47,12 m 1 3'f 3>7 ex nespanda tours Las Palmas een ideale woonplaats voor Indische Nederlanders N SL.K x x x x Si.k Z.K u 3,1 2>,l Oude Hollandse straatnamen in Indië COSTA DEL SOL m. COSTA D'ORO CAN ARISCH E EILANDEN 1 N T R A N E D v/h hesta, crans Co. Naar aanleiding van het artikel in Tong- Tong van 15 maart j.l. zijn bij de redactie stromen brieven en telefoontjes binnen ge komen. Het zou te veel tijd vergen om op alle ge stelde vragen individueel antwoord te geven en het lijkt de redactie van Tong-Tong en schrijver dezes ook beter maar zo spoedig mogelijk een bijeenkomst te arrangeren, waar men zoveel zal kunnen vragen als men wil en waarop dan door schrijver naar vermogen antwoord zal worden gegeven. Deze bijeenkomst zal worden gehou den op zaterdag 7 april a.s. des namid dags om 2 uur in het gebouw van Tong-Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Ook de mensen van buiten kun nen dan op een dag heen en weer. Breng zoveel mogelijk van uw vrienden en kennissen, die geinteresseerd zijn mee, want het is zo, dat wij ongeveer 100 gegadigden moeten hebben om een begin te kunnen ma ken. Bouwt men minder bungalows dan ko men ze duurder. Er is helaas een onaangename fout in het vorige artikel geslopen: de bungalows zijn niet 75, maar slechts 47,12 vierkante meter bebouwd oppervlak (zie het plattegrondje) groot genoeg voor een rustig echtpaar; wil men meer ruimte, dan moet men meer betalen; het totaal oppervlak, dus bungalow plus erf is 11 bij 15 meter. Enkele vragen die zorgvuldig zijn gesteld, zullen hier in het kort beantwoord worden: 1. De bungalows kunnen ook gekocht wor den, voor fl. 7500,met 60% hypotheek, dus fl. 3000,eigen geld. 2. De A.O.W. wordt verloren bij vestiging buitenslands, behoudens een gedeelte, dat zich tot de gehele uitkering verhoudt als het aantal bijdragejaren staat tot 50. Bij het genot van Indisch overheidspensioen speelt dit een kleinere rol, omdat reeds een groot gedeelte van de A.O.W. met het pensioen wordt verrekend. 3. Ik meen vrij zeker te weten, dat er wel werkgelegenheid in Las Palmas is, doch zal dit nog nader onderzoeken. Wij hopen, dat er voldoende serieuze gega digden zullen zijn, die bereid zullen zijn zich tijdens de bijeenkomst vrijblijvend op te ge ven. Als er flink wordt aangepakt zou men nog voor de komende winter in Las Palmas in zijn bungalowtje*) kunnen zitten. W. H. G. VAN SANTEN Eigenlijk is 't woord (en begrip) „pondok" hier beter op zijn plaats. Hieronder ziel U een schets van het bun galowtje, zodat U zich vast een idee kunt vormen van de indeling. HUMOR BETAWIE In de roemruchte dagen dat in de geest van „Asia bangoen!" in de straten van Batavia vaak spandoeken hingen werd een voetganger bij een aanrijding zó lelijk aangereden dat hij bewusteloos op straat bleef liggen. Uiteraard een massa omstanders en niemand die een hand uitstak. Totdat eindelijk een energiek man naar voren stapte en luid riep: ,,Ajo! Asia bangoen!" Ook al hielp het niet, er was toch veel pret. Gontjeng Op een andere fabriek: Jan lummelt zo'n beetje rond. De baas vraagt: „Wat doe jij?" „Ik freewheel meneer". Baas tegen Piet: „En wat doe jij „Z'n co-pilot meneer. Ik zit bij hem achterop". NJOOTJE X X 8 10 D r LU LX Ui In uw nummer van 15 februari vraagt de heer A. W. Jansen naar Gang De Bruin Slot. Ik denk dat hij bedoeld de gang Bruins en Thijs sen, genoemd naar de broodbakkers en thans Marconistraat genoemd. Gang Coorde heette vroeger Bordeelsteeg en nu Kedjaksan. De heer C. Coorde, Belg van geboorte, kwam als militair in Indië. Na zijn diensttijd reisde hij met enkele koffers met juwelen door de Preanger en ontmoette in het hotel Tjiandoer de grote Jan Dinger, directeur van de Escompto. Coorde vertelde Dinger dat hij veel meer zaken kon doen als hij kapitaal had. Dinger trok een paar maal aan zijn grote witte baard en zei: „Kom morgen op de Escompto in Bandoeng, daar spreken we elkaar nader". De afloop van het gesprek was dat Coorde een blanco crediet kreeg, waarmede hij in staat werd gesteld een welvarend man te worden aan de Braga- weg. Deze voornaamste Bandoengse winkel straat heette voorheen Karrenweg en daarvoor Pedattiweg en werd aangelegd door Andries de Wilde, die ook het huis bouwde waar thans het gemeentekantoor is gevestigd. W. H. HOOGLAND MINANGKABAUSE PEPATA Biar lembat, asal selamat. Langzaam maar veilig. Verrukkelijke vakantiereizen naar: (Torremolinos bij Malaga) V (Castelldefels Playa bij Barcelona) (Las Palmas, Puerto de la Cruz) Alle gewenste inlichtingen bij: Scheepvaart- en Luchtvaart-agent Plein 22 - s'Gravenhage - Tel. 184250 16

Tong Tong | 1962 | | pagina 16