Dan wordt ook daar niet meer ver diend, en dat zullen wij ook hier voelen. De lezerskring van Tong-Tong nu is een heel bijzondere lezers kring, immers een lezerskring met interessen in drie continenten: Europa, Amerika en Azië. Wij moe ten niet alleen een nieuwsvoor ziening maken die op 3 continenten is ingesteld, maar wij moeten ook een distributie-orgaan hebben, dat continenten bestrijkt, uoor onze geest en cultuur zijn wij onverbrekelijk verbonden met ons "Land van Herkomst": Indone sië. Verliezen wij het contact met dit land (en in het algemeen: met Azië), dan gaat op den duur ons ka rakter verloren en "sterven wij uit". Daarom is de reis van Tjalie naar Indonesië zo belangrijk, xxx Wij zijn dankbaar dat ook al is onze totale lezerskring tenslotte maar heel klein, deze kring blijk baar bestaat uit mensen met wat ruimer verstand en met wat verzien der blik. De meeste Indischgasten trekken zich van de betrekkingen met ande- f) continenten niets aan. Ze leven ij wijze vah spreken met hun werk en Disneyland, "and that's all". Terwijl heel Amerika zich in de komende jaren ernstiger bezorgd maakt over haar blijvende contac ten met Europa en Azië, en a.h.w. bouwt aan een schakeldriehoek: U. S. - Europa - Azië, is er van alle Indische immigranten maar een groep je dat hier begrip van heeft en er op eigen terrein ook aan werkt: Tong-Tong! We hopen de fut, de eendracht en de "pie'nterheid" op te brengen om ons in dit bestaan overeind te houden. xxx Dit neemt niet weg, dat we be droefd zijn ons kleine blad "The American Tong-Tong" tijdelijk vaarwel te zeggen. Maar wie wat meer om zich heen kijkt en ook verder terug in het verleden, die weet dat alle periodieken zulke crises doormaken, en dat b.v. ook The Saturday Evening Post en Life er vroeger heel anders heb ben uitgezien. In heel eenvoudige termen gezegd: "The American Tong-Tong" heeft een lav-off. Vele lezers kennen deze situatie "aan den liive". En weten dus ook dat de vraag dan rijst: kom ik in mijn ouwe job terug of komt er een andere job? Een ding blijft zeker: we must survive. And we shall survive. Verliezen wij in deze lay-off onze vrienden? Er is gelukkig een veel hechter band tussen onze lezers en onze redactie, dan tussen onze le zers en de redactie van welk ander blad ook. Ik geloof dat onze vrien den onze vrienden zullen blijven. Wij hopen dat in dit komende jaar Uzelf van een lay-off bespaard zult blijven. En als onze wegen uit elkander mochten gaan, dat wij ons later toch weer verenigen zullen. Selamat tinggal dan, sobats, en tot ziens! TJALIE ROBINSON "TEMPO DOELOE" en "DE LAATSTE TEMPO DOELOE" blijven hier verkrijgbaar. "TANAH AER KITA" is uitverkocht.

American Tong Tong | 1965 | | pagina 3