n.v. aókole Radio BOLLAND [!flffpy.a restaurant wijnands EEN BEDJE VAN VARENS NIEUWE TOPPERS voor 1 0.98 sWsTv AJPglp Jm J J§»f hotel „ardjoena" DIEPVRIES Hollandse en Indische keuken Haarden, Kachels, Gasfornuizen, Comforen, Wasmachines, Centrifuges, Koelkasten, Radio's, T.V.'s. Complete Woning-Stoffering. HOBBY Hallo hobby vrienden, jullie hebben zeker het Tong-Tong nummer van 15 januari j.l. alle maal goed gelezen en kunnen constateren dat er enorm veel hobbies zijn en nog steeds stro men ze binnen uit alle delen van het land. Men vraagt mij zelfs of het niet mogelijk is tot hobby-uitwisseling te komen met al die genen die naar Amerika geëmigreerd zijn en waarvan de meeste wel in Californië zitten. Natuurlijk kan dat lui, het doet er ook niet toe in welk land The Dutch-Indonesians zitten, ze zitten overal en hoe meer kontakt men met ze krijgt hoe beter dat is en er zijn genoeg, die graag tot hobby-uitwisseling willen komen met landgenoten overzee. Geef jullie dus maar op, hoe meer zielen, hoe méér vreugd. Vooral voor diegenen onder jullie die graag corresponde ren is dit een unieke gelegenheid om wat meer te weten te komen van over de levenswijze in een ander land en de mogelijkheden die daar aanwezig zijn om zich te ontplooien. Wie kan dat het beste weten, als juist die mensen die Toen wij, kort na onze repatriëring in Zuid- Frankrijk een kippenfokkerij waren begonnen, gebeurde het, dat onze matrassen nog niet op de boerderij gearriveerd waren. We behielpen ons door onze winterjassen op de harde plan ken uit te spreiden, maar erg plezierig sliepen we daarop niet. Een Fransman, die bij ons in de buurt woonde (een half uur gaans), raadde ons aan varens te plukken en daarvan een matras te maken. Het kostte niets, het was veerkrachtig en lag zeer prettig. Ja, het plukken, dat moesten wij natuurlijk zelf doen. Mijn dochtertje en ik plukten en plukten, zak ken vol, tot wij dachten wel voldoende varens te hebben vergaard voor een tweepersoons ma tras. Ik naaide twee gestreepte soldatendekens aan elkaar, liet boven aan een flink stuk open en begon met een dikke stok de varens er in te proppen. Het werd werkelijk een prachtige matras en ik was niet weinig trots op mijn prestatie. Ik ging er eens op liggen en vond dat „bedje van varens" inderdaad erg lekker lag. Wij verheugden ons er die avond al op einde lijk weer eens lekker zacht te liggen en uitge rust en zonder pijnlijke ledematen wakker te worden. Ikzelf werd de volgende morgen fris en monter wakker en roemde onze nieuwe matras boven mate. Mijn man was niet zo enthousiast. Hij vond het maar hard liggen, zei hij. Ik voelde me erg teleurgesteld en ook wel wat gekrenkt. Had ik me daarvoor nu zo uitgesloofd? Een paar dagen later besloot ik onze matras eens wat op te schudden. Ik trok hem overeind en het ding bleef stokstijf staan. Ik staarde verbaasd naar het wonder en barstte toen in zo'n onbedaarlijke lachbui los, dat mijn man verschrikt kwam aanlopen en vroeg wat me mankeerde. Proestend en hikkend en onderwijl de tranen uit mijn ogen vegend slaagde ik er eindelijk in mij verstaanbaar te maken. Het raadsel van zijn slechte nachtrust was opgelost. Ik had bij het dichtnaaien vergeten de stok er uit te trekken en hij had er al die tijd op geslapen. JEANNETTE WEYMO daar reeds zitten en die dus uit ervaring spre ken kunnen? Vooral voor de opgroeiende ge neratie een prachtige gelegenheid om zich te oriënteren. Voor de verzamelaars van postze gels wordt dat ook een pracht kans om op deze wijze aan buitenlandse postzegels te ko men. Enfin, de mogelijkheden zijn onbeperkt. Nu ga ik echter weer gauw verder met de hobbies die binnengekomen zijn. Lucifers-merken. Een verwoedde lucifers-mer ken hobby-man wil graag tot ruiling komen met soortgenoten. Wie onder de Tong-Tong lezers kan hierin helpen? Hebben jullie luci fers-merken over, stuur ze dan aan „Hobby- News" die kan er dan weer iemand gelukkig mee maken. Kroonkurken. Een jeugdige verzamelaar zoekt kroonkurken van bierflessen(verschillende mer ken) en Rivella-kroonkurken e.d. Wie heeft wat voor deze verzamelaar? Knutselaars opgelet„Hobby News" heeft voor diegenen onder U die „Doe Het Zelf"- mensen zijn en dus van alles en nog wat knut selen nog enkele oudere nummers van „Doe Het Zelf". Wilt U graag iets maken en weet U niet precies hoe, stuur dan even een kaartje of beter nog een brief met een zegel van 25 cent erin naar „Hobby-News". Geef even op wat U precies wilt maken en mocht het door U gezochte in „Doe Het Zelf" voorkomen, dan wordt het U omgaand per post toegezon den. Ook komen er in het blad beschrijvingen voor over bloemen en planten, dus kunnen ook de planten- en bloemen liefhebbers hier van profiteren zolang de voorraad strekt na tuurlijk. Huisvrouwen, attentie! De vorige keer vroeg iemand naar Douwe Egberts bonnen. Nu zijn er anderen die Castella-kopjes sparen. Wie heeft ze en spaart deze zelf niet? Ook vroeg men om A.H (Albert Heijn) zegels en Spar- zegels. Wie wil ruilen? Sluitzegels. Een verzamelaar in sluitzegels (deze worden meestal achterop een brief ge plakt, vooral in de december-maand) zoekt een mede-verzamelaar om te ruilen. De postzegelverzamelaars en diegenen die munten verzamelen die tot op heden nog niets vernomen hebben (wegens enorme drukte en toeloop van alle verzamelaars) ontvangen binnenkort bericht van hobby-sobat. Nogmaals lui, als jullie persoonlijk antwoord willen hebben, sluit dan steeds een postzegel van 12 cent in de brief. Zet in de linkerbo venhoek je hobby of je registratienummer en addresseer alles steeds aan: „HOBBY NEWS" POSTBUS 8006, Den Haag-Z. HOBBY SOBAT Stationsweg 143 - Telefoon 601703 DEN HAAG O.a. Bobby Vee, Duane Eddie, Drifters, Eddy Cochran, Marky's, Mantovani, Del Shannon, Benny E. King etc. Stort U Zoveel X f 0.98 f 0.25 p. 2 pl. porto op giro 40.66.36. eren in en ^iaag dan natuurlijk bij Moderne kamers, prima service, prettige sfeer. Iedere kamer EIGEN douche-cel In iedere kamer warm- en koud stromend water Groot Hertoginnelaan 205 Tel. 070/390324 v/h Cecil Hoogstraat 12 - Den Haag - Tel. 115300 Dir. M. WIJNANDS v/h Grand Hotel, Makassar SHOWROOMS Keizersgracht 486 b/d Leidsestraat, Tel. 32716 en 243772 Filiaal: Hemonystr. 52/54 Tel. 717904 722331 Contactpersoon Hr. F. S. Chin Frans Halsstraat 8 Amsterdam, Tel. 732456 15

Tong Tong | 1962 | | pagina 15