hè wat gezellig bij jullie FOTO - WILLY VAN BOGGELEN AANWINSTEN DE WITTE ZEE-AAP Wilt U intens genieten van een „Werkelijke" Rijsttafel of van onze befaamde Primeur „Nassi Rames" Bezoekt dan het bekende Indische Restaurant van TANTE THEES en PAATJE Restaurant „OUD INDIË'' Lange Houtstraat 4 - Den Haag - Telefoon 639752 FILMSERVICEt door geheel Nederland. SPORTFILM NEDERLAND: Adres: Juffrouw Idastraat lc - Den Haag - Tel. 070-111196 zeggen uw kennissen bankstel salontafel eg 14 AFSCHEID In ons nr. van 30 nov. vorig jaar vroegen wij u een stukje te schrijven over Uw afscheid van Indië of Indonesië. We hebben erg veel verhalen over dit on derwerp binnen gekregen. Zóveel, dat Tja- lie geen tijd had al deze verhalen te lezen en te beoordelen. Dus even geduld beste inzenders (sters) tot Tjalie weer terug is. Redactie Vervolg van pag 11 Ten slotte werden we aangenaam verrast door toezending van 2 genealogieën in handschrift, ten le een van de Buitenzorgse familie Bish, waarover in het Nieuwe jaar een groot artikel komt, en last not least, een afschrift van familie-aantekeningen door een lid van het geslacht Hornung, de bekende scheepsbouwersfamilie, die al sinds de 18e eeuw te Rembang woonde. Tante Non, die in 1955 in Djakarta overleed, hield ook de vrouwelijke tak ken bij. Mochten er onder onze lezers personen zijn, die ook over zulke familie-aantekeningen beschikken, houden we ons voor toezending gaarne aanbevo len. We maken er een afschrift van en verwerken het in onze collecties, waarna de originelen weer teruggezonden worden. De hier boven genoemde heer W. H. Hoogland te Bandoeng, die zich jaren lang met de historie van den Preanger occupeerde, is sinds kort ge repatrieerd. Hoewel veel van zijn historisch levens werk in de ongunst der tijden is verdwenen, is hij er toch in geslaagd, een gedeelte van zijn boe kerij en fichescollecties te redden, waaronder een prachtige collectie tijdschriften en naslagwerken over Indonesië, die door de redactie van T.T. vér beneden de handelswaarde verworven konden worden. Daarnaast bezit de heer H. nog een col lectie zeldzame historische bronnen voor de ge schiedenis van Indonesië, welke hij gaarne ten al gemenen nutte ter beschikking stelt. Hiertoe be horen ook een serie jaargangen van de Javase courant uit de eerste decennia der 19e eeuw, die een macht van materiaal bevatten, dat fiche- ring ten volle verdient. De heer H. is gaarne be reid deze daartoe uit te lenen, indien T.T. betrouw bare personen kon vinden, die bereid zijn, dit werk op zich te nemen. Een collectie hieruit ge trokken fiches, zou in zekere zin, de indertijd op het Landsarchicf aanwezige fiches kunnen ver vangen, O.i. zijn er zeker onder onze lezers per sonen, die ons daarbij zouden kunnen helpen. Zij zouden dan telkens een jaargang thuis kunnen ont vangen, en dit werk, wat weinig bijzondere kennis, maar wèl geduld en tijd vraagt, in hun eigen tem po kunnen doen. Een woord van bijzondere dank aan al de hierbovengenoemde personen voor hun hulp en medewerking, is hier zeer zeker op zijn plaats. NAVORSER Vervolg van pag. 4 Ook het vermelde jaartal voert ons niet naar een waterdichte oplossing van deze puzzle, en laat ons alleen een paar gissingen over. Er zit dus niet veel anders op, dan de legende als legende te accepteren als Senopati's „zwart glan zende troonzetel" waaraan de witte zee-aap voor ie rest van zijn leven geketend werd, en dat de ongelukkige dan naar alle waarschijnlijkheid een Hollander of Vlaming zou zijn, en de eerste blan ke, waarmede de Javanen kennis maakten, al wis ten zij dat toen nog niet. C. H BRONNEN: 1. De legende van de beschreven steen bij Pasar Gede. Door Noto Soeroto. Ned. Indië Oud en Nieuwle Jrg. 1916—1917. Blz. 319. 2. Notulen van de Algemeene en Directieverga deringen van het Bat. Gen. voor Kunsten en Wetenschappen. Deel XXXV111 1900. 3. Tijdschrift voor Neerland's Indië. 2e Jrg. 1839. ..Pasar Gede", van Dr. S. A. Buddingh. 4. Tijdschrift voor Neerland's Indië. Jrg. VI-1-370 (F. Jurighun). 5. F. Junghun. Reisen, blz. 76. 6. d'Almeida, blz. 107118. 7. Van Rijckevorsel. Brieven, blz. 85. 8. Java: Geographisch, Ethnologisch, Historisch. Prof. J. P. Veth. le Druk. 111-1882. Blz. 637 Stichting „Het leven begint bij 40" N.Z. Voorburgwal 288 Amsterdam-C Telefoon 020-222897 leder die de 40 gepasseerd is kan van de diensten der Stichting gebruik maken, on geacht politieke of godsdienstige richting. In dit orgaan biedt het Bedrijfsleven posities aan, waarop deelnemers/sters kunnen re flecteren. Deelnemers/sters zijn zij, die jaarlijks f 10,- betalen. Dit bedrag geeft rechta) op regel matige toezending van het 1 4-daags orgaan; b) het solliciteren op de aangeboden posities; c) tot het adverteren onder de rubiek: Werknemers/sters bieden zich aan" tegen f 0,75 per advertentie van 4 regels, voor zover plaatsruimte. Voor al uw: Reportages, Studio, Technische foto's. Gespecialiseerd in handkleur foto's. Projectie's, Reportages, enz., Verhuur 8 en 16 mm film, Technische adviezen etc. Verhuur 8 en 16 mm film. Kantooruren: 9-17"uur losse verende kussens met wollen bekleding naar keuze (met hornitex blad 57.50) drie maanden rentevrij, natuurlijk bij: komplete won inig-in richting/da tnes-beren-kinderkleding de constant rebecquestraat 23-49 den haag tel 333577

Tong Tong | 1961 | | pagina 14