EEN DAGJE ER TUSSEN UIT! kwartaalabonnees, „Glasan karoket! Glasan kadetü" In het artikeltje „Oude Hollandse straatna men in Indië" (pag. 5 TT No. 15) werd ook genoemd de naam Gang de Bruin Slot Een jonge zwerver in die gang, later Toean Besar van Maison Bogerijen Tonny Knui- vers, kwam ons direct vertellen dat die gang ten rechte heet gang Bruyns en Thysen, waar van de laatste naam afkomstig is van de heer Thysen, beheerder van Hotel Thysen op de hoek van genoemde gang en Naripan. Eenmaal pratend over Bandoeng was Tonny uiteraard niet meer te remmen. Met trots noemde hij elke djamboe- en papajaboom in het bedoelde gangetje, die hij in zijn roof zuchtige tjelana-monjet-jaren met bezoeken vereerde. En van zijn adoe-lajangan-veldslagen vanaf het dak van Maison Bogerijen. Als hij won, zweeg elke tegenstander stil, maar als Tonny „gebeukt" werd, klonk triomfantelijk smalend' uit de hele buurt: „glasan karokét! glasan kadét Tonny kende uiteraard al het personeel van de zaak, wonend in Kampong Bantjeuj, be neden bij de Tjikapoendoeng, ook tot in la tere jaren. Hij kwam er nooit met lege handen en op hun beurt zat hij nooit om personeel verlegen, zelfs in anti-Nederlandse campag nes. Men is hem daar nog steeds niet verge ten. Een maand geleden kreeg Tonny opeens een pakket uit Bandoeng. Het kwam van een ouwe sobat in die Kampong Bantjeuj. Er zaten een pak koffie en een pak thee in. Tonny, hier zittend in „weelde en veiligheid" kreeg er een prop in zijn keel van: hoe die mensen in hun armoe en moeilijkheden daar nog steeds aan hem dachten. Blijken van sympathie uit Indonesië komen nog steeds overal Nederland binnen. Kunnen wij dan nog geloven in onbetrouwbare sluwe oosterlingen? Ondanks alle „bewijzen van het tegendeel vertrouwt Tong-Tong vast op een herstel van vriendschappelijke betrekkin gen met het volk daar. Wij beschikken over andere bewijzen, over duizenden bewijzen alle jaren door, en wij blijven standvastig geloven in het Goede. Tjoetjarawa Onze oproep in Tong-Tong van 28 februari j.l. heeft vele reacties opgeleverd. Van ver schillende kanten kwamen liedjes en versjes in drie talen in alle toonaarden; óf er zang- lustigen zijn onder de lezers! Wij zullen de liedjes regelmatig een plaatsje geven in deze rubriek. Nog even iets over de noten. Het aanduiden van hoge of lage noten door middel van een punt boven of onder het cijfer is druktech nisch bezwaarlijk. Daarom doen wij het zó: een hoge noot wordt cursief (schuin) ge drukt, een lage noot wordt vet gedrukt Hal ve noten staan tussen haakjes. Gampang, toch Afscheidslied Als de tijd van scheiden is gekomen 5 1 3 2 1 7 1 6 5 3 En de boot reeds aan de steiger ligt 4 3 2 (6) 2 3 4 3 2 Dan maar opgewekt en zonder schromen 5 1 3 2 1 7 1 6 5 3 Handgedrukt, met een opgewekt gezicht 1 7 6 2 1 7 7 3 2 1 Refrein: Vaarwel mijn schat, het ga je goed 5 6 1 4 6 5 1 3 Vaarwel, vaarwel tot weder in je leven 1 7 6 7 1 2 2 4 4 3 21 Vaarwel mijn schat, het ga je goed 5 6 1 4 6 5 1 3 Vaarwel, vaarwel tot wederziens. 2 7 6 7 1 3-2.7.5 1 ME]. P. F. A. STANEKE Dagreizen, fabrieksexcursies, sightseeing, en... als U wilt: blandja In de afgelopen jaren hebben ons regelmatig zo veel verzoeken bereikt om eens gezamenlijk er op uit te trekken, dat nu wij een van onze abonnees bereid vonden dit alles voor ons te regelen, wij eindelijk daar aan gevolg kunnen geven. Wij zullen beginnen dit eigenlijk ook alweer op veler verzoek met enkele excursies, waarbij het nuttige met het aangename zal worden verenigd. Deze combinatie zal om te beginnen bestaan uit toeren naar de ons van ouds uit de Oost bekende Weduwe (en wie anders dan de Weduwe Van Nelle Rotterdam!) en naar de ons even vertrouwde Unilever (Van den Bergh's en Jurgens' Fabrieken N.V., eveneens in de Maasstad). Beide Concerns heten de Tong-Tongers bij voorbaat van harte welkom! Zij garanderen dat de bezoek(st)ers er gastvrij zullen worden ontvangen en deskundig zullen worden rondgeleid. Voorwaar een kolfje naar de hand der huisvrouw, de huisman met z'n sjekkie niet te vergeten. Om een start te maken is er een voorlopig schema opgesteld uit verschil lende plaatsen, t.w.: Van Nelle: (Rotterdam) Unilever: (Rotterdam) Donderdag 3 mei a.s. Woensdag 16 mei Dinsdag 29 mei Donderdag 14 juni Donderdag 21 juni Donderdag 5 juli Dinsdag 17 juli Woensdag 18 juli Woensdag 1 augustus Donderdag 2 augustus Amsterdam Arnhem Haarlem en Leiden Alkmaar Den Haag Breda - Dordrecht Amersfoort - Utrecht Bussum - Hilversum Tilburg Den Bosch De kosten bedragen inclusief de rit per Luxe touringcar en met in begrip van de koffie en lunch, deze laatste in de smakelijke vorm van een uitgebreide Brabantse Koffietafel in Den Haag 9-80 per pers. Introducé(s) van onze abonnees zijn ook van harte welkom. Inschrijvingen zo spoedig mogelijk maar voor elke excursie uiterlijk 1 dagen van te voren, dus die van 3 mei a.s. (Amsterdam) uiterlijk 20 april, onder vermelding „Excursie" op de envdoppe, en onder overma- king'van het bedrag a 9-80 op Giro 6685. Deelnemers krijgen de nadere gegevens thuisgestuurd. Wij moeten er wel op wijzen, dat per excursie slechts 50 personen mee kunnen (het maxi mum voor een rondleiding in de fabrieken) en U weet: wie het eerst komt, het eerst maalt. Wacht dus niet te lang met uw opgave! Zoals gezegd: bovenstaand schema is nog maar een voorlopig begin, waarin slechts tien centra zijn opgenomen. Als er elders voor dergelijke (en ook andere) excursies belangstelling bestaat, wilt U ons dat dan vooral laten weten. Dan kunnen wij deze actie uitbreiden en evt. ook andere Concerns hiervoor inschakelen. Suggesties ook hiervoor zijn al tijd welkom! Denkt U er tijdig om Uw abonnementsgeld te gireren? (giro 6685) Het bespaart ons het uitschrijven van een ■kwitantie en U, de incassokosten. Dank U de Administratie

Tong Tong | 1962 | | pagina 7