3 DIT BLAD KOST U NIETS Sommige lezers (en zeker veel bui tenstaanders) vragen zich vaak af, waarom men eigenlijk voor dit onno zele blaadje The American Tong-Tong nog betalen moet. Wel lezers, voor dit blaadje be taalt U NIETS. U betaalt pnactisch alleen voor Tong-Tong zelf,en The American Tong-Tong is financieel beschouwd alleen een service aan de dmnees in Amerika. Vhcunt U zelf overtuigen als U in de eerste kolom op pagina 2 van Tong-Tong leest wat een jaarabonne ment in Canada kost: J2 gulden. Voor rechtstreekse bezorging per zeepost uit Nederland, U begrijpt dat administratie en expeditie voor de honderden lezers in de U.S. natuurlijk wel een cent je of wat meer kost, zodat een Ame rikaans abonnement op Tong-Tong in de buurt zou komen te liggen van fl.36, cf ongeveer 10. Dos pre cies wat U nu betaalt. Mocht dus ooit door welke oorza ken ook The American Tong-Tong zou ophouden te bestaan, dan loopt (~);er^er gewoon verder in de Haag se administratie voor hetzelfde be drag van 10, zonder een centje roegiet In dat geval zou natuurlijk een deel van de plaatsruimte in "de grote Tong-Tong" automatisch voor Amerikaanse copy gereserveerd wor den. Tong-Tong doet geen van zijn le zers ooit te kort, ontheud dat goedl Tong-Tong heeft daarentegen al tijd ongevraagd en zonder discri minatie onnoemelijk velen, die op het blad zelf duizend aanmerkingen hadden, maar wel wilden profiteren van haar nuttige diensten, spontaan geholpen. Hiermede vervult dit blad een wij zouden haast zeggen "tragisch" his torische taak. Vroeger heeft ook het IEV, genegeerd of veroordeeld door 75 van de Indische samenlevi ving, gewerkt voor allen. Alles wat de Indo nu nog steeds heeft aan plus-xtfaarden hebben wij te danken aan het IEV, dat eens vocht voor betere bestaansvoorwaarden voor de Indo, betere salarissen voor onze ouders, beter onderwijs over de hele linie, betere concordantie met Nederland. Dat heeft de Indo-gemeenschap des tijds gekregen zonder een cent "ong- kos". Ondank is *s wereld*s loon inderdaad. Nochtans: bij elke cri- tiek ook nu op wat Indo's doen, bedenk ook altijd wat er aan posi tieve waarden opgeleverd wordt. En vergelijk dit met wat de mensen doen die op alles wat aan te merken heb ben. Het vellen van een rechtvaardig oor deel is dan veel gemakkelijker. T.R. KLEINE VOORRAAD KALENDERS We hebben nog een kleine voorraad kalenders-1965 over (de z.g. Eppo- Doeve-kalender in scherm-vorm) die wij voor een iets lagere prijs ook aan hen kunnen leveren, die er prijs op stellen. Stuur een check van 2 en U krijgt hem met retour post thuis.

American Tong Tong | 1964 | | pagina 3