teinigbezorgd krijgen van de post (a 8 ct. extra charge), realiseert hij zich hoe erg de Indische groep verhuist - en altijd vergeet Tong- Tong in te lichten! 9. Voor hen die het belang van de reis niet inzien, mag het misschien een punt van aparte overweging vor men, dat Tjalie op zijn reis ook reportages schrijft voor tien Ne derlandse bladen met een totaal oplage van bijna een millioen le- •Os* Als dus zoveel Nederlanders nog gebaat kunnen zijn met een a- parte visie van een Indischman, zullen Indischgasten zelf daar ze ker ook baat in moeten ontdekken. Wie het nog niet inziet, kan het alsnog krijgen] 10. Een algehele reorganisatie van de Tong-Tong publications met een eventuele daaraan verbonden tijdelijke opheffing van The Am. Tong-Tong is anyway in voorberei ding. Het is beter dit nu te doen en rustig een heropbouw te plannen dan later (als ik b.v. nog weg ben) opeens "vast te zitten". 11. Intussen kunnen zij, die zich zijn gaan wennen aan een eigen In do-Amerikaans blad, zich apart Onneren op het orgaan van het Indo Community Center "De Soos", waarover apart in het volgend artikel. T.R. "HET SOOSBLAD" "The American Tong-Tong',' "TONG TONG" en Tjalie Robinson geven hun appreciatie en volle medewerking aan het orgaan van het Indo Commu nity Center "De SOOS" gaarne om de volgende redenen: 1. Er is een originele en aparte sterke band tussen deze associatie en Tong-Tong, die o.m. tot uitdruk king is gebracht in een statuut- artikel van de vereniging, die de band van Tong-Tong met "broeders in de hele wereld" onderschrijft. 2. In het kringleven van "De Soos" ontwikkelt zich dus een le ven dat in vele opzichten karakte ristiek geacht kan worden voor al le Indischgasten, ook waar zij geen lid van "De Soos" (kunnen) zijn. M.a.w.wie het Soosleven gadeslaat, kan zich er een idee van vormen wat overal ter wereld in zulk soort verenigingen zou le ven. Het Soos-orgaan is a.h.w. een spiegel voer onze zelfontdekking. 3. Men moet niet zo gauw neerzien op alles wat klein is. After all is iedere Indischman op zichzelf een representant van zijn hele groep! Ook Nazareth en Bethlehem waren klein, maar gaven 20 eeuwen lang meer Licht aan de wereld dan Jeruzalem! Ook Tong-Tong zelf is zijn "carriëre" begonnen als twee jaar lang orgaan van de Nieuw Gui nea Stichting "Onze Brug", maar heeft zich uit dit kleine bestaan met veertig leden opgewerkt tot een blad met tienduizend abonnees! Niet een klein begin maakt ons klein, maar als wij groot zijn, maken wij een klein bestaan groot! Ook aan het Soosblad blijft dus de mogelijkheid beschoren om (als alle bladen ter wereld) klein te beginnen en groot te eindigen! Wat alleen nodig is, is: karakter vastheid en vastbeslotenheid. Wij hebben het kleine onbelangrijke 3

American Tong Tong | 1965 | | pagina 3