9 Waarom Omdat U zich dan in het geheel geen zorgen behoeft te maken over Uw bagage. U kunt zien, dat deze wordt ingeladen op het schip, waarmee U zelf reist. Bij aankomst kunt U Uw bagage zelt inklaren. Kortom, er is geen ogenblik scheiding tussen U en Uw bagage. Kontiki-vaarders op de Los Angeles River Bandjir in Southern California. Sepulveda Blvd. Pico Blvd, Washington Blvd en veel straten, allemaal „rivers of no return". Voor So. Calif, een wonderbaarlijk gezicht. De slui zen des hemels blijven over 't algemeen negen maanden achter elkaar toe. Daarbij mag je blij zijn als de Wachter daarboven, in de winter, de sluisdeuren goed open maakt en niet alleen op een kier, of soms helemaal niet. Na zes jaar is Hij weer gul geweest en heeft dit jaar blijkbaar de deuren vergeten te sluiten. In Indonesië speelden we in dat kolkende bruine vocht op straat. Hier rijden we tot aan de spatborden er doorheen. Voorzichtig, want de remmen slippen. Ik vindt het heerlijk; saai, dat je kurkdroog blijft! Wat doen fantasierijke jongens als er eindelijk veel water, dat stroomt ook nog, in de Los Angeles River staat Zij wanen zich opeens Kontiki-vaarders en de bruine wateren van de Los Angeles River veranderen in The Blue- Waters of the Ocean. Toen was er een special announcement over de T.VA couple of youths were picked up by The Highway Pat rol, sailing the Los Angeles River on a raft. This is a warning to all youthsnot to en danger their lives" De man had gelijk natuurlijk. De jongens hadden de strenge reprimande, die zij ont vingen at the police-station, dubbel en dwars verdiend. Ergens had ik opeens erg medelij den met ze. Zo'n raar rot gevoel. Ik denk aan het eerste stuk in „DE PIEKE- RANS". Wat een heerlijke, vrije jeugd die Wawak. Mieltje, Tikoes en Tjalie toch had den Hoe ongebreideld konden zij hun fanta sieën in praktijk brengen. Kassian deze Ame rikaanse Wawaks en Mieltjes. Hoe kort heeft hun avontuur op de oceaan geduurd, voordat een strenge man van de -wet haar weer ge woon de Los Angeles River maakte. Ik kan me hun teleurstelling levendig voorstellen want ook ik heb op een ketebok pisang ge varen. Dat was ver na de oorlog en er was al heel veel bebouwd. Geeft niet, we konden tenminste vrij blijven varen. Natuurlijk waren we ook niet in Adams costuum want daar waren we al veel te groot voor. En zelfs het feit dat mijn broer mij van een wisse verdrin kingsdood redde, toen ik van de ketebok viel, van pure enthousiasme, veranderde niets aan de opwinding. California is een heerlijk land. Er is ontzet tend veel te beleven voor de jeugd. Heerlijk klimaat, prachtige natuur. Bergen, meren, bossen, stranden, zij doen je denken aan dat wondermooie land, dat men zo juist „De Gordel van Smaragd" noemt. Wij leven hier vrij en blij. Ik kan niet erbij zeggen, „net als toen" want zoiets komt wellicht niet meer. De tijden zijn veranderd en daarmee ook de zeden. Wij leven hier dus voort en houden al die wonderlijk mooie herinneringen levend, want we moeten onze kinderen alles vertellen, opdat ook zij er trots op kunnen zijn dat een droppel bloed in hun aderen uit „dat verre vreemde land" ontsproten is. MARIJKE STEEVENSZ Zij die reeds lang staan ingeschreven voor emigratie naar Amerika, maar nog steeds geen sponsor hebben kunnen vinden, kunnen zich voor een extra poging wenden tot The Dutch Indonesian Club c/o Miss Lucile M. Richards 1834 West 85th Street Los Angeles 47 California U.S.A. In het comité zitten o.m. Hans van Dorp, Wouter Keus, Arnold Latakua, Hans Keyser en Mrs. Eugene Davies. Misschien kan deze Club voor U nog een sponsor vinden. De club werkt samen met de Episcopal Church en de Church World Service. 18

Tong Tong | 1962 | | pagina 20