Een Paasverrassing LAS PALM AS <S)riep Op een van mijn jachttochten in de buurt van Lahat, had ik een python van ruim 5 meter geschoten, en met haar een zestigtal eieren bemachtigd waarop zij in een holle boom bezig was te broeden. De eieren werden zeer voorzichtig tezamen met half vergane blade ren en mos in een sarong gedaan, die door de eigenaar, in het vooruizicht een nieuwe daar voor in de plaats te krijgen, met graagte was afgestaan. Na de huid van de python te heb ben gestroopt gingen we zo gauw mogelijk huiswaarts, daar ik proberen wilde om de eieren uitgebroed te krijgen. Daartoe werden ze in twee petroleumblikken gedaan, waar we tussen de lagen eieren, een mengsel van zand, natte half vergane bladeren en mos de den in de hoop dat de broeiwarmte groot ge noeg zou zijn om er enkele te laten uitkomen. Ik had nog geen eigen huis, dus werden beide blikken geplaatst in een hoekje van de zeer grote badkamer. In de eerste dagen contro leerde ik nog wel de blikken, maar na een paar dagen liet ik het over aan de mandoer, en vergat ernaar te informeren. Nu liep het tegen de Paasvakantie en een dag of twee van tevoren kwam er een hele invasie van kennissen voor wie er geen plaats meer was in het huis van de A.R. om te logeren, noch elders. Op eerste Paasdag zou tout Lahat gaan pic- niccen ergens aan de Lematang-rivier om dan meteen te gaan zwemmen. Reeds vroeg waren de gasten in de Passangrahan op, om tijdig gereed te zijn voor de tocht. Opeens werd de vroege morgen verscheurd door een doordringende gil, gevolgd door nog een, en toen doodse stilte Het gegil scheen uit de badkamer te komen en al spoedig zag men dames en heren in diverse haastig omgeslagen kledingstukken zich spoeden naar de badkamer. Men klopte op de deur, riep „doe open", maar er kwam geen antwoord. Men besloot dan de deur maar te forceren en dan zou de moedigste der da mes naar binnen gaan. Het openbreken van de deur was een klein kunstje en terwijl we ruim baan maakten voor de bewuste dame, wachtten we vol spanning af wat er aan de hand was. We hadden de dokter laten roepen, die beloofde direct te zullen komen. Intussen ging aarzelend de moedige dame in de don kere spelonk van een badkamer, om bijna direct gillend weer naar buiten te komen, en prompt in zwijm te vallen. Ja, wat nu? Ge lukkig kwam toen juist de dokter aan, die moedig de badkamer in stapte, nadat hij ge zien had dat de flauwgevallen redster dank zij de goede zorgen der dames reeds aan het bijkomen was. Een ogenblik later kwam de dokter weer naar buiten en wees twee heren, waaronder onder getekende aan, om hem te komen helpen. We gingen mee naar binnen, en toen zag ik tot mijn grote schrik een aantal jonge, pas uit het ei gekropen pythons over de vloer kronkelen. Ongelukkig genoeg zijn deze heel jonge pythons al zeer bijtlustig. De badende dame, had ze bij het aantrekken van haar kimono ontdekt en had gedacht dat het palingen waren, dank zij de duisternis die in de bad kamer zo vroeg nog heerste en zij had er één met haar voeten opzii geschoven, die prompt toehapte. Vandaar haar gillen en flauw vallen toen zij gewaar werd dat een aantal van deze lugubere beesten haar omringden en zij bovendien niet wist of zij al dan niet giftig waren. Hoe dan ook het was een onverwachte on prettige verrassing en het kostte mij twee mooie cadeautjes om de gemoederen van de beide dames weer wat te kalmeren. C. H. Degenen wier namen bij ons bekend zijn uit brieven en/of uit de ingevulde kaartjes zullen een gestencild resumé ontvangen van de bijeenkomst van 7 april j.l. met aanwijzingen wat zij nu verder moeten doen. Ook zij, die serieuze interesse hebben in het plan kunnen zich alsnog op geven bij de Redactie, of bij de heer W. H. G. van Santen, Hofdijk 54, Oegstgeest. Wij vragen echter wel en dat is dunkt ons billijk dat niet-abonnees zich als abonnee van Tong-Tong op geven li Evenals heel Europa wordt Tong-Tong al sinds weken letterlijk geteisterd door de griep. Van de toch al kleine staf ligt regelmatig zo'n 30% „voor Pampus" Niet gauw mopperen, ja, als er wat met redactie, administratie of expeditie niet deugt? En lombok met bramhang op lidi zet ten voor mooi weer! Redactie (het overschot) l'l!lllllllllllllllllllilllli:illlllllllll!llllllll!lllllllllll!lllll!|l|lllllll|l|!lll!lllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN!l!llllllllll Uit een haast vergeten koffer een foto van 1906: van het vertrek van een picnic naar Tjiamplas (Bandoeng)Vele namen spreken voor zichzelf. In de linkse sado v.l.n.r. Tabi Falkenberg, Corrie Cannegieter. Naast deze sado doet uitgeleide: Oma van Lingen-Davelaar. Achter haar met pet en op blote voeten) Piet tan Lingen. Vóór hem (zonder pet en met schoenen) John Falkenberg. Naast hem ]o Westbroek en naast deze (met donker matrozenpak) Wim Falkenberg. Schuins achter hem (in sarong, kabaja): Louise van Lingen. Vóór haar (armen gekruist) Frits van Lingen. Daarnaast achter elkaar staand: Lieske van Lingen, Dirk van Lingen, Harry van Lingen (heer met hoed op). Daarnaast: keurig met toetoepjasje, pet en horloge-met-ketting, doch zonder schoenen: Guus Bertsch. En tenslotte bij de rechtse sado: Harry van Lingen jr., fan van Lingen en koetsier Emmèn. Van de jongeman op de tweede sado (met strooien hoed) en het meisje achter de jongen in het donkere matrozenpak zijn de namen vergeten. Elke Indischgast herkent in deze namen direct een groot aantal later zeer bekend geworden hoofdambtenaren, hoofdofficieren en topfiguren uit de sportwereld, in de dertiger jaren min of meer „omkleed" met behoorlijk embonpoint! Maar dit was nog de tijd dat de jongenskiel om de smalle schoudren gleed, de blote voeten sneller schichten konden dan een hinde, de magere bruine vuisten rap, gespierd en vechtlustig konden zijn. Minder „flauwe kul", maar véél meer karakter. Ah, domme verblinden die spreken van een „kwijnend heimwee" in Tong-Tong! Elke kolom tekst, elke foto is een respectvol saluut! 8

Tong Tong | 1962 | | pagina 8