

American Tong Tong | 1964 | | pagina 4