DE ALGEMENE OUDERDOMS- VERZEKERING De macht van de Economie Administratis „ONZE BRUG" Nassau Dillenburgstraat 3 Den Haag WelEd. Heer, Beleefd verzoek ik U mij te willen noteren voor een abonnement op „ONZE BRUG". f 2.— per kwartaal werd reeds Het abonnement ad t 7.50 per jaar zal worden gestort op Giro no. 6685 Begrip preemie-inkomen, Onder premie-inkomen wordt verstaan het inkomen, dat aan de heffing van de loonbelasting of een daarmede overeenko mende voorheffing onderhevig is. Hiermede wordt bedoeld dat de aftrekposten, zo als verwervingskosten, persoonlijke verplichtingen, buitengewone lasten en kerkelijke- of charitatieve giften, ook in aanmerking worden genomen. Ten overvloede wordt de genoten of de nog te genieten kinderbijslag, bij de vaststelling van het premie-inkomen niet in aanmerking gebracht. Het maximum premie-inkomen bedraagt f 6000,per jaar; d.w.z. dat. indien het' becijferde premie-inko men meer bedraagt dan f 6000,— per jaar, over het meerdere geen premie-heffing plaats vindt. De vrouw ais kostwinsccr, die de pensioenge rechtigde leeftijd heeft bereikt, stelt haar echtge noot vrij van premiebetaling. Onze Minister heeft bij het samenstellen van de Wet inzake de Algemene Ouderdomsverzeke- ring natuurlijk rekening gehouden met hen die allerlei gemoedsbezwaren zullen opperen tegen deze Wet. Deze lastige potentaten" zullen worden vrijgesteld, nadat zij hun gemoedsbezwa ren hebben voorgebracht. Geachte lezers, natuurlijk zult u nu allemaal ge moedsbezwaren hebben, waarschijnlijk zult u in Ik raad u aan dit niet te doen, want Onze Mi nister is wel goed maar niet gek. Hij zal de na men van deze gemoedsbezwaren hebbende men sen netjes op een lijstje zetten en dit lijstje naar de Inspecteur van de inkomstenbelasting zen den. De aanslag der inkomstenbelasting wordt dan netjes met de te betalen premie Algemene Ouderdomsverzekering verhoogd. Zij, die bij de Inspecteur der belastingen in een goed blaadje staan omdat zij zo mooi op tijd hun belasting betalen, krijgen een navordering voor deze premieheffing, als zij hun hele aanslag in komstenbelasting reeds hebben voldaan. Gij ziet: eronder uit komen is niet mogelijk! [vIET het bovenstaande is bedoeld u enigszins op de hoogte te stellen op welke wijze het premie-in komen wordt berekend. Het is u bekend dat de premieheffing telkens aan het begin van een kalenderjaar plaats vindt. U kunt dan in 12 achtereenvolgende maanden de premie voldoen. Natuurlijk is het mogelijk dat in de loop van het kalenderjaar een verandering is ontstaan in uw inkomen; dat u gaat emigreren of dat u eindelijk eens naar Nieuw Guinea mag gaan, dan wel dat de rust en orde in Bung Karno's land is hersteld en gij teruggaat naar dat land van eeuwige zon en sambal. Schroom dan niet en geef dit direct door aan de Inspecteur der Belastingen. Uw vastgestelde pre mie wordt dan stante pede (d.i. binnen zes maan den) naar verhouding verlaagd. Vindt u al deze werkzaamheden te lastig, dan kunt u zich natuurlijk wenden tot P. G. Dessau- vagie Copernicusstraat 116 te Den Haag. Hij verdient er dan nog wat aan. P. G. Dessauvagie. ENGELAND heeft besloten de handel met China te heropenen en heeft met dit besluit de wedstrijd om de Communistische-Chinese markt geopend. Door de aansluiting van China bij Rusland werd indertijd de handel met dit land aan banden ge legd en werd alles geregeld door een speciaal hier voor opgericht lichaam, de Chincom. Eén van de belangrijkste oprichters was Amerika. Nu heeft Engeland zich van dit lichaam losgemaakt, daarbij ingaand tegen de wil van Amerika. Moscou noemt dit besluit een diplomatieke overwinning van En geland op Amerika. Uiteraard heeft dit besluit van Londen beroering verwekt in het gehele democratische front. China is voor alle exporterende landen een belangrijke markt. Tot dusver was deze markt gesloten voor de Chincom en nu de markt opengesteld is, wil ieder handeldrijvend land een plaats op deze markt hebben. België heeft dan ook bij de Benelux aangedrongen het voorbeeld van Engeland te volgen. Frankrijk zal dit zeker doen al wordt hierbij de hoop uitgesproken dat een en ander niet zal gaan ten nadele van de goede Engels-Amerikaanse be trekkingen. Het is immers verklaarbaar dat Ame rika, één van de stichters van Chincom helemaal niet gesticht is over deze Engelse stap. De Amerikaanse regering althans, maar in Ame rikaanse kringen gaan al stemmen op ten gunste van Engeland. Het zal wel niet anders kunnen of Amerika zal gedwongen zijn haar ideologisch standpunt ten opzichte van het communisme te verlaten terwille van de handel. Moscou glimlacht, er is immers tweedracht in het democratisch front, maar het is een wrange glim lach want het betreft hier China. China is een groot land, het is een machtige bondgenoot, maarkan ook een machtige concurrent zijn. Dit China onder leiding van Mao Tse Toeng eist Azië op voor zijn handel, beschouwt Azië als zijn terrein, niet dat van Rusland. Peking wil der halve in bepaalde opzichten los staan van Moscou. Hetzelfde wilde Polen en wilde Hongarije. Het bezoek van Tsoe Eng Lai aan Warschau en Boe dapest zien wij dan ook als een betuiging van sym pathie voor het streven in deze landen. Wij mogen echter geenszins de illusie koesteren dat het China's doel is om deze landen cn zichzelf los te werken van Rusland. Men zoekt slechts een andere ver houding, want China is voor wat betreft zijn in dustriële en militaire opbouw volkomen ingesteld op Rusland. Moscou alleen kan Peking helpen aan materiaal voor zijn industrie en landbouw, Moscou alleen kan Peking helpen aan materiaal voor zijn leger zoals straaljagers, straal-bommen- werpers, atomische wapens, enz. Een ander gevechtsterrein tussen democraten en communisten maar ook tussen Moscou en Peking ligt in India, Pakistan, Birma en Indonesia. Worosjilof, Kroetsjev, Boelganin, topfiguren van Rusland brachten een bezoek aan India, Birma, Afghanistan (en later Indonesia) om daar de Rus sische invloed te versterken. Rusland bood India en Indonesië machinerieën, wapens en geld aan, een zet tegen het Westen maarook een zet tegen China. W. H. TOT DE LAATSTE CENT. Ziehier de "missing link" uit ons artikel „Tot de laatste cent" in Onze Brug no 11. Het moet maar eens gezegd worden. Vele Nederlanders -vooral zij die nimmer in In donesië zijn geweest kijken met lede ogen naar de gerepatrieerden die een eigen woning hebben gekregen. ,,Daar heb je die doodvreters, onze belastingpenningen gaan naar hen toezij krijgen de moderne flats terwijl wij nog inwonen. Bovendien ontvan gen zij een meubelvoor schot om zich in te richten, terwijl wij iedere cent op zij moeten leggen om een nieuw stuk meubel aan te schaffen. Wij kunnen niet zo gemakkelijk een huishouden opzetten of bromfietsen en wasmachines kopen als die lui Naam Adres:

Onze Brug | 1957 | | pagina 7