SAMENSTELLING COMITÉ NA&&L BRAVO 3 DAGELIJKS BESTUUK Prof. Mr. W. L. G. Lemaire, hoogleraar te Lei den Voorzitter. Mevrouw de Wed. Gen. S. H. Spoor-Dykema Vice-Voorzitster Hein Buitenweg, auteur le Secretaris E. A. C. den Hamer, gep. Indisch hoofdambtenaar 2e Secretaris S. L. F. Catalani, oud-dir. Hoofdpostkantoor Dja karta Thesaurier LEDEN COMITÉ N.A S.S.L H. Algra Lid Eerste Kamer der Staten Generaal Prof. H. Baudet Hoogleraar te Groningen Mr. P. A. Blaauw Mejuffrouw Mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Mr. J. van Bruggen Lid Eerste Kamer der Staten Generaal Mr. F. H. J. M. Daams Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Ir. C. N. van Dis Lid Tweede Kamer der Staten Generaal A. E. M. Duynstee Lid Tweede Kamer der Staten Generaal W. v. Geleuken v. d. Brugge te Hunsel -Dir. Ned. Middenstandsbank, Den Haag Jhr. H. C. W. Gockinga J. B. Haring Voorzitter Kath. Ned. Ambtenaren Federatie Mevr. D. Heroma-Meilink Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Mr. J. R. Hogerzeil Mej. Mr. H. C. L. van Maarseveen Prof. Dr. J. Prins Hoogleraar te Utrecht Tjalie Robinson Auteur W. van Russen Groen Oud-adviseur Borsumij. C. J. Stolk Oud-Directeur Kolff Co. Djakarta. Mevr. Mr. M. T. Sutorius-Alting von Geusau H. Sijthoff C. A. Ch. van Uythoven Secretaris Indische Pensioenbond F. H. van de Wetering Lid Tweede Kamer der Staten Generaal. COMITé VAN AANBEVELING Drs. A. Th. Bogaardt Burgemeester van Rijs wijk (Z.-H.) Prof. Dr. Ir. J. Coops Hoogleraar te Amster dam Prof. Ir. M. H. Damme Oud-Directeur Generaal P.T.T. Johan Fabricius Letterkundige Prof. Mr. P. S. Gerbrandy Mr. Th. M. J. de Graaf Burgemeester van Lisse en Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Ds B. Keers Hervormd predikant den Haag Dr. P. Koets Hoofdredacteur Het Parool Dr. W. Meyer Ranneft Oud-lid Raad van State Mevrouw Nel Oosthout Voordrachtskunstena res Vice-admiraal A. S. Pinke Prof. Dr. L. van der Pijl G. Ritmeester Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Mr. K. T. M. van Rijckevorsel Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Prof. Mr. L. W. G. Scholte Hoogleraar te Am sterdam Dr. H. J. Spit Oud-vice-president Raad van In- dië Dr. E. P. Verkerk Burgemeester van Boskoop en Lid Tweede Kamer der Staten Generaal Mr. R. H. baron De Vos van Steenwijk Lid Eerste Kamer der Staten Generaal Mr. P. A. Ursone Ch. J. I. M. Welter Oud-Minister van Kolo niën N. Stufkens - Oud-lid Tweede Kamer Mej. Mr. M. Tjeenk Willink Lid Eerste Kamer, secretaresse Nat. Raad van Maatschappelijk werk. M. A. Reinalda Lid Raad van State, Oud Com missaris der Koningin. Dr. L. Neher Oud-Dir. Gen. P.T.T. M. Reckman Redactie Elseviers Weekblad. Ds. F. Oberman Ned. Hervormd Predikant, Rot terdam Prof. Ir. F. K. M. Steup Vice-Voorzitter Vereni ging Verlofgangers en Gerepatrieerden Secretariaat: Abrikozenstraat 222, Den Haag tel. 33.99.58 Bankrelatie: Nederlandse Middenstandsbank N.V. Noordeinde 35, den Haag Gironummer: 8118 ten name van Thesaurier „Nassi", L. van Meerdervoort 1580. Beide comités zullen in de komende dagen nog worden uitgebreid tot een zo breed mogelijke basis is gevormd. BRAVO voor de „Van Hoogstraten"-school! In ons vorig nummer schreven wij (op blz. 7: „N.A.S.S.I.-goreng")dat de leerlingen van deze school onder leiding van enige leraren en lera ressen een actie begonnen waren tenbate van de spijtoptanten. En die actie is een fantastisch succes geworden! Het sluitstuk werd gevormd door een bazar, die niet minder dan 1500,in het laatje bracht. Het was een hele gewone bazar met de gebruikelijke stands: een thee- en koffietent, een gooi- en smijttent, een grabbelton, enz. enz., maar het geheel was zó geanimeerd en het enthousiasme van de leerlingen zó aanstekelijk, dat de bezoekers allemaal zonder uitzondering bijzonder goed te spreken waren over deze gezellige avond. Wij op TONG TONG werden van verschillende kanten opgebeld door mensen die er geweest waren: „Die bazar, waar u in het laatste nummer over schreef: in één woord fantastisch. Ik móest het u even vertellen." „Direct bij het binnenkomen was het eerste, dat opviel: de buiten gewoon prettige sfeer." „De prijzen waren zo on gelooflijk laag, maar 0,35 voor en heerlijke kop koffie". En zo maar door. De één was nog opge- togener dan de ander. De dag na de bazar ver telde Mevrouw van der Linden, de lerares van wie het idee tot deze actie is uitgegaan: „Het resultaat is ook voor ons een verrassing. We hadden niet gedacht dat het zo goed zou lopen. Vanmiddag hebben we geteld en in totaal heeft onze school 2033,bij elkaar weten te krijgen." Het streef-bedrag was 1200,de kosten voor de overtocht van één spijtoptantenkind, maar dat is nu dus glansrijk overschreden. Vanaf deze plaats hartelijk dank „Van Hoogstra- tenschool" en in het bijzonder Mevrouw van der Linden! U ziet dus dat het kan. Dat men met eenvoudige middelen in een betrekkelijk korte tijd toch een vrij groot bedrag bijeen kan krijgen. Meer van zulke acties en het spijtoptantencomité heeft meer arm slag. Naar aanleiding van de prestaties van de „Van Hoogstraten '-school raakten we op TONG TONG aan het fantaseren over maniertjes om geld voor het comité te „verdienen". Het ene idee was nog mooier dan het ander. Maar het simpelste kwam toen van Hein Buitenweg: „Als nu eens alle schoolleerlingen in Nederland één keer een dubbeltje gaven, dan konden we aan het werk Ja, als ELLEN. Twee willekeurige opnamen van het Comité voor de Nationale Actie Steunt Spijtoptanten Indonesië, in vergadering bijeen. Boven v.l.n.r.: Mevr. S. II. Spoor-Dykema, vice-voorzitster, prof. mr. WL. G. Lemaire, voorzitter, Hein Buitenweg, secr., Tjalie Robinson, C. j. Stolk, S. L. F. Catalani, thesaurier vergeet het gironummer niet: 81181). Beneden v.l.n.r.: Mr. p. A. Blaauw, mej. mr. H. C. L. van Maarseveen, H. Sijthoff, Jhr. H. W. Gockinga, mej. mr. J. Th. ten Broecke Hoekstra, W. van Russen Groen, C. A. Ch. van Uythoven, J. B. Haring.

Tong Tong | 1960 | | pagina 3