DE NIEUWE IMMIGRATION-LAWS "Het is hard nodig dat onze immi gratie-wetten worden veranderd", aldus begint de boodschap van de President van de Ver» Staten aan het Congres. Het zal onze lezers bijzonder in teresseren welke veranderingen President Johnson heeft voorge steld. Met de rechtvaardigheid er van zullen vrij zeker ten volle in stemmen. In hefe kort komen dese veranderin gen neer op het volgendes 1. Er wordt geen voorkeur meer toegepast t.a.v. de herkomst. Tot nog toe kregen de z.g. Cau- casische groepen (de blanke groe pen uit Noord Europa) de grootste quota. In de toekomst wordt dit onderscheid niet meer gemaakt en kunnen eindelijk de enorme wacht lijsten van landen als Italië, Griekenland, Polen, Portugal, enz. sneller worden ingelopen. 2. Er worden quota geopend voor de nieuwe vrije volken van het wes telijk halfrond (Jamaica, Trinidad, Tobago) en ruimer quota beschik baar gesteld voor andere landen van Zuid- en Midden Amerika. 3. De discriminerende bepalingen t.a.v. de landen van de z.g. "Asia- Pacific Triangle" zullen worden op geheven, zodat er ruimer quota wor den beschikbaar gesteld voor de volken aan de Pacific en landen als Indonesia, Pakistan, India, enz. Kort gezegd; er zullen met de nieu we immigratiewetten veel meer "ge kleurde" immigranten binnen kunnen komen in de U.S. x 4 Verder zullen in het algemeen de toelatingseisen soepeler worden toe gepast en geëigende maatregelen ge troffen worden tegen hinderlijke remmingen. Er zal geen verplichting meer wor den gesteld voor het overleggen van een werkgeversverklaring in die ge vallen dat uit de "staat van dienst" van een toekomstig immigrant dat hij werkelijk een "skilful worker" Bij de beoordeling van -voorran^^ zal successievelijk worden gekeken naar het feit dat de immigrant a. een uitstekend werker is, b. reeds familie-relaties in de U.S. heeft. President Johnson meent namelijk dat er eigenlijk aan de welvaart van de U.S. grote schade is berok kend door het feit dat vele uitmun tende werkkrachten niet hebben kun nen immigreren, en verder dat er veel nodeloos leed bestaat omdat familie-leden niet verenigd kunnen worden. Verder worden een groot aantal hinderlijke en vertragende regelin gen opgeruimd, zodat immigratie een vlotter verloop krijgt. Belangrijk is ook dat quota kugg^n worden afgenomen van landen die V/ geen gebruik van wensen te maken, om die tijdelijk "weg te geven" aan landen met een lange wachtlijst. Het zal dus niet meer kunnen voor komen dat landen, die hun burgers niet kwijt willen, ze "oppotten" om er laterals er werkeloosheid is, extra gebruik van te kunnen maken. Als dus b.v. Nederland geen gebruik wil maken van zijn quota voor 1966, dan gaan die quota naar b.v. Italië

American Tong Tong | 1965 | | pagina 4