de iwta sapi opgediend, dan krijg je er wel zout bij, maar geen pe per» Aan het eenvoudige volk is nar melijk ook de peper practisch on bekend. I.pl.v. peper krijg je dan de sambel-pot toegeschoven! Nochtans smaakt het eten in Mexi co zelfs in de kleinste eettentjes uitstekend. Veel beter dan het Mexi caanse eten hier. Evenals de Indo nesiërs zijn de waroenghouders erg vindingrijk in het verzinnen van «lerlei smaakvolle combinaties, it valt vooral op in de arme wij ken van de grote stad en in de heel kleine dorpjes. Er zijn b.v. aller lei soorten tamales. In een klein vissersplaatsje kwamen vrouwen aan de autobus met manden vol goedkope tamales (h voor 1 peso, dus 2 ct. per stuk) van gewoon een oedang met wat sambal in een omhulsel van dja- goengmeel, gewikkeld in het blad van de maiskolf en dan gestoomd.Ze waren verrukkelijk. De gestoomde ta- male wordt in de tropische gedeel ten van Mexico gewikkeld in pisang blad en smaakt dan verrassend naar onze lemper. Verder meestal in dja- goengkolfblad, wat ook een aardig Öart smaakje geeft, et eten in Mexico is lang zo sterk niet gekruid als het Mexicaanse eten in de U.S. Wie hier geen Mexi caans eten lust, zal het in Mexico enorm waarderen. Het is in al zijn eenvoud ook erg gezond eten, wat de doorsnee Mexi caan is ïenig-gespierd en zeer dy namisch. Papzakken zie je er niet. In volgende nummers zullen wij er meer van vertellen. T.R. TE LATE BEZORGING Wij vestigen de aandacht van onze lezers op het feit dat de jaarlijks se abnormale postdrukte rondom de kerstdagen ook dit jaar wel weer voor de nodige vertraging van post stukken zal zorgen. Niet alleen zullen hier en daar wel weer num mers van Tong-Tong (dit en het volgende) te laat komen, al nemen wij uiteraard onze maatregelen, maar ook Uw eigen post zal vroeg tijdig de deur uit moeten om een normale bezorgingskans te maken. Neem tijdig Uw maatregelen! LOOKING UP. The moon shines like gleaming gold, Its story can never be told. It shines so brightly in the dark, When you are far away, it looks like a little spark. The stars gleam and glitter through the night, When you see them you think it's a beautiful sight. Each star has five points so sharp, Itvs like an angel singing with her harp. The sky is a wonderful thing, It never comes to an end. It will always keep on wandering, Because it is everyone's friend! MARCELLE KLINKERT Dit is maar een eenvoudig gedicht van een jong meisje, dat nog maar een paar jaren in dit land is en tochal dapper poogt haar gedachten neer te zetten op rijm in een nieu-

American Tong Tong | 1964 | | pagina 7