7 Direct zal ik ook teruggaan en mij vermoeien op de schommel en de wip. Schrammen en builen oplo pen en in de bomen klimmen. Maar nu nog niet;even nog wil ik hier staan, de Kali breed aan mijn voeten. Van waar? En waarheen? 0 zeker, ik heb het al geleerd op school: alle rivieren stromen naar de zee en de oorsprong is altijd een bron of een meer. Maar het is niet dat wat ik wil weten. Ik pro- l^^r te begrijpen wat de bruine gifjes mij toefluisteren. Het is hetzelfde lied dat ook door het gras ritselt en dat de bamboe fluit. Maar ik kan het nog niet verstaan. De volgende keer mis schien. Want ik kom hier heel dik wijls, het is mijn lievelingsplek je. Heel lang is het geleden al dat ik op die tjot stond, uitkijkend óver de bruine Kali Solo. Ik weet niet of ik er nog ooit zal dtaan; California ligt er zo'n eind van af, niet alleen geografisch. Maar dat geeft niet, want ik ben er ge weest en ik heb het ervaren. En de herinnering - dat eigenlijk geen herinneren is maar opnieuw ^jvaren - is mijn, voor zolang ik ™t wil hebben. En dat is totdat die bruine Kali Solo en ik aange komen zijn op onze bestemming. Dan zal ik ook weten waar zij vandaan kwam, want ZIJ en IK zijn eigenlijk DEZELFDE. anom Hoe jammer is het dat veel mensen hun hele jeugd besteed hebben aan spel en school. En later aan werk en ontspanning. En nooit momenten hebben gekend van bezinning. Zij hebben geen geestelijke banden ge had met Indiö; ze zullen ook nooit geestelijke banden krijgen met Ame rika. Het zijn in de wereld altijd alleen maar de "anoms", die het Verleden, het Heden en de Toekomst winnen. Red. DE NIEUWE PRESIDENT De verkiezingen hebben duidelijk uitgewezen dat de meerderheid van het Amerikaanse vo&k Lyndon John son verkiest boven Goldwater. Dit hoeft intussen nog helemaal niet te zeggen dat het beste regerings beleid ook inderdaad berust bij de Democraten. Dat zullen de komende vier jaren duidelijk maken. In deze vier ja ren gebeurt voor ons ook nog een belangrijk ding: vele Indische im migranten zullen dan het staatsbur gerschap hebben verkregen en kunnen dus mee stemmen. Over vier jaar hoeven wij dus niet meer passief hoeven toe te kijken, maar wordt van ons verdacht, dat wij meehel pen een goede regering te handha ven of een betere te helpen maken. Dat is pas volwaardig burgerschap en we hopen dat onze Indische immi granten straks blijk zullen geven van goed inzicht en gezonde activi teit. Want ons succes in de toekomst en onze "ouwe da&" hangen af van een goed regeringssysteem. Wie al leen maar zwoegt en zijn Staat niet helpt, kon later wel eens bedrogen uitkomen!

American Tong Tong | 1964 | | pagina 5