{Biéquit GEVRAAGD Journalistieke Totems en Bonzen serieuze gegadigden Assurantie-kantoor „Meer en Bosch" COGNAC VS OP JAN RIJPSTRA N.V. Vervolg van pag. 7 neelstuk meer geschreven, maar ik heb ge meend ook geen toneelstuk van mijn hand te laten opvoeren, dat ik reeds geschreven had" Mouton af. Tot zover Jan Fabricius. Ik behoef daar niets aan toe te voegen. Ik ben er natuurlijk niet bij geweest. Maar wel bemerkte ik al heel gauw, dat daar een soort van Herkules geko men was, om „huis te houden" in de gestie der tevoren, onder Plemp, Stork (D.W.) en Mouton, zo keurig de schijn ophoudende houten-hammen-dagbladonde'rneming, die de Haagse Nieuwe Courant" was. Ik zal niet zeggen, dat Jan Fabricius feilloos was. Ook hij vergiste zich weieens. Maar - en dat was merkwaardig - zelfs zijn vergissingen baarden altijd heil, want het bruisend en thousiasme, het - om een versleten beeld te gebruiken - jeugdig vuur, het „feu sacré", dat erachter zat, maakte ze tot iets groots en goeds, zoals een misstap soms het gelaat ener vrouw veredelen kan... Trouwens, de vergissing had nooit een lang leven. Want deze man zag er helemaal geen been in, om op een eenmaal genomen besluit terug te komen, wanneer hij een verkeerd re sultaat ervan zag. Niemand had hartgrondiger dan hij maling aan het „qu'en dira-t-on?" Zijn enig doel was, de onderneming waar aan hij zich gegeven had, omhoog te stuwen in een minimum van tijd. Alles wat hij ondernam, alles wat hij wilde, alles wat die wonderbare prachtkerel at en dronk en dacht en droomde, het moest altijd in een minium van tijd. En toch,... en toch... heb ik nooit een ander scheppend mens ge kend, die zoveel tijd weg tegeven had als hij, aan wie hem interesseerden, en zo gemoede lijk het ervan nemen kon, om nu eens goed met je te praten. En tegenover zijn enkele vergissingen, die hem zo heerlijk stempelden tot mens onder de mensen, stonden twintig keer zoveel geniale zetten, verbeteringen, geconcipieerd en uitge voerd in een minium van tijd, en schreden in de goede richting. Een énkel voorbeeld uit mijn persoonlijke er varing: Op een middag, het was een woensdag, sprak ik hem zo terloops over mijn wens droom om 's maandags een apart sport-bijvoeg- sel bij de krant te maken. Sneller dan ik het vertellen kan, had hij et ingezien, dat er niets dan belangrijke voordelen en geen enkel be zwaar verbonden waren aan de verwezenlij king van dat idee. Alleen technisch zat er nogal aardig wat aan vast. In minder dan een kwartier tijd had ik mijn sportbijvoegsel, tweemaal zo groot en tienmaal zo mooi als ik het in mijn verbeelding had gezien, 's Maan dags daarop verscheen het eerste nummer, dat De Nieuwe Courant met één slag, althans op sportgebied, plaatste aan de spits van alle grote dagbladen van Noord- en Zuid-Neder land. Zo was Fabricius de zakenman. En ongetwijfeld zou zijn blad De Nieuwe Courant gëindigd zijn met Het Vaderland, zijn enige Haagse concurrent, in de grond te bo ren en de grote Nieuwe Rotterdamsche Cou rant op te slokken, in plaats van het omge keerde, dat gebeurd is toen hij niet meer in de bres stond om het te keren, - ongetwijfeld, indien het harteloze, domme saperingswerk der kliek die hem haatte - haatte uit afgunst om zijn durf en onafhankelijkheid - niet ach ter zijn rug en onder de grond van zijn voeten, stiekum en geniepig en lijdelijk had afgebro ken wat hij opbouwde. De onvermijdelijke titanische botsing tussen die alleen over zijn fenomenale werkkracht, over zijn hersens en zijn intuïtie beschikkende David van 'n Fabricius en Slijmering-Goliath, sterk door de macht van et groot kapitaal, die botsing had niet plaats. wordt vervolgd Speciale Levensverzekeringtarieven voor Ambtenaren Kantoor: Parkstraat 6, Den Haag Telefoon 638945/t 232 Privé Pinksterbloemplein 35, Den Haag Telefoon 360082 tot 9.45 uur v.m. La marque du connaisseur ..draai er een lamp in N.V. Splendor Gloeilampenfabrieken - Nijmegen Voor nog enkele ,,open"' provincies: (bijv. waroeng-kelilingers), die op inte ressante commissiebasis, prima huis- houdtextiel in hun kelilingan willen meenemen. Dit is 100 persèn business van, vóór en dóór bangsa kita, die een behoorlijke verdienste biedt. Borgstel ling tida perloe, wél go-getters. Brieven met vermelding van bereisd rayon en verzoeken om ketrangan onder No. 1506. oot ac kfiücc! Lciéburc c. Zeer., Arr.itcrd Asthma-Bronchitis patiënten U kunt direct verlichting en zelfs veelal genezing vinden door aanschaffing van de „CHEMO" Hand verstuiver Fijne verstuiving Onbreekbare, Lichtweren de Medicijnhouder. Ook in ELECTRISCHE UITVOERING verkrijgbaar voor zware patiënten Vraagt inlichtingen bij: CHEMO-PHARMACIA H.O. (Dir. Th. E. Bendien) FRED. HENDRIKPLEIN 6, DEN HAAG, Telefoon 070-55.26.47 De stand is 2-0 in ons voordeel 1-0 prima kwaliteit 2-0 lage prijzen Dit royale 3-zits bankstel in afroteak, met hoge en lage fateuil, stof naar keuze slechts 310.— Bijpassende salontafels vanaf f 42.50 Bergmeubels, groot aantal modellen reeds vanaf f 99.50 drie maanden rentevrij, natuurlijk bij: complete woninginrichting - dames-heren-kinderkleding haarden en electrische huishoudelijke apparaten de constant rebecquestraat 5-49 - den haag - telef. 333577 18

Tong Tong | 1962 | | pagina 18