M t Bezittingen en Nalatenschappen afkomstig uit Indonesië, aanwezig hij het Ned. Roode Kruis RADIO BOLLAND De laatste N.A.S.S.I.-RUBRIEK in Tong Tong AMSTERDAM Adventsdienst met Gerepatriëerden in de Westerkerlc, Westermarkt op zondag 1 7 december 2 uur Deuren open 2.30 Adventsdienst 3.30-4.30 Onderlinge Ontmoeting Sprekers: Ds. H. J. Kater en Ds. G. Lans Allen, die eens de Prof. Ind. Kerk bezochten, hartelijk welkom. Lezers van Tong-Tong dit is de laatste Nassi- rubriek die U in dit tijdschrift zult aantreffen. Vanaf de oprichting van Nassi anderhalf jaar geleden heeft Tong-Tong ons gastvrijheid ver leend voor deze periodieke rubriek, waarmede door ons werd beoogd de lezers geregeld op ob jectieve wijze te voorzien van actuele gegevens beteffende het probleem der spijtoptanten en onze Nassi-actie. De Redactie van TONG TONG is nu echter van plan de publiciteit over het spijtoptanten- vraagstuk in andere kanalen te leiden, meer in overeenstemming met de redactievoering van het blad, weshalve ons verzocht werd van de NASSI- rubrick afstand te doen. Vertrouwend dat ons werk naar beste overtuiging gediend blijft door TONG TONG, geven wij aan dit verzoek van de Redactie gehoor. In bijzondere gevallen zal voor speciale artikelen over spijtoptanten plaatsruimte in dit blad wor den gevraagd. Aan deze beslissing wenst het Nassi-bestuur toe te voegen zijn bijzondere dank aan de Tong-Tong- redactie voor de plaatsruimte, die het blad ge durende anderhalf jaar aan de Nassi-rubriek heeft verleend. De vaste lezers van deze rubriek kunnen wij me dedelen, dat het voornemen bestaat een Nassi- bode uit te geven, waarin zullen worden opge nomen: onze Nassi-rubriek, persoverzichten, bloem lezingen uit brieven en rekesten, circulaires, sta tistieken, gegevens nopens de plaatselijke Nassi- Comités en andere belangrijke gegevens nopens het spijtoptanten-probleem. Het ligt in de be doeling deze Nassi-bode, voorlopig, kosteloos te verstrekken. Personen die voor een geregelde toezending in aanmerking wensen te komen, kun nen nu reeds hun naam en adres opgeven aan ons Secretariaat, Antwerpsestraat 18, Scheveningen. (Tel 54.0042) Wij hopen ook op deze wijze de belangstelling voor onze nog in nood verkerende landgenoten in Indonesië levendig te houden. Nassi-Comité Dr. Noël H. North. Nieuw Zeelander, woonachtig: 743 Highgate, Maori Hill, Dunedin (New Zealand) zoekt naar het adres van de familie KOOI, die in 1942 woonachtig was te Batavia. Mtevrouw Kooi was destijds verpleegster, waarschijnlijk Rode Kruis. Mijnheer Kooi was accountant bij de Ja- vase Bank in Batavia. Op bijgaande foto staat mevrouw Kooi met haar zoon Johannes. Dr. North, medisch officier bij de Koninklijke Nieuw Zeelandse Luchtstrijdkrachten, was tijdens 't uitbreken van de vijandelijkheden met Japan gestationeerd in Singapore, welke stad hij als een van de laatste terugtrekkende per schip in febru ari 1942 verliet. Tijdens een bomaanval, waarbij dr. Noith gewond raakte, werd 't schip dusdanig beschadigd dat de leider van 't convooi de opvarenden beval zich in de reddingsboten te begeven en t schip aan haar lot over te laten. Het bevel negerende zag de bemanning kans t kreupelende schip op eigen kracht Batavia binnen te laten stomen, alwaar Dr. North liefderijk werd opgenomen bij de familie Kooi. Nu zou hij graag met genoemde familie in contact treden, c.q. in het gelukkige geval dat ook zij het er levend hebben afgebracht. WIE HELPT ons aan het gevraagde adres of mogelijk nadere gegevens van de familie Kooi? Onderstaande bezittingen en nalatenschappen zijn afkomstig uit Indonesië, en aanwezig bij het In formatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Wil iedereen die inlichtingen daarover kan verstrekken, zich in verbinding stellen met het Roode Kruis? 1. gouden trouwring inscr. Onah 20.3.40 uit Thai land; 2. gouden ring, initialen E. S. of S. E.; horloge merk Omega met ketting, uit Thailand: 3. gouden zegelring zonder initialen van Gene Gam- pale afk. uit Pakan Baroe; 4. gouden zegelring, initialen J. K. of K. J. uit Fukuokakamp (Japan); 5. gouden trouwring, inscr. Siny of Tiny, uit Fukuokakamp (Japan); 6. gouden trouwring, inscr. G. K. uit Fukuokakamp (Japan); 7. gouden trouw ring inscr. Lieneke 3.7.35 uit Fukuokakamp; 8. gouden ring, initialen J. L. d. W. uit Pakan Baroe; 9. gladde gouden ring zonder inscriptie, gouden zegelring met wapen, metalen ring met groene steen uit Thailand; 10. gouden trouwring, inscr. Rich. 17.10.36; gouden ketting met hanger (blauwe steen), goude oorknop uit graf van onbekende te Toem- pang/Malan; 11. gouden trouwring, inscr. M.P.B. 27.2.26; gouden ring met groene steen uit graf van onbekende te Bandar Boeat/Lb. Kilangan Padang, 12. gouden trouwring, inscr. Nelly 25.12.39 uit graf te Puruk Tjahoe/Borneo; 13. gouden trouw ring, inscr. Puck 29.9.35 uit graf te Puruk Tja- hoe'Borneo; 14. gouden trouwring inscr. O.L. 10. 6.20 uit graf te Tasnan/Bondowoso; 15 gouden trouwring inscr. M. P. B. 10.1.40; gouden ring (hoefijzer vorm), gouden ring met initialen F. N. M. afkomstig van Ambon; 16. gouden ring met gele zandkleurige steen uit graf te Tasnan/Bondowoso; 17. gouden ring initialen K. gevonden Kragan- strand/Semarang; 18. gouden zegelring, initialen J. R. of R. J. afkomstig uit Japan; 19. gouden zegelring, initialen V J. of J. V. uit graf in Kpg. Bongkan/Zd. Borneo; 20. gouden trouwring, inscr. J. G. W. B. 6.3.41 uit graf te Tasnan/Bondowoso; 21. gouden trouwring inscr. 10.5.37 uit graf te Tjepoe; 22. gouden ring, initialen O v S of S v O. uit graf te Tjepoe; 23. gouden trouwring, inscr. P. J. 6.1.40 uit graf te Menado; 24. gouden trouw ring inscr. Vera 17.7.42 uit graf te Tasnan. Bondo- woso: 25. gouden trouwring inscr. W. S. J. M. Advertentie uit graf te Tasnan/Bondowoso; 26. gouden ring initialen H. B. of B. H. gevonden te Tjikapoen- doeng Koelon/Bandoeng; 27. gouden zegelring, wa penschild met staande zwaan van onbekend K.N.I.L. militair; 28. gouden zegelring: wapen schild gevierendeeld I en IV in blauw 2 dwars balken, II en III korenaar aan gebladerde steel afkomstig uit Japan; 29. gouden speld met gele steen uit graf te Tjibadak (Mevr. Boschman, Mevr. Phillisp) nabestaanden onbekend; 30. gouden ring met witte steen, 2 gouden manchetknopen uit graf te Menado van Pino, Groller, Hahyan en 2 onbekenden. Nabestaanden onbekend; 31. gouden zakhorloge uit graf tegenover Roomse Kerk te Tarakan; 32. gouden armband uit graf te Tjida- Garut; 33. 2 gouden boordenknopen Gerrit de Weerdt, overleden Ambarawa 26.6.45. nabestaan den niet bekend; 34. gouden ring met 3 rode stenen uit graf Kpg. Kembaran Dessa Sedaju, graf No. 20 of 4; 35. gouden dasspeld met parel, 2 dunne halskettinkjes (waarsch. zilver) oorknop uit graf Kpg. Tjoklat/Soebang; 36. gouden halsketting uit graf te Samarinda; 37. gouden trouwring, inscr. Ella 25 juli 1910, 1 stel (3 stuks) gouden broche (kerosang) 5 pr. gouden oorringen handvat van kris, zilveren rozenkrans van nederl. officier krijgs gevangene te Kuchin/Serawak; 38. Papieren enz. van Mej. H. C. de Vries. Inlichtingen worden ingewacht bij het Informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Leeghwaterplein 27, 's-Gravenhage. Stationsweg 143 - Tel. 60.17.03 - DEN HAAG wÊ Het adres voor gramofoonplaten Originele Krontjong en Cowboy o.a nieuwe originele Import HAWAIi - L.P.'s In samenwerking met 's-werelds meest bekende DISC JOCKEY S DE NIEUWSTE wereld toppers Cornelis F. De Serière du Bizournet Hier te lande werd het bericht ontvangen, dat de HEER CORNELIS F. DE SERIÈRE du BIZOUR NET op zaterdag 9 september 1961 in de Djemberse kliniek na een geduldig gedragen lijden is over- leden. De heer De Serière is vele. zeer vele jaren als eerste assistent, later na het vertrek van de heer N. K. W. Van Bockom Maas als ad ministrateur van de koffie-onderneming PANT- JOER en ANGKREK werkzaam geweest en met grote toewijding heeft hij steeds de belangen van deze onderneming voorgestaan. In de loop der jaren had hij zich ontwikkeld tot een zeer deskundig man op het gebied van de Arabische koffie-cultuur, hetgeen ook moge blij ken, dat hij nog in 1959 benoemd werd tot advi seur voor de Java-koffielanden. Het Consulaat-Generaal der Nederlanden te Sin gapore had hem juist in juni 1961 bericht, dat hen met zijn gezin recht had op overtocht naar Ne derland. Hij heeft dus Nederland niet meer mogen zien. Hij ruste in Vrede.

Tong Tong | 1961 | | pagina 4