ALGEMENE EMIGRATIE CENTRALE TONG TONG AMSTERDAM 1001 AVONTUREN met de soetil Behalve op onze districtskantoren worden in vele steden door onze plaatselijke commissies inlichtingen verstrekt. Tot welke commissie U zich het beste kunt wenden, is te vernemen op het voor U dichtstbijzijnde districtskantoor. waar U zich ook voor emigratie kunt aanmelden. Deze districtskantoren zijn gevestigd: Districtskantoor voor Noord-Holland Districtskantoor voor Groningen, Friesland Plantage Badlaan 18, Amsterdam-C. Ook dinsdagavond 78 uur. Tel. 742502 (020). Spreekuur, speciaal voor de vrouw; elke donderdag van 22.30 uur. Districtskantoor voor Den Haag e.o. en Drente O. Ebbingestraat 8c, Groningen. Ook dins dagavond van 7.309 uur. Telefoon 34667 (05900). Kantoor Leeuwarden: Eewal 84, iedere vrijdag van 9.3017 uur en van 19—20 uur. Telefoon 22710 (05100). Javastraat 96, Den Haag. Ook dinsdag- en vrijdagavond van 6.308 uur n.m. Telef. 116123 (070). Districtskantoor voor Utrecht Oude Gracht 152 bis, Utrecht, op Vrijdag ook van 1921 uur. Telef. 12259 (030). Districtskantoor voor Rotterdam e.o. Districtskantoor voor Overijssel en de Achterhoek Hoogstraat 54 A, Rotterdam. Ook dinsdag en donderdagavond van 6.308 uur. Telef. 113917 (010). Gebouw ,,De Telgen", Markt 402, Hengelo. Ook vrijdagavond van 67.30 uur. Telef. 4118 (05400). 13 EMIGREREN? WAT DAN TE DOEN Zo dikwijls wordt ons de vraag gesteld: ,,als ik wil emigreren, wat staat mij dan te doen?" De redactie van Tong Tong heeft deze vraag voor gelegd aan de Algemene Emigratie Centrale, met het verzoek hier eens in 't kort wat meer van te vertellen. Het belangrijkste is, dat u de beslissing om te emi greren vooral in gezamenlijk overleg (tussen man en vrouw, jonge man en verloofde, met oudere kin deren) eensgezind hebt genomen. Dan weet u ten minste dat u niet alleen nu, maar ook in moei lijker tijden op hun bijstand en steun kunt rekenen. Zoals u zeker al eerder gehoord hebt is het eerste jaar, en soms ook het daar op volgende, niet ge makkelijk. Vooral als er moeilijkheden komen, die u nu niet kunt overzien doch straks zult ervaren. De Algemene Emigratie Centrale, waar zoals u wellicht weet, praktisch de helft van alle emigran ten naar Amerika zich heeft aangemeld, wil u dan zo goed mogelijk terzijde staan met advies en hulp. Deze bijstand bestaat niet alleen uit alle hulp bij het vervullen van de vele formaliteiten maar strekt zich ook uit op een ander gebied. Door onze nauwe samenwerking met de Wereld raad van Kerken en de andere sponsorende or ganisaties trachten wij voor u de weg te effenen naar uw toekomstige sponsor. Zonder deze kunt u nu eenmaal Amerika niet binnenkomen. Op onze aanmeldingskantoren willen wij u niet alleen maar zo veel mogelijk vertellen over allerlei nieuwe dingen in het zo grote Amerika, doch ook u zo goed mogelijk voorbereiden op de be langrijke stap, die emigratie nu eenmaal is. Daartoe behoort o.a.: Het organiseren van Engelse taalcursussen, waar bij vooral gelet wordt op de spreekvaardigheid, want u moet zich straks tenslotte zelf verkopen. Hetzelfde geldt voor de vrouwen. Aangezien uw belang bij ons voorop staat en gebleken is dat de vrouwen zich in hun eigen milieu vlugger thuis voelen en daardoor tot betere resultaten komen, zijn wij enige jaren geleden overgegaan tot het organiseren van speciale Engelse taalcursus sen voor de vrouwen. Op deze cursussen worden in een gezellige sfeer de juist voor de vrouw zo be langrijke uitdrukkingen voor huishouding en kin derverzorging geleerd. 10 juni a.s. geeft de Stichting Amsterdam Tong Tong een contact avond voor haar donateurs en belangstellenden in feestgebouw West, Juliana van Stolbergstraat, bij de Willem de Zwijgerlaan, aanvang 20 uur, entree leden 2,niet leden 2,50. Het cabaret gedeelte van de avond zal worden ver zorgd door Chris Stuur (bekend door zijn Si- Pèh); er komt een kleine Mode Show en de dans muziek werd in handen gegeven van het Metro Sextet. U kunt een caricatuurportret van uzelf laten maken, een blik in de toekomst werpen, en genieten van het sneltekenen van mevr. Noordam. Indische lekkernijen zullen 's avonds aan de man worden gebracht ten bate van de kas. Kaarten ver krijgbaar aan beide afd. secretariaat (J. Bil- hamerstr. 34, West 2, Joh. Verhulststr. 107a, Zuid) Toko Archipel, Lod. van Deijselstr. West, Mevr. Hooper, H. Katanhof 3, West en aan de zaal. Het cabaretgedeelte duurt tot 22.30 uur, waarna tot 2 uur zal worden gedanst. Voor mannen wijzen wij vooral op de technische taalkennis in hun eigen beroep, hetgeen hun bij een sollicitatie direct van pas zal komen. Als afsluiting van de voorbereiding organiseren wij dan nog de „week-ends". Op deze tweedaagse bijeenkomsten wordt de emi grant geestelijk voorbereid op het leven in het nieuwe land, waarbij ook de kerkelijke zijde, die zo belangrijk is, van alle kanten besproken wordt. Tevens bestaat hier de gelegenheid om met an dere emigranten kennis te maken en van gedachten te wisselen. Uit het feit, dat voor deze week-ends van de zijde der gerepatrieerden zo'n grote belangstelling be staat blijkt wel, dat deze bijeenkomsten bepaald in een behoefte voldoen. Mocht echter ondanks al deze voorbereiding blij ken dat een emigratie niet in uw belang is, dan zullen wij deze stap ten sterkste ontraden, aange zien bij ons uw persoonlijk belang altijd boven al les gaat. ALGEMENE EMIGRATIE CENTRALE JAVASTRAAT 96, 'S-GRAVENHAGE Pèpès van haring 3 a 4 haringen. 10 lomboks, de pitten uitgehaald, 10 uitjes, 5 pitjes fijngesneden knoflook (bawang poetih), temoe koentjie, 3 a 4 lepels asem-water, olie of margarine. Bij gebrek aan pisangblade ren boterhampapier. Bereiding: De haringen worden van de koppen ontdaan, schoongemaakt en al het vlees afgehaald; daarna stampt men de kruiden fijn en mengt ze met het asem-water en de haring. Maak er nu rolletjes van in papier en steek ze vast aan weerskanten en laat ze in olie gaar bakken. Klappertaart 10 lepels jonge klapper, fijngehakt, 10 lepels melk, 3 lepels meel, 3 lepels suiker, 8 of 10 eierdooiers, 3 lepels boter. Deze bestanddelen worden in een kom geroerd. Men neemt een vuurvaste schaal, die men eerst met boter heeft bestreken. Vervolgens wordt de taart met beschuitkruim bestrooid en in de oven lichtbruin gebakken. Hierbij een keukentip: speciaal voor de liefheb bers van rode rijst! Vraag bij de „reforma" win keliers en kruideniers naar boekweitgort, laat U geen boekweitgrutten geven, die kookt tot pap! Koken (liwet) zoals rode rijst en eten met boter, spek, varkensvlees of soep, of zoals nasikoening. Istimewa! Bovendien krachtvoer! Is het hoofdvoedsel van een ander sterk volk en ras, de Russen! Die noemen het kasja. Succes! E. B.

Tong Tong | 1961 | | pagina 13