TING-TING LICHTE VERHAALTJES OVER ZWARE SHAG Soedi mampir Restaurant Modjopait 10 Heer of Dame gevraagd De noeste vlijt van Uw baboe tjoetjie staat U niet meer ten dienste. Maar U kunt nu een wasmachine nemen. H. G. de Groot, een Indischman, biedt Indische Nederlanders in héél Nederland speciale service (ook in de betalingsvoorwaarden). DE kans om Uw rappel goed te besteden. Radioshop SCHEVENINGEN Regentesselaan 158 Telef. 33.70.88 De meeste inzendingen voor deze prijsvraag zijn niet goed genoeg. Aan lofuitingen alleen heeft noch Van Nelle, noch de lezer iets. Het gaat om al het speciale waardoor onze Weduwe zich onderscheidt van andere tabakken en sigaretten. Dus in kwali teit, reputatie, en roem. Dat dus iemands eerste si garet een zelfgerolde was of dat iemand nu nog, na vijftig jaren, de Weduwe rookt, is geen aparte karakteristiek van onze goede zware shag zélf. Ook heeft een willekeurig jachtverhaal met een rokertje geen speciale verdienste. Maar de humor erin of de bijzondere situatie moet alléén mogelijk geweest zijn met onze „warning". Woordspelingen b.v. zijn bijna altijd goed, omdat zij met andere namen niet mogelijk zijn. Opnieuw gepiekerd dus en opnieuw geschreven. Zon buitengewoon kansje op een slof subliem rookgenot mogen we niet laten schieten! Winnaars van de laatste inzending waren de heren van Oort in Nw. Guinea en C. P. E. Spangenberg. WARNING LIMERICK. Een zeeman kan aardig vertellen Van Turkije en de Dardanelle. Maar 't is van belang, Hij komt pas op gang, Met de shag van de Wed. van Nelle. Ik leerde mijn baboe vertellen, Wat zij moest kopen en hoe te bestelle. Zo, zei ik alras, Boe, beli satoe kretas VDan lagi tjap warning. Panelle. v T. HERMANS. KNIJPVERHAAL. Op een dag speelde mijp zoontje in de tuin, toen ik hem plotseling vreselijk hoorde brullen. Ik rende naar buiten en zag hem ronddansen met een tokèh aan zijn teen. Ik weet nog steeds niet of een tokèh- beet vergiftig is (wat men beweert), maar hij heeft in elk geval geen tanden. Hij „kneep" dus alleen maar. Maar ik „kneep 'm" ook en de geknepene nog het meest van ons drieën (misschien kneep de tokèh 'm ook door ons gebrul), zodat wij een vreemde en zeer luidruchtige dans hielden maar het was tóen niet zo leuk als ik het nü vind). Ik had de tokèh met één tik kunnen verdrijven, maar in m'n zenuwachtigheid dacht ik alleen aan tabak en wel aan de sterkste tabak: van Nelle na tuurlijk. Dus gauw het huis in, een flinke pruim tabak en een stok en de tokèh voorgehouden. De ze liet de teen los en beet in de tabakspruim om ontzet het hazenpad te kiezen. Voila, ons leven ge red door de Weduwe! B. NAUMANN-GRASHU1S. (Al heeft dit verhaal niets met roken te maken, het blijft een typisch Indisch verhaal voor de waarde van Onze Goede Weduwe ook buiten het rookgenot. Een andere waarde: tabakssap tegen patjèts! Typisch Indisch is het onbewezen (maar algemeen geloofdvehaaltje dat men tokèhs ver- drijft met tabak. Onwaar is het idee dat tokèhs vergiftig zijn het angstcomplex voor de tokèh is eigenlijk ontstaan door zijn „menselijke stem" in lege huizen en vertrekken, dat iets spookachtigs heeft. Red. TONG-TONG.) woonachtig in Den Haag of randgemeenten, met grote kennissen- en/of relatiekring, voor solide financiële instelling. Moet pienter ngotjèh en tjepet zijn. Indien actief, goed inkomen. Voorlopig bijverdienste. Assistentie inspecteur aanwezig. Brieven onder nummer 1127 T.T. OMAATJE Ontevreden luisterend naar het programma „Van Kleine en Grote Boengs": „Wat-si Kleine Boeng, Grote Boeng, soesah-nja? Njang de ene mager en dom, njang de ander dik en blagah. Hah! Kleine Boeng Grote Boeng: kepala kempös peroet kempoeng!" In deze rubriek hopen wij kleine contactjes tussen Indische mensen tot stand te brengen. En omdat Tong-Tong voor zulke kleine seintjes wat sombong klinkt, noemen we de rubriek maar „Ting-Ting Klein en lekker en altijd welkom, toch? f 2,50 per p]aatsingv Ruilen verzamelaar ridderorden, eretekens, me dailles, schietprijzen, Ned.-(Indië) na 1813. Wie ruilt of heeft iets te verkopen. Brieven onder no. 1125 Tong Tong. L. den Daas-Abbink, Mauritsstraat 19, Utrecht, zoekt het adres van Henriëtte Gehrke-v. Bronck- horst, laat bekend adres Tanggamoesweg, Malang. Ongeveer 90 jaar oud. Voor de verkoop van fijne thee- en koffiesoorten aan particulieren en instellingen zoeken wij actieve agentessen. Een prettige blijvende bijverdienste. Treasure Tea co. Patijnlaan 61, tel. 01700-636577. Te koop gevraagd: Doepa (geen menjan) J. van Stijgeren, Haagweg 149, Rijswijk, Tel. 987083. Te koop gevraagd i „Op oude paden" van H. C. Zentgraaff. Elout, Veldweg 35, Hattem (Gld „EEE TJOPOTÜ" Ergens op straat in Amsterdam passeerde ik een Indische dame en keek uit m'n ooghoek even ter sluiks of het geen bekende was. Zoiets altijd doen om later niet te horen: „Si Tjalie, zo verwaand! Wil mij niet kennen!" Deze dame keek strak en zelfs een beetje hooghartig voor zich (en dat is toch wel goed de vrijmoedigheid hier in Hol land gaat soms vele perken te buiten!). Ik liep dus door, maar ze moet me ook hebben opgeno men, want opeens gleed ik uit over een schilletje en wat hoorde ik achter de roepen? „Eéé-tjópötH" Ik keek grinnekerid om, maar de dame keek extra bits voor zich. Te erreh toh! T. R. KB. Badhuisstraat 130 - Telefoon 555478 (K-1700) OMAATJE „Ik seh maar so: whist wordt vergeten en bridge zal vergaan. Maar onze Tjeplèk blijft eeuwig be staan!" in (thans onder nieuw en perfect beheer) Indische en Chinese tafel Verzorgt uitzending vanaf f 2-50 Specialiteiten: Echte loempia met goede saus en lontong tjap goh mek Noteer het adres (bereikbaar met lijn 2, 5 en 12)

Tong Tong | 1958 | | pagina 10