r ®he Utncricait solider te maken door het lezen van dit studiewerk» Vooral omdat bij het hele onderzoek de Indische Ne derlander als onderzoekingsmaterii aal volkomen ontbreekt en dus niet in aanmerking blijkttte komen om als Nederlander beschouwi te wor den» T.R. CHINESE SPREEKWOORDEN 1. Zelfs de keizer heeft familie leden die op strooien sandalen lo pen. Ook al klimmen we nog zo hoog op de maatschappelijke ladder, er is verwantschap tussen ons en onze min der gelukkige broeders. Wemoeten niet op ze neerzien en we moeten ons be wust blijven van onze verantwoorde lijkheid t.o.v. hen. 2. De vriendschap van hoogwaardig heidsbekleders is zo dun als pa pier. Men moet nooit te veel verwachten van "goede relaties". Ook zij zijn tenslotte aan striete wetten en be palingen gebonden mensen. Er hebben bv. Tjalie vaak verzoeken bereikt van dit soort: "Tjalie, je bent een vriend van generaal die-en-die?" "Ja." "Tjob^ vraag hem of hij wil helpen mijn zoon ontslag uit mili taire dienst te geven." "Sorry, maar dat kan die generaal toch heus nietl" "Ach, jouw vriendschap tai koetjing. Veel eenvoudige mensen denken dat vriendschappen "naar boven" even ge makkelijke voordelen geven als het lenen van een ei of een boek of een dollar van een goede sobat. Dat is toch heus niet zo APARTEMENT TE HUUR Met volledige gemakken 2-bedroom, near shopping center 82,50 p.m. Voor ouder echtpaar of twee rus tige mensen Inlichtingen: 328 N. Mc.Pherrin, Monterey Park. Phone 573-1705 Bij voorkeur: Woensdag of Don derdagochtend. Behave your age J is een waarj^~\\- wing die wij eigenlijk veel tewei- nig afchecken op onszelf. Kijk 5 jaren terug en bedenk dan: in ver gelijking met toen, gedraag ik mij nu volwassener en wijzer? Zijn mijn gesprekken op een wat hoger peil ge komen? Is mijn algemene ontwikke ling verruimd? Lees ik meer? Maak ik nog steeds evenveel plezier als toen of is mijn geldbeheer al wat verantwoordelijker geworden? Want wie niet met zijn leeftijd mee groeit, raakt DUBBEL achter! Redactie: Tjalie Robinson Ph: 696 - 4921 Adm.Marijke Steevensz Ph. 944 - 3549 Postadres: P.O.Box 4572 Whittier. Calif. 90607 verschijnt: de 15e en 30ste elke maand Samen met Tong-Tong (zeepost) Prijsper nummer.50 per half jr5.00 per jaar $10.00

American Tong Tong | 1965 | | pagina 2