V. Hmertcan niets op, want ze vallen daar heus niet dood! Wat kunnen wij weinigen NU doen om ons tegen een mogelijke minder mooie toekomst beter in te dekken? Denk aan het verhaal uit'de Bijbel van de zeven vette en de zeven magere koeien. Wij moeten leren efficiën ter te leven. Ons in het komende jaar niet aan al te grote uitgaven wagen. Proberen om gezamenlijk in vesteringen van ons geld te vinden, die later houvast geven. Groter so lidariteit opbouwen, want het "Ie der voor zichzelf en God voor ons allen" is leuk in tijden dat het goed gaat, maar kan fataal worden in slechte tijden. Vele vrienden zijn meer waard dan een luxe auto. Denk eens aan het feit dat Ameri ka nu 4.900.000 werklozen heeft en dat het budget dat geraamd wordt om deze werkloosheid te bestrijden niet minder dan 2000 millioen dol lar bedraagt. We denken allemaal wel dat social security ons later wel kan redden, maar er komt ook een eind aan de draagkracht van de social security. De 3taAt kan niet eindeloos sinterklaas spelen. Wie straksbbovendien een solide vrien denkring heeft, is beter "ingedekt". Er valt nog veel te doen in het nieuwe jaar buiten ons werk en onze pleziertjes om! Steekt de koppen bij elkaar. Nu niet alleen om ver jaardagen te vieren, maar om een ergntiger plicht te vervullen t.o. v. ons gezin. Tjalie Robinson DE BLINDE HINDOES In het verenigingsorgaan van de Nederlandse immigranten in Massa chusetts lazen we onlangs een ver haal dat het hervertellen waard is. Zes geblinddoekte Hindoes werden 9ens voor een olifant geleid, die zij mochten betasten om daarna te vertellen wat zij gevoeld hadden. Hindoe No. 1 voelde de enorme romp van de olifant en was ervan overtuigd een muur betast te hebben. Hindoe No. 2. Omarmde een poot^van de olifant; hij zwoer later eerl w boomstam gevoeld te hebben; Hindoe nummer 3. kreeg een slagtand te pakken en wist volkomen zeker dat hij een speer gevoeld had; Nummer vier voelde de slurf maar een seconde om te zweren dat het een slang was; Nummer vijf betastte het oor van de olifant; zijn korte definitie: het is een waaier; Nummer zes pakte de staart vah de Redactie; Tjalie Robinson Ph: 696 - 4921 Adm.J Marijke Steevensz Ph. 864 - 3590 Postadres; P.O.Box 4572 Whittier. Calif. 9060? i Verschijnt de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijs: per nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00

American Tong Tong | 1965 | | pagina 2