N.A.S.S.I. f Oud-Indische geslachten 9 (Vervolg van pag. 8) met 6 fraaie Indische Foto s en pakkende Teksten, per stuk f 5.- Bestelt NU, vóór die is uitverkocht! - Tel. 540042 Uw betaling per postwissel naar NASSI, Prins Mauritslaan 36, Den Haag, of op Giro 8118, Laan van Meerdervoort 1580, Den Haag DOE HET NU METEEN Na de verschillende rangen te hebben doorlopen werd de heer Burer tenslotte benoemd tot Gou- vernements Secretaris. Hij behoorde tot de beste ambtenaren van de Algemene Secretarie. Als bij zondere waardering voor zijn diensten werd hij enige jaren vóór zijn pensionering bevorderd tot Hoofdambtenaar ter beschikking. Als een bijzonderheid dient hier nog te worden vermeld, dat de heer Burer eervol werd ontslagen onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan den Lande bewezen. De heer Burer is een goede vriend van mij. Wij hebben in een concentratiekamp in Buitenzorg naast elkaar gelegen en daar vele prettige ogen blikken beleefd. Vaak hebben we samen gebrid ged en bij een door mij georganiseerde bridge drive in het kamp samen gespeeld en de eerste prijs gewonnen. Dat de heer Burer nog vele jaren een goede ge zondheid en voorspoed beschoren moge zijn is de wens van Sobat W.K. P.S. In dit stuk is sprake van Simon de Graaff en van Jhr. Mr. De Graeff. Men moet deze twee namen wel van elkaar onderscheiden! De staat van dienst van Burer was als volgt: 18871888 Leerling-klerk residentiekantoor Se- marang (op een glas ijswater per dag) 18881902 1ste klerk Waterstaatskantoor. 1902 Commies te Semarang 1904 2de Commies Algemene Secretarie. 1907 1ste Commies Algemene Secretarie. 1909 Hoofdcommies Algemene Secretarie. 1912 Ridder Oranje Nassau 1913 Referendaris 1921—1924 Lid Volksraad 1924 Eervol ontslag en pensioen 1927 Ridder H. Gregorius de Grote. Kêlakuannja manusia seperti satu katja, jong me- lihatan iah punjak badan sendiri. Iemands gedrag is als de speigel, waarin zijn beeld wordt vertoond. ANTWOORDEN Vraag 1: Buchel van Steenbergen. De correspon- •dentie hieromtrent schijnt thans eerst goed op gang te komen, steeds weer nieuwe afstammelingen dui ken op, wat niet te verwonderen is, daar we thans hebben vastgesteld dat de Radjah 22 kinderen had (tenminste officieel, vermoedelijk waren het er nog wel wat meer!) We ontvingen wederom een collectie foto's, maar voor ons artikel vaste vorm kan aannemen, wilden we nog graag wat gegevens hebben over de families Pichel, Scipio en Scipio Blume. Het belooft een heel interessante studie te worden, die zich over welhaast anderhalve eeuw uitstrekt! Vraag 2: v. d. Kuyp van Bywegh. Dank zij onze lezers kon dit vraagstuk definitief opgelost wor den, daar de adressen van 's mans vrouw en zoon hier te lande thans in ons bezit zijn. Bravo, Tong Tong'ers! Vraag 3: Weynschenk. Hier kwamen we in con tact met een afstammeling in de vr.lijn, die weer div. documenten, portretten etc. bezat. Binnen kort meer. Vraag 4: Een der nog levende leden van de G.H.- Kring, is Prof. Mr. W. F. Prins, Karei Door manlaan 35, Utrecht. Op het Centraal Bur. v. Ge nealogie is, dank zij de goede zorgen van een ander lid: Mr. del Campo Hartman een index op dl. 6 en 7 van de Ind. Nav. vervaardigd, en aldaar te raadplegen. Helaas berichtte deze heer ons tevens, dat het nog vele jaren zal duren eer de fichering der Burg. Standsgegevens 18161923 gereed is, dus voorlopig nog maar ijverig zoeken in de almanakken! Als troost moge dienen, dat T.T. een vrijwel compleet ex. van de Ind. Nav. verwierf, waaruit we reeds enige aanvragers kon den helpen. Vraag 5: Kleian of Regeringsalmanakken: Geen enkele reactie, nog maar eens op de Tong-Tong siaan, om de slapende delen in de barang te wek ken! Vraag 6: Die millioenen-erfenis komt ook voor de dag. Kregen contact met een jurist, die er meer van weet, gaat over de claim van Adriaan Koek uit de 30er jaren der vorige eeuw! Dat kan weer spannend worden. Dus horen we nog eens iets van de von Ranzow's, Meyer's, Swaab's, Nies- sen s, van Zuylen's, Paulus'(sen, geen Boskabou ters!) en Bond's? Vraag 7: Boeckholtz: Geen reacties. Vraag 8: Geen reacties, ook niet over de manus cripten van Bloys van Treslong Prins over de Jogja'se kerkhoven. Vraag 9: Deze aanvrager konden we helpen aan 7 reacties i.z. Bédier de Prairie, waaronder een vrijwel complete genealogie, 2 von Franquemont's, één i.z. van Haasen, doch niets over de von Ostheim's; houden ons ook daarvoor aanbevolen. Vraag 10: Saffrie: Slechts één reactie, waar blij ven onze trouwe helpers uit Jogja? De aanvrager uit Nieuw-Guinea kan moeilijk' zelf zoeken! VRAGEN Ran-Chalmers Hoynck van PapendrechtSchöpke Vraag 11: Een lezeres zoekt naar haar tante: Mw. H. ChalmersHoynck van Papendrecht, later Mevr. A. W. Schöpke. In 1938 woonde zij te Pengalengan bij Bandoeng. Wie heeft haar nadien gekend? Vraag 12: De Santy de Firenze. De stamvader dezer familie woonde reeds in 1805 te Semarang. Thans wonen nog leden der familie te Nijmegen en Rijswijk (Z.H.). Wie weet iets meer over deze Italiaanse familie? Vraag 13: Is er onder onze lezers een speciali teit in Indische krijgsgeschiedenis? Het gaat over de strijd van Nederlandse en Franse troepen tegen de Britten bij Meester Cornelis op 26-8-1811, waar omtrent tegenstrijdige berichten schijnen te be staan vooral betr. de heldendaad van 2 Nederl. officieren: Majoor F. X. Mulder, wiens portret hing in de Mil. School te Meester Cornelis, en kapitein Hosman, (Horsman, Holsman of Ors- man). Waar is dit gebleven en is er ergens een af beelding van? Vraag 14: Omstr. 1935 werd er in Indië een en- quete gehouden door de Ned. Familievereniging MOLL, die het tijdschrift Talpa uitgaf naar de div. Indische Moll en. Wie weet hier iets meer over? NAVORSER KALENDER ,1961

Tong Tong | 1960 | | pagina 9