Hmeri can 15 Jan. 1965 3e Jaarg.No.lO Viet Nam Als Amerikaan of "bijna-Amerikaan" zijn wij natuurlijk ook geinteres- seerd in de verwikkelingen in Viet Nam. Ook al is dit een verre en in de ogen van velen een onbelangrij ke oorlog, de gevolgen ervan kunnen in de toekomst zeker het Amerikaan se leven sterk beïnvloeden. In een gesprek met een Indischman zei deze: "Laat ze toch doodvallen in Viet Nam! Als ze liever Commu nist willen worden, dan worden ze dat maar. Het is onzin om daar geld en bloed aan te verspillen!" Ook al is dit juist geredeneerd, dan is Öt toch heel erg kortzichtig gere- heerd, want een eventuele ver overing van Z.O.Azië en de Z.W.Pa cific door het Communisme blijft zeker niet stilstaan bij Viet Nam! Wanneer komt Burma aan de beurt?En Thailand? En Malaysia? En Formosa? En opnieuw Zuid Korea? En de Fili- pijnen? En Indonesia? Loopt dat zo'n vaart niet? Wie weet wat er omgaat in het brein van Mao Se Tung? En van andere politi ci in Z.O.Azië? Heeft de oorlog met Japan niet ge leerd dat enorme speerstoten moge lijk zijn in bijzonder korte tijd? Heeft U liever dat Amerika maar werkeloos toekijkt en zich veilig terugtrekt in zijn eigen wereld deel? KAN dat wel? We moeten niet vergeten dat een enorm deel van de welvaart en de machtspositie van Amerika afhangt van een vrij Azië. Als deze gebie den verloren gaan voor de Amerikaan se handel en industrie, dan krijgt de welvaart hier een lelijke klap met massa's lay-offs. Een voortdu rende grote waakzaamheid tegen ver dere vijandelijke ontwikkelingen betekent dat Army, Airforce en Na vy een aardige hap meer gaan kosten en dat betekent dat de belastingbe taler dieper inzzijn zakken moet tasten! Wat velen liever willen zién als een onbelangrijke oorlog in Viet Nam, kan op den duur een lelijke klap betekenen voor onze welvaart thuis! Wat daar ver in Z.O.Azië gebeurt is dus NIET onbelangrijk en met enn "Ze mogen doodvallen" schieten wij pARlMc 0H1S B R I D G E BETWEEN EAST AND WEST

American Tong Tong | 1965 | | pagina 1