ilht Bmertcan 15 Dec. 1964 3e Jaorg. No. 8 A1 mis een zijn we wel wat ver van Kerst af, in dit nummer zal toch wel kerstartikel moefcen staan, want het volgende nummer is net weer te laatl Het valt niet mee om zo vroeg al in een juiste kerst-stemming te zijn. En als we rondkijken in de wereld, wordt die stemming er niet beter op - en zal omstreeks 25 de cember ook niet verbeterd zijn. Want een vreedzame, welvaart be lovende wereld is het niet. De bloedbaden in de Congo zijn nog maar net voorbij en hebben niet veel hoop gegeven voor een rusti ger toekomst. In Achter-Indië du- Wen de gevechten eindeloos voort. China heeft eerst zijn stem la ten horen met de atoombom en heeft sindsdien laten merken dat het een belangrijker rol wil spelen in de internationale politiek. In Rus land is plotseling Krutschev ver dwenen om plaats te maken voor nieuwe potentaten, van wie we nu werkelijk niet meer weten of ze lang aan de macht blijven of niet. Kerstgesprek En of de wereldpolitiek er wat rustiger mee zal worden. We hebben in vele contacten wel gemerkt dat de doorsnee Indische immigrant zich er niet erg druk om maakt. Hij meent nog steeds burger te zijn van het kleine Hol land, dat buiten de grote gebeur tenissen in de wereld staat. We schijnen niet te realiseren dat met ons naderend Amerikaans bur gerschap wij deel geworden zijn van een wereldmacht, die ons auto matisch betrekken zal in vele conflicten, waar je als Hollander toch lekker niets mee te maken had. Maar onze zoons groeien op tot de dienstplichtige leeftijd en zullen straks onder de wapenen moeten komen. Zullen we pas dan opeens beseffen dat het Amerikaan se burgerschap niet alleen zijn voordelige kanten heeft, maar ook zijn dure verplichtingen? Met de verwerping: "0, dat heeft nog de tijd; Johnny is pas drie jaar!" zijn we niet klaar, want Johnny wordt tanggoeng ouder en de wereld wordt niet tanggoeng O^BIWC DNIS» B R I D G E BETWEEN EAST AND WEST

American Tong Tong | 1964 | | pagina 1