c&cird.faQilici fabelen. Riet man dat henauimde BELASTINGRUBRIEK Buitengewone lasten Artikel 51 I.B. ,,<~ï[imrodó showroom" ^Pick -upó Ziekte- en/of ziekenhuiskosten. De premie die voor een verzekering voor een ziekte- of zieken huiskosten wordt betaald is naar haar aard inder daad een uitgaaf terzake van ziekte. Het voldoen der premiën is op regelmatige wijze over de jaren te verdelen van onregelmatig voorkomende kosten van ziekte of ziekenhuis. Naar het karakter der uitgaaf zal de premie ziekte-, en/of ziekenhuisver zekering als buitengewone last moeten worden gezien. Zoals reeds eerder omschreven is het cri- terum in art. 51 de „drukkende last". Het betalen van eerder genoemde premie zal voor belasting plichtige geen „drukkende last" betekenen. Deze premiebetaling valt dus niet in de termen om als buitengewone last van het inkomen, t.b.v. de aan slag in de inkomstenbelasting, te worden afge trokken. E HEBBEN in de Oost een hekel aan dat pietepeuterige, aan dat benauwde. Dat is een van de redenen, waarom wij juist zo van dat In- sulinde houden. Wij willen de politiek hier natuurlijk buiten be schouwing laten, want dan zouden wij onze be wering missrhien niet kunnen handhaven. Nee. wij bedoelen hier meer dat gewone dagelijkse leven en wat daar zo allemaal bijhoort en aanhangt. Neem dat weer bijvoorbeeld. Niet dat pruilerige en druilerige gedoe, dat De Bilt ons dagelijks voorschotelt, maar een gloeiende zon, die er niet om liegt; een koperen ploert, die je roostert, waar je bij staat, maar die je ook doet weten, dat je lééft. En als de zon soms eens niet schijnt, dan regent het in de Oost. Ook dat is een verbijsterende ge waarwording, als je alleen maar die slome Hol landse regen kent. Want als je van je huis uit in een tropenregen stapt, is het net alsof je tegen een muur van water opbotst,, waar je met geweld een weg doorheen moet hakken, als je tenminste niet zo verstandig bent om weer naar binnen te gaan. Als je door die regen loopt, is het alsof je zonder duikerspak over de bodem van een diep en eindeloos meer voortzwoegt. En het ellendige is, dat een dergelijke natuurramp altijd srhijnt uit te breken op een bijzonder ongelegen moment, bij voorbeeld juist als je eens een enkele keer in het keurig gesteven pakean netjes naar een feestje vol mooie vrouwen rijdt of wandelt. m AAR TOCH vinden wij die regen ook wel prettig, vooral omdat we ook wel eens met een païtje op de veranda zitten en dan zien, hoe iemand anders in een deftig pak door zo'n plensbui wordt overvallen. En dat is natuurlijk wel weer aardig. En neem bijvoorbeeld het eten. Niet dat wij het Hollandse voer niet waarderen, integendeel, maar als je een forse hap rijst met flink sambal naar binnen werkt, zodat de vlammen je uitslaan, voor al als je pas in de Oost komt kijken, nou, dan weet je tenminste wat je binnenkrijgt. En dan op zijn tijd nog een borreltje vooraf en een koud pijpje bier bij die hap, dan is dat toch wel anders dan griesmeelpudding met bessensap. En over die drankjes gesproken, van feesten en partijen daar weten ze in de Oost ook wat van. Ze zijn er niet zo erg vaak, maar als ze er zijn, is het nooit half werk. Ze kunnen er in Holland nog wel iets van leren. Y> U WERKT het klimaat natuurlijk ook mee. Wij herinneren ons een wild avondje (van louter mannen) bij een vriend thuis in Surabaia. Op een gegeven moment beweerde de gastheer in een overmoedige bui, dat hij het best aandurfde om bloot in een jeep door heel Surabaia te rijden. Er ontstond een heel tumult en geroep van „Je durreft niet!", „Welles!", „Nietes!" enzovoorts, en het slot van deze intelligente dialoog was, dat onze vriend een weddenschap van vijftig gulden sloot, uit al zijn militaire kleren stapte, in de jeep sprong, die in de tuin stond, en ermee wegscheurde. Hij won zijn weddenschap, maar natuurlijk had hij binnen tien minuten de militaire politie achter zich aan en namen ze hem zijn sergeantstrepen af, die hij in die jeep trouwens toch al niet droeg, maar daar gaat het nu niet om. We wilden alleen maar zeggen, dat het er niet benauwd toeging. Van dezelfde aard. dus eigenlijk wel van weinig subtiliteit getuigend, waren de grapjes, die wij op dergelijke avonden met elkaar uithaalden. Zo na men wij eens een hap nasi goreng om tot de Weer zinwekkende conclusie te komen, dat die portie voor negentig procent uit lombok en overleden kakkerlakken bestond. Dingen, die je echter niet waarderen kon, hoor, maar het was als een aar digheidje bedoeld. Niet van dat pietepeuterige. Q EN ANDER fijn grapje was om met een drietonner een bar te komen binnen rijden en dan van onder het puin een koude pijp bier te bestellen, maar zo iets deed je meestal alleen, als je naar Nederland terug gestuurd wilde worden. En wie wil dat nou? Ja, het is een land, waar je lééft. Niet van dat halve iverk. Als we er werken en zweten, dan werken en zweten we ook ver duiveld hard. En als we niets doen en het ervan nemen, dan doen we dat even hart grondig en liggen we zo lui en plat als een schol. Een bést land. BERNARD biedt u C~Pactio-toeMeUer\<-, die het wereldgebeuren bij u in de rimboe brengen met de nieuwste songhits ^ICoeikaóten^ onontbeerlijk voor het conserveren van de schaarse levensmiddelen ^iectrióclxe apparaten en }anó die het leven comfortabel maken De kosten van ziekte en/of ziekenhuis echter dus de onregelmatig voorkomende kosten is wel een buitengewone last en kan dus wel voor de aanslag in de inkomstenbelasting van het in komen worden afgetrokken. Is men verzekerd, zodat de ziekte- en/of zieken huiskosten geheel worden vergoed, dan kan na tuurlijk van een aftrek van het inkomen geen sprake zijn. Bij een gedeeltelijke vergoeding van deze kosten door de verzekeringmaatschappij, wordt het deel, dat niet voor vergoeding in aan merking komt, als buitengewone last beschouwd en mag dit voor de aanslag in de inkomstenbe lasting van het inkomen worden afgetrokken. Kosten voor het bezoeken, in een ziekenhuis, Van een zieke echtgenote, resp. echtgenoot, als mede het brengen naar het ziekenhuis en, na de genezing, afhalen van het ziekenhuis behoren tot de buitengewone lasten. Natuurlijk dienen boven genoemde kosten binnen redelijke grenzen te blijven. De kosten t.b.v. een hulp in de huishouding vanwege de zieke echtgenote kunnen als buiten gewone lasten worden beschouwd, voor zover zij de kosten van het gezin in normale omstandig heden overtreffen. Bij het vaststellen van het bedrag waarvoor af trek vanwege buitengewone lasten wordt verzocht, dient men alle boven opgesomde kosten op te tellen, en zo de verzekeringmaatschappij een ver goeding uitkeert, deze vergoeding van het totale kostenbedrag af te trekken. Indien bovengenoemde kosten, betrekking heb bende op de laatste ziekte van een overledene, door de erfgenamen worden betaald, kunnen deze als buitengewone lasten worden aangemerkt. Er is geen buitengewone last wanneer deze kosten uit de nalatenschap wordt betaald. Natuurlijk zijn voor kinderen en pleegouderen, alsmede zelfs voor „gewezen" pleegkinderen bovenomschreven uitgaven terzake van ziekte en/ of ziekenhuis t.b.v. de ouders, pleegouders en „gewezen" pleegouders als buitengewone lasten aan te merken. P. G. Dessauvagie. WAARSCHUWING AANSLAG IN DE ALGEMENE OUDERDOMSWET (A.O.W.) Voor de Algemene Ouderdomswet zullen de meesten van U een aanslag gekregen hebben voor de premieheffing. U gelieve na te gaan of deze premie bij U niet reeds van het pensioen of loon werd ingehouden. Indien dit het geval is moet U dit DIRECT met de heer inspecteur der belas tingen opnemen. Het is in elk geval fout: U moet dus wel aandringen op vernietiging van de aanslag. P. G. Dessauvagie.

Onze Brug | 1957 | | pagina 7