GEKNOEI MET AUTO-REPARATIES Over enige tijd zal in de Staat California door de wet krachtig worden opgetreden tegen de "wide spread fraud in auto repairs", al dus de L.A.Times van enige weken terug. Het is een overbekend feit dat lang niet alle auto-fceparateurs betrouwbaar zijn en hun klanten overmatig laten betalen voor re paraties die niet nodig zijn. Sinds enige tijd is er door de Qalitie in het geheim al heel wat ateriaal verzameld, door schijnre- paraties te laten uitvoeren in re paratie-ateliers, waarvan men de eigenaren niet vertrouwde. De re sultaten bleken verbazingwekkend. Manden vol onderdelen konden wor den verzameld, die volkomen onbe schadigd waren, maar op advies van de reparateur werden vernieuwd om dat zij „zwaar beschadigd"waren. Kleine mankementjes werden voor gesteld als levensgevaarlijke ge breken.... en de auto-eigenaar be taalde maar. De Staat heeft nu beslist dat men deze gevallen'niet beschouwen moet als zaken waarin de burger zichzelf maar beschermen moet, a aar dat zij doodgewone fraude i jn. In de toekomst zullen regelmatig speciaal daartoe ingerichte poli tiewagens invallen doen in ateliers waarvan klachten zijn binnengekomen en een kantoor zal worden ingesteld waar men advies kan vragen als men zich benadeeld voelt. En nu maar hopen dat het gauw gebeurt. HET "SYMPATHIEKE" INDISCHE MEISJE In Indische kringen wordt het woord "sympathiek" graag gebruikt om prettige kwaliteiten aan te dui den van personen of zaken, waar voor geen andere benaming weet. Een "sympathiek" Indisch meisje hoeft niet per se mooi of lief sadja te zijn. Ze kan b.v. erg attent zijn, d.w.z. ook altijd be dacht zijn om het welzijn van an deren. Met een van de kanten van dit "sympathiek" zijn hebben we in de Decembermaand vaak kennisgemaakt. Voor Sint en Kerst namelijk (en trouwens ook voor gewone verjaar dagen) kwamen "voorzichtige" be stellingen binnen van een Tempo Doeloe of een Tanah Aer Kita. De ze boeken moesten namelijk zo ver stuurd worden en werden ook zo be taald dat manlief er niets van we ten mocht. Zulke bestellingen hebben een aangenaam licht geworpen op som mige familieverhoudingen: Pa had het boek al lang willen hebben, maar kocht het niet. Te duur. Punt afgelopen. Maar Ma wist het, en kon gedurende enige tijd zo met *t blandjageld schipperen, dat het be nodigde geld toch bij mekaar kwaml Ongetwijfeld is dit ook met veel andere geschenken het geval ge weest, maar een boek, dat blijft in menig Indisch milieu toch een uitzondering. En dan een boek van het land van Herkomst! Zolang' er bij zoveel jonge huismoeders nog besef blijft van historie en tra ditie, hoeft de Indo niet bevreesd te zijn voor de toekomst.

American Tong Tong | 1965 | | pagina 7