DE JONGE GARDE LOOKING DP The moon shines like gleaming gold, Its story can never be told. It shines so brightly in the dark, When you are far away it looks like a little spark. The stars gleam and glitter through the night. When you see them you think it *s a beautiful sight, Each star has five points so sharp, It's like an angel singing with her harp. The sky is a wonderful thing. It never comes to an end. It will always keep on wandering, Because it is everybody's friend] By Marcelle Klinkert Ja, dichten is moeilijk. Vooral als je nog zo jong bent als Marcel le en bovendien in een nog nieuwe taal moet schrijven. Het vinden van een rijmwoord op dark viel he lemaal niet mee, en dus moest de maan maar zo klein als een spark gedacht worden. Maar alle dichters hebben hier moeite mee en bij alle dichters vind je in meer of mindere mate een vorm van "rijmdwang" - die soms on verwachte bekoring geeft aan het werk. Het denken in dichtvorm heeft ech ter in het algemeen uitstekende waarden: men dwingt zich tot het denken in rhythme en het zoeken naar harmonie van klanken. Praetisch alle schrijvers begin nen als dichter en dan blijkt de "dicht-training" prachtig vormend te hebben gewerkt op hun stijl en zinsbouw. Heel curieus is dat de doorsnee Indo (ook de helemaal verholland ste Indo) geen gevoel heeft voor poezie en die ook niet ontwikkelt. De enige werkelijke dichter van bijzondere allure is Resink. En dichteressen hebben-we helemaal niet. Zouden we bij het Amerikaan worden misschien toch nog wel/ )n dichtader ontdekken hier en daar? Het is werkelijk to betreuren dat de Indische gemeenschap over het algemeen geen stuiver kan losmaken voor een beetje literatuur. We kun nen best allemaal beginnen met een dichtbundel te kopen van twee van Amerika's meest bekende dichters: Edgar Allan Poe en Robert Frost, waarvan de laatste betoel-betoel "geweldig" is, maar de eerste misschien het eerst tot ons spreekt. Wie weet, als U eens op een stapeltje tweedehands boeken wat vindt.... Wat weten wij af van de verborgen talenten onzer kinderen? Hoe v/^y wijden wij hun scope ruimer dan ae onze? Kopen we wel genoeg boeken voor ze? Genoeg muziek (behalve Watusi-muziek)? Gaan we wel eens met ze naar een concert of een ex positie? Welke vrienden zoeken we voor ze? Hebben ze een eigen sa vings-account? Helpen ze mee in het huishouden? Netjes naar school gaan is NIET genoeg als ze het ver der moeten brengen dan wijl

American Tong Tong | 1965 | | pagina 8